Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Nie widzi karty SIM

Telefon
    HTC Hero
    ROM
    htc oryginał
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie Nie widzi karty SIM

Kolega kupił ostatnio w Play HTC Desire (przedłużał umowę).Niestety telefon nie widzi karty SIM.Po załadowaniu systemu wyświetla się komunikat o braku karty sim, a na górnym pasku pojawia się malutkie przekreślone logo karty sim. Na mojej karcie z Hero (play) taki sam objaw. Era-to samo.Telefon jest nowy i ,,niezrootowany'' Kolega wyczytał w instrukcji że starszych generacji simów telefon może nie czytać i można ją wymienić...(ale moja z września nie jest przecież taka stara..)Czy któryś z kolegów się z takim problemem spotkał? Czy Desire może jest padnięty?

Telefon
    htc desire, Galaxy S 2
    ROM
    2.3.6 brandowany orange
    Sieć
    Plus
    Piwa (Postawione)
    2
    Piwa (Otrzymane)
    1

Domyślnie

miałem kiedyś podobny problem z se c905,wymieniłem kartę sim na 3g i po temacie

---------- Post dołączono o 16:59 ---------- Poprzedni post napisano o 16:57 ----------

aaaaa! ta sama karta chodzi teraz w desire!!!

Telefon
    SGS
    ROM
    Co chwilę inny :-)
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    59
    Piwa (Otrzymane)
    132

Domyślnie

Niech idzie normalnie do Play i powie o co chodzi wymiana karty sim w takim przypadku jest całkowicie darmowa,kiedyś już to przechodziłem

Awatar tomek_fcb

Telefon
    Samsung Galaxy S & S2 & S3 & S4
    ROM
    Resistance v10, WanamLite, T-Mobile
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    6
    Piwa (Otrzymane)
    7

Domyślnie

Kiedyś należało wymieniać karty sim. Dzisiaj starsze modele również już obsługują 3g jedyną różnicą jest większa pojemność takiej karty (można zapisać 500 kontaktów).

Telefon
    HTC DESIRE
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie HTC DESIRE problem z czytaniem karty

Witam,
    mam nadzieje ze chociaz tu mi ktos pomoze. Od 2 tygodni mam problem z moim HTC'ekiem Desire.
    Po przylocie do kraju kupilam polska karte w play, wlozylam ja i wszystko bylo ok. Po tygodniu wrocilam do mojej angielskiej karty " 3 " by odczytac wiadomosci. Ponownie wlozylam karte play i od tej pory mam jedynie napis NO SIM CARD - nie widzi mi karty sim i co lepsze zauwazylam ze karty pamieci rowniez. Zanioslam w polsce do "serwisu" - po dwoch tygodniach powiedzieli mi ze prawdopodobnie to jest zalana bateria i zebym na kolejne 2 tyg. zostawila to oni to zrobia !! jak to uslyszalam to pomyslalam ze to zaje** kawal....bateria jest nowiuska nigdy nie byla zalana!!!
    Czy ktos mial podobny problem ? A moze podpowiecie mi co robic...teraz zadna karta nie chodzi :/

Telefon
    Lg P970 / SGS / Desire Z
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    4

Domyślnie

Na baterii jest "czujnik". Gdzieś na niej powinna być tak jakby biała "kartka"(jeśli bateria była zalana robi sie czerwona). Jeśli jest biała to idź do serwisu i zapytaj sie na jakiej podstawie uważają ze bateria została zalana i co ma to wspolnego z czytaniem karty sim i karty pamięci.

Telefon
    HTC DESIRE
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

fakt jest na wyswietlaczu u gory biala (przezroczysta) karteczka...zanioslam juz do kolejnego serwisu...moze tam cos wycuduja :/

Awatar piechu

Telefon
    LG Optimus L9 P760
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    6
    Piwa (Otrzymane)
    12

Domyślnie Po przełączeniu numeru z Orange do Play mój Desire nie widzi karty SIM

Witam.
    Dziś doszło do skutku przeniesienie mojego dotychczasowego numeru z Orange do Play. Wrzuciłem więc nową kartę SIM do telefonu i zonk. Telefon jej nie widzi tak jakby była nieaktywna. Nie można wyszukać żadnego operatora - ani ręcznie ani z automatu. Na górnej belce wyświetlany jest graficzny komunikat o braku zasięgu i symbol karty SIM z wykrzyknikiem. Dodam, że po wrzuceniu karty do jakiejś bardzo starej Nokii i Flipouta wszytko jest ok. otrzymuje sms od Play, że mój numer został dziś przeniesiony. W tych dwóch telefonach mogę normalnie wykonywać rozmowy i wszystko czego tylko dusza zapragnie. Macie jakieś pomysły?

_____
    dziabnięte słajpem z tapatoka na HTC Desire

Telefon
    HTC Desire AMOLED
    ROM
    MIUI X-Part
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    4
    Piwa (Otrzymane)
    6

Domyślnie

Moze simlock?

Wysłano z HTC Desire z użyciem Tapatalk

Awatar piechu

Telefon
    LG Optimus L9 P760
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    6
    Piwa (Otrzymane)
    12

Domyślnie

Telefon jest bez simlocka. Przed chwilą włożyłem aktywną kartę sim orange z flipouta i desire też jej nie widzi. Wychodzi na to, że coś się popierdzielilo gdy orange wyłączyło moją kartę. Teraz już żadnej nie widzi. Załamka, dzień przed wyjazdem urlopowym:/

edit: wipe nie pomógł :/
    _____
    dziabnięte słajpem z tapatoka na HTC Desire
    Ostatnio edytowane przez piechu ; 31-07-11 o 10:04

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów