Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: [poszukuję] Zdalna lokalizacja telefonu przy wyłączonym transferze danych mobilnych

Awatar Fuco

Telefon
    Spica, Xperia S
    ROM
    eXistenZ Ultra
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    15
    Piwa (Otrzymane)
    19

Question [poszukuję] Zdalna lokalizacja telefonu przy wyłączonym transferze danych mobilnych

Witam!

Poszukuję programu, który pozwala na zdalne zlokalizowanie telefonu przez GPS w wypadku jego zagubienia. Wiem, że jest ich cała masa, ale ja mam jeden dodatkowy problem... Na stałe mam wyłączony mobilny transfer danych. Nie korzystam z internetu poza zasięgiem wi-fi, a nie chcę nadziać się przez przypadek na opłaty. Znajomy oglądał kiedyś film HD na youtube, nie zauważył kiedy rozłączyło go z wi-fi. Operator naliczył, jeśli dobrze kojarzę, nieco ponad 340zł opłaty

Wszystkie aplikacje jakie testowałem do tej pory wymagają stałego transferu danych. A może jest taka, która potrafi w razie otrzymania ode mnie komendy sama go włączyć?

Mam Xperię S, android 4.1.2, system zrootowany.

Telefon
    Huawei Y300
    ROM
    4.1.1
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

Wątpie, że coś takiego istnieje. Na logikę - jak telefon miałby otrzymać komendę, skoro nie ma połączenia z internetem. Jak miałby wysłać pozycję GPS. Program Cerberus, bez internetu wysyła smsa jeżeli wykryje zmianę karty SIM. Wykonuje polecenia (np. wysłanie pozycji GPS) jeśli się go podłączy do internetu. Jest płatny ale możesz go zainstalować jako trial, zostawić nawet jak wygaśnie i w razie "w" zapłacić i korzystać.

Awatar kamil_w

Telefon
    Samsung Galaxy Note 3
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    4
    Piwa (Otrzymane)
    134

Domyślnie

Powinno dać się to zrobić za pomocą Lamy albo Taskera i może jakiejś wtyczki locale. Poszukaj.
    Nie pomagam na PW.

Telefon
    Nex5
    Tablet
    S6000
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    15
    Piwa (Otrzymane)
    77

Domyślnie

Apk androidlost posiada funkcje sterowania przez smsa

NEX4

Telefon
    i9300
    ROM
    jeszcze testuje różne romy :)
    Sieć
    T-Mobile
    Piwa (Postawione)
    14
    Piwa (Otrzymane)
    27

Domyślnie

istnieje i to od baaardzo dawna, kiedyś nazywało się TheftAware, teraz jest to moduł AVAST (instalujesz avasta z jego poziomu theft aware, odinstalowujesz avasta a theft zostaje), jak masz roota bez problemu wytrzymuje hard-reset, program działa przez komendy sms lub sms via konto na avast, potrafi cicho odpalić gps, pobrac koordynaty i wysłać je sms razem z linkiem do mapy, zdalnie zrobić full wipe (łącznie z kartą sd), przekierować rozmowy, sms-y i całą masę innych rzeczy.

ps. jak tel "zaginie" to małe szanse na odzysk, ale można spokojnie dane usunąć

avast! Free Mobile Security | Darmowy program antywirusowy dla Android

Uprawnienia umieszczania postów