Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Nie mogę odebrać MMS, może jest do tego jakaś aplikacja?

Telefon
    Sony Xperia S
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    9
    Piwa (Otrzymane)
    5

Domyślnie Nie mogę odebrać MMS, może jest do tego jakaś aplikacja?

Cześć od około 2 tygodni mam Galaxy 3. Telefon jest z ERY, ale siedzi w nim karta z Orange, ale zmieniłem sobie ROMa na I5800XXJPF z samfirmware.com. Wczoraj zauważyłem dopiero że nie mogę odebrać mmsa. Mimo że soft ma ustawione APNy to skonfigurowałem APN do mmsa od nowa według instrukcji na stronie orange. Nic nie skutkowało. Wysłałem sobie chyba z 10 mmsów przy każdej zmianie z 2 numeru. Może ktoś mi powiedzieć co zrobić? Dodam że nie mam żadnych blokad APN, tylko wyłączone dane pakietowe w ustawieniach sieci komórkowych.

Awatar JoHnNy08PL

Telefon
    Note 2
    Tablet
    Nigdy więcej
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    49
    Piwa (Otrzymane)
    150

Domyślnie

Właśnie tu sprawa jest dziwna, bo także nie mogę pobrać MMSa, gdy dane pakietowe są wyłączone.
    Trzeba je włączyć i poczekać aż się ładnie namyśli(co trochę będzie kosztować przez odblokowanie internetu) i może pobierze.
    Tak samo jest z wysyłaniem. Jeśli włączysz internet po wysłaniu, będzie mielił i mielił, i może wyśle może nie.

Widocznie ta opcja blokuje każde połączenie internetowe, i do tego też jest zaliczany MMS.

Tutaj kolega z SGS podobno rozwiązał ten problem:
    http://forum.android.com.pl/f192/bra...05/#post327120

Awatar pacienq

Telefon
    Samsung GT i5800 / XPeria X8
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

miałem ten sam problem , ale już teraz jest ok . Zrobiłem tak : usunąłem Apn internetu Orange PL , zaznaczyłem opcje autopobierania mms, oraz w Ustawienia /konta i synchronizacja zaznaczyłem "dane w tle" i śmiga

Awatar elliot

Telefon
    komórkowy
    Sieć
    Inna
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    3

Domyślnie

Skoro kasujecie APN internet, to co z dostepem do sieci 2G/3G?
    This Is A Good Day To Die...

Telefon
    Galaxy I5800
    ROM
    Kyrillos v5.5
    Sieć
    Plus
    Piwa (Postawione)
    3
    Piwa (Otrzymane)
    2

Domyślnie

Zainstaluj APNdroid-pozostaw mmsy działające a resztę wyłącz i będzie grało. U mnie na takich ustawieniach mmsy działają.

Awatar DarAss

Telefon
    Samsung Galaxy S III
    ROM
    XXELKC Odex
    Tablet
    Galaxy Tab 2 P5110
    Sieć
    Plus
    Piwa (Postawione)
    55
    Piwa (Otrzymane)
    82

Domyślnie

tak jak powiedział daw89... To jest taki "ficzer" od google, któe zakłada że telefon będzie w 100% wykorzystywany i co za tym idzie nie będziemy wyłączali danych pakietowych. Na nasze polskie realia internet mobilny jest drogi więc te dane wyłączamy... I tu pojawia się problem. MMSy są zesparowany na STAŁE z danymi pakietowymi i aby je wysyłać i odbierać należy włączyć dane pakietowe, tudzież wyłączyć SMODY i inne, a najlepiej korzystać z APNdroida jeśli zależy wam tylko na MMSach bo pozwala on mieć je uruchomione a wyłączyć tylko neta. Ten ficzer ma się tak samo to aGPS. Jeśli narzekacie na fixy to tu jest też rozwiazanie problemu. W samsungach TRZEBA włączyć dane pakietowe rpzed fixe jeśli chcecie mieć go szybko. Wtedy uruchamia się aGPS i pobiera efemerydy i położenie satelit względem naszej pozycji po stacjach bazowych. Bez danych pakietowych fixa możecie mieć nawet dopiero po 10 - 15 minutach bo działa tylko czysty GPS. Wniosek: APNdroid lub aktywny pakiet danych + włączone dane pakietowe jeśli chcecie mieć MMSy sprawne (ja mam wyłączone bo nie potrzebuję )

Telefon
    SG3,SGS, SGS Plus, SGS Advance
    Tablet
    IdeaTab Lenovo S5000 wifi
    Sieć
    T-Mobile
    Piwa (Postawione)
    19
    Piwa (Otrzymane)
    67

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez DarAss Zobacz posta
    W samsungach TRZEBA włączyć dane pakietowe rpzed fixe jeśli chcecie mieć go szybko. Wtedy uruchamia się aGPS i pobiera efemerydy i położenie satelit względem naszej pozycji po stacjach bazowych. Bez danych pakietowych fixa możecie mieć nawet dopiero po 10 - 15 minutach bo działa tylko czysty GPS.
    dodatkowo samsung ♥♥♥♥..al adresy serwerow do aGPS wiec i tak mimo odblokowania danych pakietowych dla softu 2.1 trzeba uzywac octy gps by byl na zimno fix gps w pare sekund.

Telefon
    Sony Xperia S
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    9
    Piwa (Otrzymane)
    5

Domyślnie

Ok dzięki. Wszystko dziala tak jak nalezy. Pomogla wersja z APNdroidem.

Awatar tomuuu

Telefon
    Samsung I9300 (Galaxy S III)
    ROM
    4.1.2
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    36
    Piwa (Otrzymane)
    3

Domyślnie

Czyli generalnie - żeby się upewnić, czy dobrze zrozumiałem - jak mam APNdroid z włączonym, że ma przepuszczać MMSy, to wchodzę w Menu / Ustawienia / Komunikacja / Sieci telefonii komórkowej / Nazwy punktów dostępu i usuwam "Orange PL", pozostawiając "Orange PL MMS"?

Bo mam to samo. Przychodzi MMS i widzę "pobierz" zamiast multimedialnego pliku. W ustawieniach Wiadomości i MMSów mam, że m automatycznie pobierać - a mimo to, nie jestem w stanie pobrać zawartości MMSa, dopóki nie wyłączę (odblokuję) APNdroida.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów