Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Problem synchronizacji kontaktów telefonu i gmaila

Telefon
    Samsung Galaxy S
    Sieć
    Era
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie Problem synchronizacji kontaktów telefonu i gmaila

Mimo przejrzenia forum nie znalazłem rozwiązania mojego problemu:

Telefon nie synchronizuje kontaktów do gmaila.
    Co robię:
    w Kontakty klikam Ustawienia/Konta i tam włączam Autosynchronizacja z kontem @gmail.com
    Klikam w konto i włączam Synchronizuj kontakty, Synchronizuj Gmail, Synchronizuj Kalendarz.

Kręcą się ikonki pokazujące synchronizację, ale w przeglądarce internetowej na koncie @gmail.com w Moje kontakty (oraz w Storred in Android) mam pusto.

Gdy dodałem NOWY kontakt w telefonie i przy opcji dodawania zaznaczyłem, że ma zapisać kontakt w gmail, a nie w telefonie, to po synchronizacji TEN i TYLKO TEN kontakt sięzsynchronizował, ale pozostałe nie.

Co robię źle? I co zrobić, aby zsynchronizować / przesłać do gmaila pozostałe kontakty?
    I na dokładkę kalendarz?

Dzięki

Maciek

Awatar GŁAZ

Telefon
    Galaxy S4 GT-i9505
    ROM
    AOSP 4.4 KITKAT
    Sieć
    T-Mobile
    Piwa (Postawione)
    45
    Piwa (Otrzymane)
    53

Domyślnie

Wejdź na http://www.google.pl/contacts i sprawdź czy masz tam w ogóle jakieś kontakty. Jeżeli nie to nie masz czego zsynchronizować!
    SZUKASZ POMOCY PRZY FLASHU? CIEKAWEGO ROMU? OPINII? DOŁĄCZ DO FACEBOOKOWEJ GRUPY ANDROID GEEKS http://www.facebook.com/home.php?sk=...436421151&ap=1
    SPICA ZUUUUOOOOO! https://lh3.googleusercontent.com/-z...94-natanek.jpg

Telefon
    Samsung Galaxy S
    Sieć
    Era
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

Synchronizować to uzupełniać OBA zbiory o brakujące elementy, raczej?

Więc ja chcę, aby elementy z telefonu weszły do gmaila. Więc jest co synchronizować.

Tym bardziej, że po stworzeniu w telefonie kontaktu i zapisaniu go nie jako kontakt TELEFON, lecz GMAIL, ten 1 kontakt się w sam raz synchronizuje bez problemu.

---------- Post dołączono o 16:54 ---------- Poprzedni post napisano o 16:34 ----------

Kolejna odsłona problemu - z tego co widzę to synchronizacja działa, ale TYLKO w stosunku do elementów stworzonych PO włączeniu synchronizacji.
    Elementy stworzone wcześniej nie chcą się synchronizować, za cholerę.
    Więc pytanie brzmi - jak zsynchronizować elementy stare, stworzone zanim została włączona synchronizacja?

To samo dotyczy także kalendarza.

Nędzna ta synchronizacja

Telefon
    Galaxy S
    ROM
    GB 2.3.3
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    3
    Piwa (Otrzymane)
    44

Domyślnie

Ponieważ to co chcesz zrobić to nie jest to synchronizacja (synchronizacja jest to uzupełnianie jednego zbioru na dwóch urządzeniach). Ty próbujesz synchronizować dwa zbiory na dwóch urządzeniach (pierwszy zbiór to pamięć telefonu, drugi to kontakty na gmail), tak się nie da. Najpierw musisz przenieść kontakty z pamięci telefonu na gmail. Robisz to tak: eksport wszystkich kontaktów do pliku na kartę pamięci (plik vcf), później kasujesz wszystkie kontakty, następnie import kontaktów z Twojego pliku na konto gmail (oczywiście z poziomu telefonu)...
    P tej operacji wchodzisz na swoje konto gmail z komputera w kontakty i jest tam opcja wyszukiwania dubli, ew. edycja...
    To wszystko

Pozdr.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Telefon
    Samsung GT-i9000 Galaxy S
    Sieć
    Plus
    Piwa (Postawione)
    7
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

Dokładnie, najpierw musisz mieć kontakty na gmail aby móc je później zsynchronizować z fonem.

Pozdrawiam

Telefon
    Samsung Galaxy S
    Sieć
    Era
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez andreas_k Zobacz posta
    Najpierw musisz przenieść kontakty z pamięci telefonu na gmail. Robisz to tak: eksport wszystkich kontaktów do pliku na kartę pamięci (plik vcf), później kasujesz wszystkie kontakty, następnie import kontaktów z Twojego pliku na konto gmail (oczywiście z poziomu telefonu)...
    P tej operacji wchodzisz na swoje konto gmail z komputera w kontakty i jest tam opcja wyszukiwania dubli, ew. edycja...
    OK, powalczę i zdam relację czy bangla jak powinno.

A w kwestii teoretycznej [wątek akademicki]:
    Ponieważ to co chcesz zrobić to nie jest to synchronizacja (synchronizacja jest to uzupełnianie jednego zbioru na dwóch urządzeniach). Ty próbujesz synchronizować dwa zbiory na dwóch urządzeniach (pierwszy zbiór to pamięć telefonu, drugi to kontakty na gmail)
    się chyba nie zgodzę.
    Zbiorem 1 są kontakty w fonie, a 2 w gmailu, a ja chcę uwspólnić oba zbiory (co właśnie nazywam synchronizacją), czyli właśnie z 2 różnych zbiorów zrobić jeden. Czyli co nie jest synchronizacją?

Telefon
    Galaxy S
    ROM
    GB 2.3.3
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    3
    Piwa (Otrzymane)
    44

Domyślnie

Na telefonie masz dwa zbiory: kontakty w pamięci telefonu i kontakty przypisane do konta gmail. Trzeci zbiór to kontakty na koncie gmail. Możesz synchronizować zbiór nr 2 i 3, więc nr 1 musisz najpierw przenieść do nr 2...

Telefon
    LG Nexus 4
    ROM
    Stock
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    5
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

jak mogę zrzucić kontakty z telefonu na gmaila? Bo ni cholery, próbuje i nic

Telefon
    Nexus 4 16 GB stock
    Sieć
    T-Mobile
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    2

Domyślnie

Najpierw musisz przenieść kontakty z pamięci telefonu na gmail. Robisz to tak: eksport wszystkich kontaktów do pliku na kartę pamięci (plik vcf),
    A konkretnie to w jakis sposób - file managerem, czy jest jakaś opcja "eksportuj" etc?

następnie import kontaktów z Twojego pliku na konto gmail (oczywiście z poziomu telefonu)...
    Jak wyżej - jak konkretnie. Sorry, jeśli pytam o rzeczy oczywiste, ale dla mnie one oczywiste nie są...

Telefon
    Galaxy S
    ROM
    GB 2.3.3
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    3
    Piwa (Otrzymane)
    44

Domyślnie

Otwierasz aplikację kontakty, następnie klawisz menu i wybierasz import/ eksport. Klikasz eksport na kartę pamięci, tworzy się jeden plik ze wszystkimi kontaktami 001.vcf. Następnie wybierasz import na konto gmail i używasz pliku 001.vcf... To wszystko...

11. Piwa Lifter postawił(li) piwo(a) za posta.
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów