Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Jak usunąć główne konto google/gmail ?

Telefon
    XPERIA X10 mini PRO
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    7
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie Jak usunąć główne konto google/gmail ?

Witam wszystkich. Mam problem z moim nowym telefonem . Chodzi o XPERIA X10 mini pro. Jak usunąć stare konto google i dodać nowe, żeby mnie wpuścił do android market ? Ciągle mi wyświetla w powiadomieniach, że błąd podczas logowania (nie znam hasła do konta poprzedniego właściciela ). Ponoć można jakis plik systemowy usunąć i wtedy da radę ? Nie chce robić HARD RESETU do fabrycznych ustawień (wtedy pomoże wiem, ale usunie mi programy co mam juz poinstalowane na nim przez poprzedniego właściciela, a tego nie chce ).
    Druga sprawa przy okazji to kontakty, zostało na tel masa kontaktów, które chcę usunąć wszystkie na raz. Chyba przez jakiś program to muszę zrobić, bo normalnie się nie da i chce zaimportować swoje kontakty z NOKII? Próbowałem przez MyPhoneExplorer na kompie, ale wywala błąd, że nie może się połączyć przez USB . Czekam na odpowiedź. Pozdrawiam i dzięki z góry

Telefon
    X10 Mini Pro, Arc S
    ROM
    MiniCM7-2.2.2
    Tablet
    W planach...
    Sieć
    36i6
    Piwa (Postawione)
    2
    Piwa (Otrzymane)
    59

Domyślnie

Znalazłem na tym forum taki oto sposób (w temacie dla Samsunga Galaxy Ace, ale na X10 mini pro też powinno chodzić):

1. Potrzebny jest Root
    2. Wchodzimy przez np. RootExplorer do folderu /data/system i usuwamy plik o nazwie accounts.db
    3. Następnie wchodzimy do /data/system/sync i usuwamy wszystkie pliki czyli: accounts.xml; pending.bin; stats.bin; status.bin
    4. Po tych operacjach restartujemy telefon i konta zostały usunięte

Ta operacja usuwa WSZYSTKIE konta google z telefonu.

Usuwanie konta google bez hard resetu
    ------------------------------------------------------

Poza tym możesz zrobić tak, że instalujesz jakiś program do robienia back upów aplikacji, np. Titanium Backup i zrobić backup aplikacji, ustawień itd, a potem przelecieć SEUS-em i czysty telefon będziesz miał. Następnie zainstalujesz znowu Titanium i ten backup, który zapisał się na karcie SD przywrócisz i gitara. Przy okazji skasuje stare konto, kontakty. Nie jestem tylko pewien jak aplikacje zareagują niektóre wtedy na zmianę konta. Chodzi mi o to, że te z back upu będą miały chyba zapamiętane stare konto, a tel będzie już na innym. Zresztą spróbuj jak chcesz ;p

Pamiętaj, że tutaj root jest również wymagany
    Ostatnio edytowane przez miszka2 ; 03-06-12 o 15:54

3. Piwa MikeFM, wojciech679 postawił(li) piwo(a) za posta.
    Awatar neXt___

Telefon
    Xperia M
    ROM
    4.3 CE
    Tablet
    niet
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    14
    Piwa (Otrzymane)
    133

Domyślnie

Została masa kontaktów, które chcesz usunąć? Są różne książki telefoniczne w markecie, w większości z nich możesz bez problemu masowo usuwać kontakty, np. Ex contats.

Ale sam zastosowałbym sposób miszka2, ten drugi. Najpierw zrobić roota za pomocą np. https://github.com/downloads/react24...Windows-v5.zip a potem kopia przez TitaniumBackup następnie SEUS (teraz wgrywa 2.1.1.C.0.0, ach ) i potem kolejny root, aby przywrócić aplikacje.

Naucz się poprawnie używać apostrofu, zanim postanowisz to zrobić! http://wittamina.pl/apostrof-w-zlym-miejscu/ <- czytajcie, chłońcie wiedze! A tak poza tym, nie pomagam przez PW! I NIE ROBIĘ wyjątków.

5. Piwa wojciech679 postawił(li) piwo(a) za posta.

Telefon
    XPERIA X10 mini PRO
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    7
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

Zastosowałem pierwszy sposób miszka2 i wszystko działa tak jak chciałem, sposób pomógł . A do kontaktów użyłem programu Go Contacts . Dzięki za pomoc w rozwiązaniu problemu )

grzela

Domyślnie

żadnego roota nie trzeba. źródła backup danych.
    wejdź w ustawienia>knota i synchronizacja>kliknij na swoje konto. zauważysz pozycję z ptaszkami. na dole masz "usuń konto". pamiętaj o backup-ie danych!

Uprawnienia umieszczania postów