Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Problem z instalacją programów. Android Commander pomaga.

mxk
    mxk jest nieaktywny

Telefon
    HTC WildFire
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    4
    Piwa (Otrzymane)
    12

Domyślnie Problem z instalacją programów. Android Commander pomaga.

Od jakiegoś czasu mam problem z instalacją programów z Marketu. Tylko niektórych. Plik się ściąga, próbuje instalować, po czym wyskakuje informacja z błędem: Instalacja na nośniku USB lub karcie SD jest niemożliwa. Przeszukałem forum, metoda z kasowaniem pliku "smdl2tmp1.asec" z folderu ".android_secure" nie pomaga. Pomyślałem, że spróbuję Android Commanderem i tutaj dziwna sprawa. Po wybraniu opcji "Regular installation" również brak powodzenia (powód: INSTALL_FAILED_CONTAINER_ERROR). Wybieram potem opcję "Install as private" i tutaj się udaje.
    Ktoś zna może powód takiego zachowania ?
    HTC Wildfire, Froyo, zrootowany.

Telefon
    Htc Wildfire, ZTE Blade, Sony Xperia J, Nexus 4
    ROM
    Froyo, Gingerbread_MR1, Jelly Bean 4.3
    Tablet
    GoClever A73
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    35

Domyślnie

Problem jest w owym zrootowaniu telefonu.

Próbujesz zainstalować aplikację która jest w markecie zaznaczona jako PROTECTED, tak zaznaczone aplikacje w ogóle nie powinny się pojawiać na telefonach developerskich/zrootowanych (market nie rozróżnia telefonu zrootowanego od developerskiego). Jest to jedno z ostatnio wprowadzonych zabezpieczeń anty-pirackich w Markecie, po aferze z developerami którzy ściągali sobie aplikacje na zrootowane telefony, podmieniali podpis cyfrowy apki i wystawiali na markecie jako swoje aplikacje, często/gęsto dokładali tam wtedy do aplikacji wirusa/trojana.

Jak chcesz instalować normalnie tą aplikację jako root to w domyśle instaluje ona się dla wszystkich "użytkowników" czytaj: root-a i zwykłego usera. Z racji że aplikacja roota nie toleruje to instalacja się wywala. Jak instalujesz "as private" to apka instaluje się tylko dla zwykłego usera.

Pozdrawiam

mxk
    mxk jest nieaktywny

Telefon
    HTC WildFire
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    4
    Piwa (Otrzymane)
    12

Domyślnie

Dziękuję za odzew i logiczne, wydaje mi się, wyjaśnienie. Ale jak wytłumaczyć to ?

W weekend miałem trochę czasu, a w związku z notorycznym brakiem miejsca w HTC Wildfire postanowiłem podzielić kartę SD na dwie partycje, w tym jedną jako ext. Udało się. Do linkowania aplikacji na kartę użyłem Link2SD. Miejsca w urządzeniu przybywa, a najciekawsze jest to, że to co nie chciało się wcześniej instalować, teraz instaluje się bez problemu.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów