Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Zapisywanie aplikacji na wewnetrzna karte sd

Awatar orzecho

Telefon
    Samsung Galaxy S I9000
    ROM
    CyanogenMod 7
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    3
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie Zapisywanie aplikacji na wewnetrzna karte sd

Witam forumowiczów,
    ma takie pytanie gdy sciągam jakąs aplikacje, gre z marketu nie mam pytania telefonu gdzie ja ma zainstalować,
    1.Czy po wgraniu Titanium Backup będę miał możliwość wyboru tego miejsca - wewnętrzna sd, zewnętrzna sd ?
    2. Czy po wgraniu nowego romu jeżeli aplikacje będą na wew. karcie sd zostana usunięte, bo jeżeli nie to po co beckup aplikacji?
    3. Czy po zrobieniu Full Wipe da sie uniknąć usunięcia aplikacje z wew. sd czy pomoże tylko Apps2SD ?
    4 .Czy lepiej zrobic w sposób opisany tutaj : Instalacja Aplikacji – Wiki.android.com.pl.
    5. Czy ściaganie paczek *apk jest bezpieczne np. http://peb.pl/android-programy/10031...a-android.html ( jesli nie można obych linków prosze o usuniecie) ?
    6. Czy można aplikacje z marketu ściągać na komputer a następnie wrzucać na telefon ( chodzi mi o to żeby zmniejszyc koszt transmisji danych)
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez orzecho ; 20-04-11 o 13:08

Awatar androlid

Telefon
    S3 i9305
    ROM
    4.3
    Tablet
    Asus Vivo Tab Smart LTE
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    8
    Piwa (Otrzymane)
    1

Domyślnie

Podłączam się do pytania ..
    S3 i9305 - XXEUML9 - MODEM MK1 - STOCK Brand PLAY

Awatar orzecho

Telefon
    Samsung Galaxy S I9000
    ROM
    CyanogenMod 7
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    3
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

Nikt nie potrafi pomoc ??

Awatar Raps

Telefon
    Galaxy S III
    ROM
    JB
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    17
    Piwa (Otrzymane)
    12

Domyślnie

@orzecho

Nie wiem na jakim sofcie siedzisz, ale od Froyo jest możliwość swobodnego przenoszenia aplikacji na SD lub do pamięci telefonu i na odwrót. To samo umożliwia także Titanium Backup.

Jak robisz backup aplikacji+danych systemowych titanium backup to program zapisuje je nam na SD- możemy je także przenieść np na Dropboxa jezeli mamy konto tam. Jezeli robisz format data/cache/dalvik to karta SD nie jest czyszczona i tam te dane są- przywracasz je na nowym romie bez problemu. Musisz tylko zainstalować od nowa TItanum Backup oraz posiadać na nowym romie root'a.(dla pewnosci mozesz skopiowac folder titanium backup z SD na komputer)

O Apps2SD słyszałem/czytałem jakieś 8 miesięcy temu jak jeszcze miałem SPICĘ. Na Galaxy S ten temat nie istnieje, bo odkąd jest FROYO- czyli już od dawien dawna aplikacje mozna swobodnie przenosic.

Aplikacje z roznych forów to loteria. Nikt ci nie da gwarancji, że ci coś nie namieszają, chociaż ja sam nie słyszałem o jakimś większym przekręcie spowodowanym wgraniem apk z jakiegoś forum.

No chyba, że należysz do osób, które zmieniają romy i uzywają pierwszej przydatnej aplikacji po zmianie(nie liczac titanum backup) czyli root explorera a pozniej pisza tu na forum, ze im nie dzialają uprawnienia root'a, ze im sie root explorer wiesza itp. A okazuje się, że nie mają najnowszej wersji bo jej nie kupili(tylko sciagneli z jakiegos pirackiego forum)- ot taka mała dygresja.

Z marketu nie mozna sciagac aplikacji na komputer w celu przeniesienia na komorke, a jedynie zlecac sciagniecie z poziomu www telefonowi.
    ---Noworoczna instrukcja wymawiania daty---

Wymawiamy rok 2013 w sposób następujący: rok dwa tysiące trzynasty. Dwutysięczny był tylko jeden- 2000.

Awatar androlid

Telefon
    S3 i9305
    ROM
    4.3
    Tablet
    Asus Vivo Tab Smart LTE
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    8
    Piwa (Otrzymane)
    1

Domyślnie

Jak można przenieść nowoinstalowaną aplikację na zewnętrzną kartę SD ?
    Jak można ustawić aby telefon automatycznie zapisywał nowo pobrane aplikacje na zewnętrzną kartę SD

Awatar Raps

Telefon
    Galaxy S III
    ROM
    JB
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    17
    Piwa (Otrzymane)
    12

Domyślnie

ad 1. przycisk home->ustawienia->aplikacje->zarządzaj aplikacjami->wybierz sobie daną aplikację klikając w nią a pojawi ci się opcja z informacjami na temat jej. Bedzie tez opcja np: "Przenies do telefonu" lub "przenies na karte(do pamieci USB)".

Nie wiem po co koniecznie chcesz każdą aplikację ładować na SD. Jest trochę minusów takich funkcji- np przy kazdym podlączeniu do kompa jako urządzenie masowe te aplikacje nie beda dostępne. A w pamieci telefonu masz kolo 1 gb na dane aplikacji. Gry typu angry birds automatycznie sa zapisywane na SD wiec nic ci nie smieci np 100 mb na jedna aplikację.
    ---Noworoczna instrukcja wymawiania daty---

Wymawiamy rok 2013 w sposób następujący: rok dwa tysiące trzynasty. Dwutysięczny był tylko jeden- 2000.

Telefon
    Samsung Galaxy S i9000
    ROM
    Darky's v8.1 JPY FROYO 2.2.1
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    4
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

U mnie niestety nie da się przenieść każdej aplikacji na kartę SD. Każdy tak ma czy tylko ja?

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
    Darky's v8.1 Gingerbread Edition ★ JPY ★ FROYO 2.2.1 ★ SPEEDMOD k12m 500hz

Telefon
    Galaxy S
    ROM
    GB 2.3.3
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    3
    Piwa (Otrzymane)
    44

Domyślnie

Nie wszystkie można przenieść...,IMO to bez sensu jest przenosić mając prawie 2GB miejsca na aplikacje, a te które potrzebują naprawdę dużo miejsca (niektóre gry, nawigacje) to same się instalują na sd...

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Telefon
    Note
    ROM
    N7000XXLRT
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    1

Domyślnie

witam
    chodzi mi o gry gameloftu
    Czy istnieje możliwość aby dodatkowe pliki ściągane przez wi-fi (lub też dogrywane ręcznie ) były zapisywane na zewnętrznej karcie pamięci ?

Telefon
    SE Xperia PLAY
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez baxy Zobacz posta
    witam
    chodzi mi o gry gameloftu
    Czy istnieje możliwość aby dodatkowe pliki ściągane przez wi-fi (lub też dogrywane ręcznie ) były zapisywane na zewnętrznej karcie pamięci ?
    u mnie ten sam problem, mam sporo zainstalowanych gier, które wymagają tych dodatkowych plików, które z kolei zajmują strasznie dużo miejsca
    długo już szukałem jakiegoś rozwiązania, przenoszenie ręcznie danych na zewn. kartę nic nie daje - gry ich nie wykrywają
    może ktoś pomoże mi się wreszcie z tym uporać, byłbym bardzo wdzięczny

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów