Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Goclever Quantum 4 recenzja i porady techniczne

Awatar rogeros

Telefon
    desire z, quantum 4. modecom z25
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    17

Domyślnie Goclever Quantum 4 recenzja i porady techniczne

Mój tekst do poczytania + trochę porad:

Test telefonu Goclever Quantum 4

Roger

Awatar terieron

Telefon
    myPhone Cube
    Tablet
    SGalaxy Tab S
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    3
    Piwa (Otrzymane)
    5

Unhappy A mi tam szkoda Goclever i Quantum 4

Aż "łza się w oku kręci" patrząc jak Goclever Polska popełnia samobójstwo "na raty" z produktem Quantum 4, który mógł stać się hitem i "masówką" bijącą rekordy popularności.
    Już w ferworze sukcesów sprzedażowych partii promocyjnej G.popełnił dwa zasadnicze błędy PR-owsko-marketingowe:
    Wypuścił produkt z dużą wadą i pozwolił na odkrycie jej dopiero samym użytkownikom.
    A trzeci-to już samobój-że po mimo dwóch nic nie dających aktualizacji na oślep-jeszcze kombinuje metodą prób i błędów z aktualizacjami (notabene pogarszajacymi funkcjonalność). Zamiast zachować się jak wielkie marki: zlokalizować ją naprawić ze skutkiem, albo wycofać produkt informując rzeczowo o wadzie w jak najkrótszym krótkim czasie.

Teraz już tylko mogą marzyć i modlić się żeby potencjalni nabywcy innych modeli szybko zapomnieli o casusie Quantum 4, który obok tej usterki dyskwalifikującej go kompletnie jako smartfon.
    Bo był świetnym budgetowcem o ponad przeciętnym wykonaniu i możliwościach ale zaoszczędzono na kontroli i diagnostyce, ufając bezkrytycznie stronie chińskiej czego efektem były sprzedane egzemplarze z brakujacymi stykami w gniazdach kart,wadami bluetooth, błędami w oprogramowaniu powodującymi samowłączanie itp.

Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez terieron ; 01-12-13 o 20:42
    from Teriero w.73!

Telefon
    Nexus 4
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    103
    Piwa (Otrzymane)
    40

Domyślnie

Ale przecież to wina samych użytkowników, kupują telefon za 299zł z fajną baterią, dual-simem, IPS, 2 rdzeniowy procek (gdzie u innych producentów jest połowa tych funkcji) i myślą, że będzie wszystko najlepsze. OK, zgoda - rozmowy w gocleverze są fatalne i tak być nie powinno ale można się tego spodziewać.
    Nokia 3310-->Sony Ericsson T230-->Nokia 6820a-->Sony Ericsson K800i-->Sony Ericsson w200i-->HTC Dream-->Sony Ericsson w200i-->Nokia N95 8GB-->HTC Wildfire S-->Nokia X1-01-->Nokia 1616-->Samsung Galaxy S+ | Nexus 4

Awatar terieron

Telefon
    myPhone Cube
    Tablet
    SGalaxy Tab S
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    3
    Piwa (Otrzymane)
    5

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez grzech1991 Zobacz posta
    Ale przecież to wina samych użytkowników, kupują telefon za 299zł ...
    Nie bardzo rozumiem taki punkt widzenia.
    To znaczy, że co jest winą kupujących, że kupują przede wszystkim produkt TELEFON, choć za 3 stówy, to mogą pograć w gierki, mieć świadomość, że ma procesor 2 core, dual sim, mieć nawet GPS ale z małym felerkiem- że co piąte połączenie nie będzie można z niego normalnie prowadzić rozmowy telefonicznej?
    Przy takim założeniu można kupić za pięćset laptop z i5, najnowszą NVIDIA, w którym czasami nie będzie "chodził" internet a Word będzie włączał się raz na 5 razy...
    Nie dajmy się zwariować i zasypać bublami w pogoni za "standardami wydajności" i papierowymi parametrami, które tak mają się do rzeczywistości jak koń do koniaku.
    Wystarczy poczytać wątki o innych dalekowschodnich markach będących demonami wydajności i wyników w testach.Phabletach o pancernych szkłach typu dragon, które jednak mają problem z czynnościami poprawnie wykonywanymi przez 20-letnią Nokię.
    Do czego nas przyzwyczajają "krajowi" importerzy.
    Nie mając złudzeń i wielkich wymagań-sam szukam w miarę wydajnego ale i sprawnego dual-sima.
    Lecz, co ostatnio potestuje z asortymentu -ręcę opadają!
    Ostatnio edytowane przez terieron ; 02-12-13 o 16:10
    from Teriero w.73!

Sieć
    W Rodzinie
    Piwa (Postawione)
    2
    Piwa (Otrzymane)
    7

Domyślnie

Kochani jak dzialaja przyciski on off i głośności? Jak sa osadzone? jest luz, lataja?

Wysłane z mojego XT1032 przy użyciu Tapatalka

Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

mam 2 sztuki ja i zona oba pracują z kartami aero2, gdybym miał podjąć jeszcze raz decyzje co kupić to kupił bym Quantum 4

Sieć
    Nju Mobile
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

Dodam od siebie że kupiłem telefon w styczniu tego roku. I naprawdę jestem zadowolony w porównaniu jakość/cena. Wszystkie problemy z quantum 4 jakie znalazłem na forach,google itp.. u mnie nie miały miejsca. Nawet głośniczek działa dobrze i mikrofon i cała reszta. Może producent nauczył się na błędach albo trafiłem dobry egzemplarz. Prawdą jest jakość aparatu. PORAŻKA jakiej nie widziałem. Naświetlanie lampą to jakiś żart jak i cały aparat. Ale posiadam lustrzankę do zdjęć i wiedziałem co brałem decydując się na niego.
    GRY: pomimo niewielkiej ilości pamięci, ASphalt 8, GTA San Andreas i inne wymagające działają. oczywiście nie na max ustawieniach grafiki bo wywala od czasu do czasu do pulpitu. Posiadam aero2 i w tym modelu po dobrych ustawieniach obsługi tej karty działa aż miło. W drugim slocie nju i pożeracze internetu i zwiększenie kosztów za ten precedens mi nie straszne.
    Troszkę się rozpisałem
    pozdro

Uprawnienia umieszczania postów