Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Problem z importem/eksportem kontaktów

Telefon
    SE Xperia X10
    Sieć
    Inna
    Piwa (Postawione)
    2
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie Problem z importem/eksportem kontaktów

Witam,
    dzisiaj po raz pierwszy zdecydowałem się na update softu z 2.2 na 2.2.1 (I9000XWJS8), oryginalny od Samsunga. Chciałem importować kontakty, które przed aktualizacją wyeksportowałem jako vCard (Eksportuj do pamięci wewnętrznej). Teraz patrze na opcje i tu niespodzianka, zniknęła opcja zarówno eksportu jak i importu kontaktów na/ z pamięci wewnętrznej. Mam tylko opcje eksportu/importu na kartę SIM. Problem w tym, że na karcie SIM nie mieszcza sie wszystkie kontakty w zwiazku z tym po imporcie nie nam wszystkich kontaktów jakie miałem.

I teraz się zastanawiam, czy w wersji 2.2.1 nie da się już zapisywać kopi zapasowej kontaktów w pamięci telefonu? U mnie taka opcja zniknela wraz z aktualizacją. Jak w takim razie mogę importowac moje wszystkie kontakty z vCard?

Oczywiście od teraz mogę zwyczajnie robic kopie na koncie gmail i ustawic synchronizacje, ale przed aktualka nie mialem w ogole tym telefonem dostepu do internatu (stad brak kopi na gmailu).

Mam też problem z wifi po aktualizacji. Wszystko smigalo z moim routerem na wczesniejszym sofcie. teraz laczy sie z routerem, ikona polaczenia z wifi jest obecna na pasku, sygnal caly czas na maxa lub prawie pełny. Mimo to co chwila ustaje przesył danych, market wypluwa blad, ze stracono polaczenie, zaraz znowu dziala. Podobnie z przegladarka internetowa, chwile sciaga dane, po czym przestaje. Generalnie nie moge przez to nic sciagnac z marketu przez wifi bo jesli juz zacznie sciagac to zacina sie po chwili i wyskakuje mi, ze sciaganie sie nie powiodlo. Probowalem aplikacje Wifi Fixer, problem nadal wystepuje.

Proszę o pomoc, za ktora z gory dziekuje.
    Ostatnio edytowane przez fufek ; 12-05-11 o 18:10

Telefon
    Galaxy S
    ROM
    GB 2.3.3
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    3
    Piwa (Otrzymane)
    44

Domyślnie

Dziwne, ja co prawda mam 2.3 jvk ale import/eksport na kartę pamięci w menu kontaktów jest...

Ponadto nie doczytałem w jaki sposób zrobiłeś update (odin, kies) oraz czy robiłeś wipe, może podczas wgrywania jakieś pliki się nie nadpisały... Spróbuj zrobić reset do ustawień fabrycznych...

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Telefon
    SE Xperia X10
    Sieć
    Inna
    Piwa (Postawione)
    2
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

Dziękuję za odpowiedź.

Update robilem przez Odina. Wgrałem soft GT_I9000_XWJS8_XXJQ1_NEEJS1 w wersji 3 plikowej. Linka wziąłem z tego forum z tematu z listą FW.
    Ponieważ chce miec polskiego swype plik CSC podmienilem z tego oryginalnego w powyzszym sofcie na nastepujacy: CSC_I9000OXXJP7.

Zrobilem wipe przez wpisanie kodu: *2767*3855#.

Nie działa mi import/eksport na pamiec wewnetrzna, dodatkowo widze, ze nie dziala dobrze wifi (przedtem smigalo). Poza tym telefon lubi sie zawiesic na kilka sekund w markecie.

Moze to wina softu. Sciagnalbym wersje dla polski (JS8_JS5_JPY) ale znalazlem tylko w wersji jednoplikowej. Wiec moze sobie daruje swype (chyba ze znasz inny sposob na polski jezyk w tym programie) i zainstaluje oficjalna polską wersję.

Telefon
    Galaxy S
    ROM
    GB 2.3.3
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    3
    Piwa (Otrzymane)
    44

Domyślnie

A dlaczego nie chcesz użyć wersji jednoplikowej? 3 plikową używamy, kiedy chcemy zrobić repartition. Mając js8 nie potrzebujesz robić repart, więc wgraj jednoplikową...

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Telefon
    SE Xperia X10
    Sieć
    Inna
    Piwa (Postawione)
    2
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

andreas_k,
    jednoplikowej nie chciałem z tego względu, że oficjalny FW od Samsunga w JS8 nie posiada polskiego Swype. Polski jezyk w Swype mozna uruchomic np. przez podmiane pliku CSC podczas flashowania 3ma plikami, dlatego chcialem 3 plikowa.
    Ale rzeczywiscie, masz rację, udało mi sie znalezc jednoplikowa z polskim Swype, ale nieoficjalny rom - Darky's 9,5.
    Problem z brakiem mozliwosci stworzenia kopii kontaktow na SDwystepuje tez w tym romie, moze po prostu w JS8 nie ma takiej opcji.
    Wrocilem na 2.2 i skopiowalem kontakty na gmail, wiec udalo mi sie je odzyskac po wgraniu znow JS8. Trudno, bede najwyzej bazowal na kopii w gmailu.

Dziekuje za podpowiedzi.

Pozdrawiam.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów