Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Xperia Play - jako WiFi, GPS, bateria - pytania

Sieć
    T-Mobile
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    0

Lightbulb Xperia Play - jako WiFi, GPS, bateria - pytania

Hejka, witam forumowiczów.

Zastanawiam się nad kupnem Xperii Play. Ale zanim podejmę decyzję, chciałbym dowiedzieć się od użytkowników kilku faktów nt tego telefonu. Jako że mam zamiar korzystać z niego w sposób intensywny, interesują mnie też inne funkcje nie tylko możliwość uruchamiania gier.

1) Czy Xperia Play może być wykorzystana jako modem WiFi ? Przenoszę się w miejsce gdzie nie ma internetu, a w telefonie można mieć pakiet z 2Gb, chętnie przesłałbym sobie ten pakiet wprost do mojego netbooka. Domyślam się, że jest możliwość podłączenia kablem (??), a jak jest z WiFi? I jak zachowuje się telefon ? Nagrzewa się?

2) GPS - wiem, że są mapy Googla ale one ciągną z pakietów internetowych. Czy jest możliwość wgrania map googla na kartę, żeby nie ssało z pakietów? Albo inne rozwiązanie - jaka jest inna,prawidłowo funkcjonująca nawigacja dla tego telefonu (również offline)?

3) Czy bateria przy niewielkim wykorzystaniu - 20-30min rozmowy dziennie, 10 smsów, 15 min internetu, wytrzyma 2 lub 3 dni? Pytam, bo mój 5-cio latek SE K750i na oryginalnej baterii przy takim układzie trzyma 5 dni

Dzięki za doczytanie do końca i ewentualne odpowiedzi

Telefon
    GT540
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    3
    Piwa (Otrzymane)
    1

Domyślnie

Ja również mam kilka pytań:-)

1. Czy da się zrootowac ten telefon bez odblokowynia bootloadera?
    2. Do ile mozna spokojnie podkrecic procesor?
    3. Czy jest cm7 albo miui na playke?:-)

Lubie modowac telefony a nie znalazłem odpowiedzi na te pytania inne już wszystko wiem:-)
    Sorki za podpiecie się do tematu ale nie chciałem zakładać nowego dzięki z góry za odpowiedzi:-)

My defy:-)

Telefon
    Samsung S4 ZOOM
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    13
    Piwa (Otrzymane)
    21

Domyślnie

Xperia Play to jeden z lepszych i szybszych telefonów z Androidem . Mam do niego ogromny sentyment ,miałem już 3 egzemplarze .
    W międzyczasie miałem małe epizody z SGS2 , teraz z LG Shift 3D i śmiało mogę powiedzieć , że Xperia Play prawie nie ustępuje wydajnością tym dwurdzeniowym modelom.
    Ponadto Xperia jest ładna , wygląda znacznie lepiej niż na fotkach ,ma doskonałą jakość dźwięku z głośników , całkiem przyzwoity aparat 5MPx .

Oczywiście , jak w każdym telefonie z Gingerbread( w Xperii Play również) jest możliwość udostępnienia połączenia danych ( UMTS, HSDPA) przez sieć WiFi . Telefon działa jak router .

Ta bezpłatna nawigacja od Google jest niezła ,podobno jest możliwość skopiowania jakiegoś obszaru wyznaczonej trasy i zapisania go na karcie pamięci ,aby nawigacja działała offline ,ale nigdy tego nie próbowałem.

Bateria w Xperii Play jest bardzo wytrzymała , przy umiarkowanym użytkowaniu wytrzyma spokojnie 2-3dni .

Aby zrootować telefon , trzeba odblokować bootloader . To czynność , która trwa kilka minut .
    Telefon nie jest podatny na "uceglenie" , można w miarę bezpiecznie zmieniać softy , kernele itp.

Nie ma potrzeby niczego podkręcać ,bo wszystko działa bardzo płynnie , ale jak się uprzesz to możesz poszukać odpowiedzi na forum XDA .

Używałem przez pewien czas CM7 na Xperii Play ,ale wróciłem do oryginału , bo tam nie wszystko działało jak trzeba .

Dodatkowo nowe wersje softu wnoszą sporo zmian : nagrywanie filmów HD , xLoud (znacząco zwiększa dynamikę dźwięku) , BraviaEngine ( tu nie widzę dużej różnicy) .

Telefon
    GT540
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    3
    Piwa (Otrzymane)
    1

Domyślnie

Dzięki za super odpowiedź:-) czyli lepszy jest standardowowy soft niż cm o to też właśnie chciałem zapytać:-) a przy okazji się dowiedziałem jeszcze czegoś bo jeszcze myślałem nad sgs2 i lg3d ale jak mówisz że nie ma dużej różnicy w działaniu a głównie mi zależy na grach i internecie to biorę playke bez gadania:-)

My defy:-)

Awatar meegi

Telefon
    IPHONE 5 [32GB]
    Tablet
    TAB 3 [T311]
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    62
    Piwa (Otrzymane)
    285