Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Tablet nie łączy się z internetem pomimo iż znajduje router.

Telefon
    Iphone 4S
    Sieć
    Plus
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie Tablet nie łączy się z internetem pomimo iż znajduje router.

Witam.

Niedawno dostałem w prezencie tablet, co prawda jest to chińczyk ale ma wszystko to co mają oryginalne, jest to YuanDao N50. Pierwsze co chciałem połączyć się z internetem przez wifi z moim routerem który jest podłączony do komputera stacjonarnego i z tego routera sygnał ściągają jeszcze 2 laptopy i czasami kilka telefonów i z tym nie ma problemu aby się połączyły. Wchodzę w zakładkę Sieci zwykłe i bezprzewodowe, Ustawienia wifi, włączam wifi, znajduję mój router w tym wypadku "misiowaty", wpisuje hasło, Wyskakuje Zapamiętana, zabezpieczona za pomocą protokołu WPA/WPA2 PSK i cały czas wisi kłódka na tej sieci tak jakby hasło by złe a jestem pewny w 100% że hasło wpisuje dobre, a przy wifi wyskakuje "Trwa skanowanie..." "Rozłączona". U kolegi gdy byłem aby sprawdzić czy jest to samo, połączyłem się bez problemu. Router to EDIMAX BR-6304Wg. Liczę na szybką i pewną pomoc.
    Ostatnio edytowane przez C1chy ; 27-07-12 o 13:44

Awatar Gardner

Telefon
    HTC Hero / Google Nexus S I9023
    ROM
    CM 7.2 / Stock 4.1.2 JZO54K
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    180
    Piwa (Otrzymane)
    314

Domyślnie

To, że tam wisi kłódka, to tylko oznaczenie, że sieć jest zabezpieczona i będzie tam widnieć niezależnie od tego, czy jesteś do niej podłączony, czy nie.
    W ogóle z innymi urządzeniami z Androidem problemu nie masz, aby się do tego routera podłączyć? W BR-6204WG trzeba było przełączyć WiFi na kanał 5.
    Ostatnio edytowane przez Gardner ; 27-07-12 o 13:50 Powód: poprawiono nazwę tematu

Nie pomagam na PW

Telefon
    Iphone 4S
    Sieć
    Plus
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

Mam także Iphone 4S i tam łączy mi się z internetem bez problemu tyle że ma słaby sygnał.

Awatar Gardner

Telefon
    ROM
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    180
    Piwa (Otrzymane)
    314

Domyślnie

Rozumiem, że nie masz innego urządzenia z Androidem. W takim razie spróbuj przełączyć router na kanał 5, może coś pomoże. Ewentualnie ustaw stałe IP (Android 4.X - przytrzymaj paluch na sieci > modyfikuj sieć; Android 2.3 i starsze - ustawienia WiFi > menu > Zaawansowane). Być może, że wpadłeś w pętlę DHCP, spotykany przypadek na egzotycznym sprzęcie, gdzie WiFi przechodzi przez łączenie > pobieranie adresu IP > rozłączanie > łączenie itd. Spróbuj poszukać tego typu problemów na forum.

Nie pomagam na PW

Telefon
    Iphone 4S
    Sieć
    Plus
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

A możesz mi wytłumaczyć jak ustawić wifi na kanał 5? Na tablecie mam opcje zmieniania kanałów ale jest tam tylko "11 kanałów" "13 kanałów" i "14 kanałów". A moja wersja androida na tablecie jest 2.3.1 i po wciśnięciu modyfikuj sieć jest opcja zmiany hasła tylko.

Awatar Gardner

Telefon
    ROM
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    180
    Piwa (Otrzymane)
    314

Domyślnie

Zmieniasz kanał w ustawieniach routera, a nie tabletu. Zamieściłem ustawienie statycznego IP dla Androida 2.3 i starszego w poprzednim poście
    Android 2.3 i starsze - ustawienia WiFi > menu > Zaawansowane

Nie pomagam na PW

Telefon
    Iphone 4S
    Sieć
    Plus
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

A gdzie znajdę takowe ustawienia routera, bo szukałem przed momentem i nie mogłem znaleźć. A jeśli chodzi o ustawienia statycznego IP, to uzupełniłem je tak jak polecił mi kolega wpisałem IP, maskę, bramę itd. ale nic to nie dało. Z góry przepraszam że tak dużo pytam, ale jestem bolek w takiej tematyce i zbytnio nie ogarniam

Awatar Gardner

Telefon
    ROM
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    180
    Piwa (Otrzymane)
    314

Domyślnie

Zazwyczaj wbijasz na adres IP bramy (czyli routera), tam masz okienko logowania, a po zalogowaniu masz możliwość konfiguracji urządzenia.

Nie pomagam na PW

Telefon
    Iphone 4S
    Sieć
    Plus
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

Zazwyczaj wbijasz na adres IP bramy (czyli routera), tam masz okienko logowania, a po zalogowaniu masz możliwość konfiguracji urządzenia.
    Krok po kroku gdzie to znajdę, mój system operacyjny to WinXP a nigdzie nie mogę kliknąć na te IP bramy i się zalogować.

Awatar Gardner

Telefon
    ROM
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    180
    Piwa (Otrzymane)
    314

Domyślnie

Do routera powinieneś mieć dołączoną instrukcję obsługi, wybacz, ale mogę powiedzieć tylko tyle, że wpisujesz adres bramy w polu adresu przeglądarki internetowej. Co dalej, na pewno jest opisane w instrukcji.

Nie pomagam na PW

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów