Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 54

Wątek: Konfiguracja WiFi dla Androida w domu - od A do Z

Telefon
    G1
    Sieć
    Inna
    Piwa (Postawione)
    2
    Piwa (Otrzymane)
    4

Domyślnie Konfiguracja WiFi dla Androida w domu - od A do Z

Tworzenie sieci WiFi w domu – poradnik od A do Z

Poradnik ma pomóc w konfiguracji routera – od podłączenia kabli do łączenia z Internetem w naszym wspaniałym HTC z androidem na pokładzie. Od razu zaznaczam, że nie ma znaczenia czy nasz telefon jest zrootowany czy nie. Konfigurację opiszę na „najtańszym” sprzęcie, tak, aby każdy mógł zmieścić się w swoim domowym budżecie. Ja dysponuję routerem WiFi - TP-Link WR340G i kartą sieciową Planet z antenką z puszki po coca-coli U siebie w domu posiadam tzw. „osiedlówkę” (LAN) i na tym będę się opierał podczas konfiguracji. Ok, więc zaczynamy.

Lista zakupów:
    Kod:
    Router WiFi:  TP-Link WR340G (~65 zł)
    Karta sieciowa: (~30 zł)
    Krok 1 – Zbieramy informacje
    Użytkownicy bardziej zaawansowani mogą ominąć ten punkt, jednak w razie potrzebnych problemów będziemy mieli wszystko pod ręką i nie będziemy musieli szukać adresu MAC czy haseł.

Hasło administratora
    Przede wszystkim zapiszmy np. w notatniku czy na kartce nasze hasło, które posłuży nam jako główne hasło aby dostać się do panelu konfiguracyjnego naszego routera.

Adres MAC naszej karty sieciowej
    W tym celu wykonujemy odpowiednio następujące kroki: START -> Uruchom -> wpisujemy „cmd”. W konsoli wpisujemy polecenie: „ipconfig /all” Zapisujemy adres MAC naszej aktualnej karty sieciowej, do której podłączony jest kabel „z Internetem”.

Generowanie klucza WEP (WEP Key)
    Wchodzimy na stronę: http://www.andrewscompanies.com/tools/wep.asp - naciskamy przycisk „generate 64-bit key” i zapisujemy zawartość pola HEX

Krok 2 – Podłączamy sprzęt
    Zasilacz do prądu Kabel od Internetu - wpinamy do niebieskiego wejścia. Ustawiamy antenkę, tak, żeby nam nie przeszkadzała. Router kładziemy w miejscu, które nam najbardziej odpowiada – np. na półce.
    Kartę wpinamy w wolne miejsce PCI (tam gdzie znajduje się nasza karta muzyczna, graficzna itd.). Restartujemy komputer. Windows automatycznie zainstaluje sterowniki do karty sieciowej. Jeżeli tak się nie stanie – postępujemy według instrukcji zamieszczonej na płycie dołączonej do karty sieciowej

Krok 3 – Ustawienie połączenia w Windowsie
    Odpowiednio – Start -> Panel sterownia -> Połączenia sieciowe. Wyłączamy wszystkie aktualne połączenia. Zostawiamy tylko połączenie sieci bezprzewodowej (włączone).

Z menu po lewej wybieramy: „Połącz z siecią”. Wybieramy z listy naszą sieć (będzie to nazwa i model routera) i analogicznie naciskamy: dalej, dalej Windows nawiązał połączenie z naszym routerem.

Krok 4 – Konfiguracja routera (MAC Clone) (jeżeli strony się otwierają, omijamy ten punkt)
    Wchodzimy na dowolną stronę – np. forum.android.com.pl – jeżeli otworzy nam się bez problemu, możemy ominąć ten punkt. Jeżeli nie, kopiujemy adres MAC naszej karty sieciowej (ten, który zapisaliśmy wcześniej) i w chodzimy do panelu administracyjnego routera – wpisujemy w przeglądarce adres: http://192.168.1.1/. Standardowe dane do zalogowania się to:
    Kod:
    login: admin
    hasło: admin
    Z menu Basic settings wybieramy opcję Network a następnie wchodzimy do menu MAC Clone
    W rubryce WAN Mac Address – wklejamy wcześniej zapisany MAC naszej karty sieciowej. Zmiany potwierdzamy naciskając przycisk Save. Router się zrestartuje, a my powinniśmy mieć już dostęp do Internetu.

Krok 5 – Konfiguracja routera –WiFi + zabezpieczanie
    Wybieramy odpowiednio z menu po lewej -> Wireless -> Wireless Settings. Otworzy nam się strona konfiguracji WiFi. Uzupełniamy ją według własnego uznania.
    SSDI – jest to nazwa naszej sieci;
    Region: – POLAND;
    Channel – zostawiamy standardowy;
    Mode – tutaj również nic nie zmieniamy;
    Okej, teraz zaznaczamy opcję – „Enable Wireless Security”. Ustawiamy tak jak na zrzucie ekranu. Pod tą opcją zaznaczamy: Key 1, a w pole WEP Key wklejamy wcześniej wygenerowany klucz WEP. Zaraz obok w liście Key Type wybieramy: 64bit. Zmiany potwierdzamy przyciskiem Save.

Łączymy się z naszą siecią – tym razem Windows poprosi nas o wpisanie klucza zabezpieczeń – wklejamy nasz klucz i naciskamy Dalej.

Teraz trzeba zmienić hasło administratora.
    Wchodzimy do menu System tools I wybieramy Password. Wpisujemy odpowiednio: Starą nazwę administratora, stare hasło, nową nazwę administratora, nowe hasło i nowe hasło jeszcze raz. Naciskamy Save i logujemy się ponownie.

Teraz nasza sieć działa i jest zabezpieczona. Wystarczy połączyć się teraz przez nasz ukochany telefon i w pełni korzystać z Internetu.

Krok 6 – zabezpieczanie WiFi – filtracja MAC
    Krok ten możemy ominąć, jednak warto włączyć taką opcje, gdy w domu mamy stałą liczbę urządzeń, które korzystają z Internetu przez WiFi. Etap ten powinien być wykonany przez bardziej zaawansowanych użytkowników. Dzięki temu żadne z innych urządzeń, nawet znając WEP Key nie będzie mogło połączyć się z siecią, jeżeli ich MAC nie jest wpisany na listę dozwolonych urządzeń do korzystania z Internetu. Etap ten nie ma zrzutów ekranów, ponieważ każdy już wie jak poruszać się już po menu.

W panelu administratora wybieramy SecurityFirewall. Zaznaczamy – Enable firewall. Poniżej zaznaczamy Allow these PCs with enabled rules to access the Internet.
    Przechodzimy do “menu niżej” – Mac Address filtering. Wybieramy Add New – dodajemy adres MAC naszej Karty WiFi. Wybieramy Save. Na liście z listy obok adresu MAC wybieramy Enabled i zapisujemy ustawienia. Analogicznie postępujemy z resztą urządzeń (nasz telefon, laptop itd.).
    Po wpisaniu adresów MAC wracamy do menu głównego Firewall i zaznaczamy opcję Enable MAC Address Filtering.
    Jeżeli wszystko wpisaliśmy dobrze nasz komputer połączy się z siecią – to znaczy, że filtracja MAC działa prawidłowo. Żadne z obcych urządzeń nie połączy się z naszą siecią. Listę możemy modyfikować na bieżąco.

Krok 7 – Backup ustawień routera
    W życiu różnie bywa, dlatego wchodzimy w menu System tools i wybieramy Backup i Restore. Naciskamy przycisk Backup i zapisujemy ustawienia routera na komputerze lokalnym.

Tak o to kończymy konfigurację naszego routera i cieszymy się bezprzewodowym Internetem w naszym domu. Mam nadzieję, że każdy teraz będzie potrafił skonfigurować swój router

2. Piwa Jakub2, frognatic, kacper227, Lifelover postawił(li) piwo(a) za posta.

Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie Re: Konfiguracja WiFi dla Androida w domu - od A do Z

Jestem nowy na forum więc na początku witam.
    Mam pewien problem, a mianowicie nie moge poprawnie połączyć się moim g1 z domowym wifi. Samo wifi działa wszędzie bez problemu tylko u mnie w domu, internet nie działa, telefon łączy sie z siecią bez problemu, ale internetu brak.
    Mam neostrade ze zwykłym modemem i do karty sieciowej podpięy jest router z wifi. Na laptpie internet działa bez problemu więc router jest raczej w porządku.
    Co może być nie tak ? To mój pierwszy post na forum więc przepraszam jeżeli coś jest nie tak.
    Pozdrawiam.

Telefon
    Xperia Neo V | HTC G1
    ROM
    2.3.4 | 1,6+root
    Sieć
    Era
    Piwa (Postawione)
    14
    Piwa (Otrzymane)
    6

Domyślnie

Siema.
    Ja mam pytanie. Mam LIVEBOX'a od neostrady i on dziala ale moj G1 nie chce sie z nim polaczyc. Czy ktos moze mi powiedziec dlaczego tak jest? ROUTER dziala napewno bo podlaczylem do niego PS3 i wszystko smiga a G1 go wykrywa ale sie nia laczy

Amsfkfns

Domyślnie

filtowanie mac, dodaj mac g1 do wyjątków

Awatar sindr0me

Telefon
    SGS, Hero
    ROM
    2.2.1
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

Fajny tutorial, ośmielę się tylko zauważyć iż standard szyfrowania WEP jest najgorszym możliwym wyborem (nie licząc braku szyfrowania w ogóle). Najlepiej zastosować WPA2 Personal.

Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    2
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez sindr0me Zobacz posta
    Fajny tutorial, ośmielę się tylko zauważyć iż standard szyfrowania WEP jest najgorszym możliwym wyborem (nie licząc braku szyfrowania w ogóle). Najlepiej zastosować WPA2 Personal.
    Także uważam że autor powinien zmienić standard szyfrowania, WEP można złamać dosyć łatwo.
    broodROM RC2

Amsfkfns

Domyślnie

ale to nie temat o tym co sądzicie o zabezpieczaniach tylko tutek jak skonfigurować sieć by grało nam z telefonem, więc proszę się tego trzymać

Telefon
    Samsung Galaxy S4
    ROM
    stock 4.2.2 + root
    Tablet
    zepsuł się i wyrzuciłem
    Sieć
    Plus
    Piwa (Postawione)
    4
    Piwa (Otrzymane)
    4

Domyślnie

Znaczy WPA2 nie da się używać z Androidem ? Szkoda... :confused:
    Pozdrawiam
    Wojtek
    Samsung Galaxy S4

Awatar Rad-X

Telefon
    G1
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    4
    Piwa (Otrzymane)
    5

Domyślnie

NIGDY nie powinno sie obecnie polecac szyfrowania WEP.
    WPA2 dziala swietnie na KAZDYM Androidzie.

Obecnie ten poradnik jest po prostu niebezpieczny. Jest tak samo mylacy jak stare kursy HTML gdzie niestosuje sie stylow CSS. Moze sie napracowales (co widac). Ale w obecnej formie jest nie do przyjecia.

Po poprawkach pewnie zmienie ocene

Telefon
    HTC Dream
    ROM
    CynaogenMod 4.2.13
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

Witam!
    Zastosowałem się do poradnika i wybrałem WEP, wszystko działa. Zrobiłem tak, ponieważ przy WPA2 personal telefon nie znajduje sieci. Czy ktoś może mi pomóc?
    Mój router:
    Linksys WRT54G/GS/GL z tomato 1.35
    Pozdrawiam

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów