Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Kopiowanie kontaktów z Nokii z symbianem ^3 do SGS II

Telefon
    SGS II, SGS III, Xperia Z1
    Sieć
    T-Mobile i Plus
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    6

Domyślnie Kopiowanie kontaktów z Nokii z symbianem ^3 do SGS II

Witam wszystkich.
    Myślę, że mój post pomoże wszystkim, którzy szukaja sposobu na kopiowanie kontaktów z innego telefonu z Symbianem ^3 na Samsunga Galaxy S2.
    Szukałem długo i wytrwale ale wszelkie informacje znalezione w sieci były o kant ... rozbić (zbyt czasochłonne, wysyłanie danych na obce serwery, itp.). W koncu po wielu próbach udało ki się przekopiować kontakty (w postaci w jakiej były zapisane) z Nokii E-7.00 na Samsunga Galaxy S2.
    Poniżej przedstawiam krótki opis jak to zrobić:
    1. Włącz BT w obydwu telefonach
    2. Sparuj (połącz) obydwa telefony i uwierzytelnij
    3. Wejdź w Kontakty na telefonie Nokia
    4. Wejdź w Opcje> Zaznacz> Zaznacz wszystko
    5. W dowlony kontakt kliknij (dotknij palcem) otworzy się menu: kliknij w "wyślij jako wizytówkę" > kolejne menu: "wyślij przez BT"
    6. Zacznie się proces konwersji do postaci wizytówki
    7. Następnie otworzy się menu: wybierz sparowane urządzenie, będzie to w tym przypadku Samsung Galaxy S II
    8. Nastąpi przesyłanie danych (może to potrwać kilka minut)
    9. Koniec.
    10. Po zakończeniu możesz cieszyć się kompletem (u mnie ponad 800 kontaktów) w Samsungu Galaxy S II.

Pozdrawiam wszystkich użytkowników.

Jeśli możecie przetestować ten sposób w innych konfiguracjach sprzętowych to proszę o wpisy w tym temacie.

P.S. do Adminów
    Jestem ,krótko na Forum. Jeśli przekroczyłem jakieś zasady proszę o wybaczenie i ewentualne sprostowanie lub przeniesienie postu.

2. Piwa annkor, agusia1, maciass91, pawcioblok, MarekMaria i 1 innych postawił(li) piwo(a) za posta.

Telefon
    SGS2
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie Inny sprawdzony sposób

Witam
    Ja w przypadku mojej Nokii N8 zrobiłem tak:
    1. Zsynchronizowałem kontakty z n8 z Microsoft Outlook na kompie (przez Ovi Suite)
    2. Wyeksportowałem kontakty z Outlooka: Plik->Eksportuj->Do pliku->Wartości oddzielone przecinkami Windows->zaznaczasz kontakty->nazywasz plik z kontaktami i miejsce zapisania na kompie,
    3. Logujesz się na swojej poczcie Gmail
    4. Klikasz importuj kontakty z pliku
    5. Wybierasz wyeksportowany plik z outlooka i w ten sposób masz wszystkie kontakty na gmailu
    6. Teraz już wystarczy synchronizacja kontaktów w sgs2 z gmail i gotowe.
    Polecam

Telefon
    SGSII; SGS4
    Sieć
    Plus
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

Genialny jest ten pomysł, niestety w Nokii E72 nie ma opcji żeby wysłać wizytówkę jeśli mam wszystkie kontakty zaznaczone (ponad 700).
    Wysłałem jeden testowo i wszystkie pola pięknie się przenoszą; łącznie ze zdjęciem kontaktu.

Szkoda tylko że akurat moja Nokia nie ma opcji wysyłania wszystkich kontatków

Telefon
    HTC One
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    1

Domyślnie

Ja nie miałem najmniejszego problemu z kontaktami z nokii podlaczylem pod pc program pcsuits export listy kontaktow do jakiego kolwiek pliku na twardy i prze gmail synchronizacja na poczte i samo potem weszło, wiekszy problem jest z smsami i mmsami bo tego jeszcze nie rozgryzłem aha kontakty zapisalem w formacie txt i csv przez pcsuits i z gmail dziala tu i tu.

Awatar barberos

Telefon
    GT-I9300
    ROM
    4.3
    Sieć
    T-Mobile
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    2

Domyślnie Kopiowanie kontaktów z NOKII 8800 do SGS II problem

Witajcie,
    a ja mam inny problem. Otóż kolega w Nokii 8800 ma kontakty w telefonie od A-Z ładnie pokładane, jest ich 500. Exportuję je przez program na twardy dysk kompa. Następnie importuję je na GMaila. Wszystko cacy, kontakty wchodzą na GMaila, ale jakieś inne, tzn jego, ale to jest jeden wielki śmietnik. Macie jakis pomysł? Ma SGSa a nie może z niego korzystać już 2 tydzień bo nie ma kontaktów. Pomóżcie. Dzięki.

Mojego posta zamykam. Temat rozwiązany. Skopiowane kontakty zostały na SIM, przekładka karty SIM do SGS`a a następnie kopiuj na gmail. I tak 3 razy bo na kartę wszytko się nie zmieściło. Pomyślałem, że może i możnabyło zrobić przez Bluetooth`a...
    Ostatnio edytowane przez barberos ; 21-09-11 o 13:57

Telefon
    Samsung Galaxy S2
    Sieć
    T-Mobile
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

Hej,
    Vufan - wielkie dzięki właśnie przeniosłem wszystkie kontakty bez najmniejszego problemu

kcieslik - Jak zaznaczasz wszystkie kontakty to musisz potem odznaczyć grupy w kontaktach. Po odznaczeniu kontaktów masz dostępną opcję wysyłania wizytówek wszystkich kontaktów na raz. Kopiowałem z Nokii E72 do Galaxy S2

Pozdrawiam

Telefon
    SGS I9000
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

a da się w jakiś sposób zintegrować wiele plików vcf do CSV?

Telefon
    Samsung Galaxy S4
    Sieć
    Plus
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie genialne w swojej prostocie!!!

@vufan
    W ten sposób w ciągu dosłownie niecałych 2 minut przerzuciłam wszystkie swoje kontakty z Noki E6 na samsunga galaxy s4
    ogromne dzięki za rewelacyjną instrukcję "krok po kroku"
    piwo nie (bo sama za nim nie przepadam), ale świetną kawę (jestem jej maniaczką) postawię z wielka przyjemnością za tak genialną w swojej prostocie instrukcję.
    Ostatnio edytowane przez czysty76 ; 12-08-13 o 14:03 Powód: nie cytujrmy całości postów ... odnosimy się do usera .... i do podziękowań jest system piwny

Awatar Bruno97

Telefon
    Galaxy S2, HTC One, Xperia mini pro
    ROM
    4.3 Official
    Tablet
    Samsung Galaxy Tab 2 10.1
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    20
    Piwa (Otrzymane)
    13

Domyślnie

Nie łatwiej zrobić kopię kontaktów na kartę pamięci? Ja tak zrobiłem

"Świat jest okrągły jak piłka, Ty masz być piłkarzem!"/PeeRZet

Nie odpowiadam za ewentualne uszkodzenie telefonu

Telefon
    i9305
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

A w Nokii 515 ktoś to wykonał? Nic tam nie działa z tych rzeczy co wyżej, bowiem prawie wszystkie funkcje są obcięte. Trzeba na piechotę. Raz po razie.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów