Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Synchronizacja kontaktów telefon --> Gmail

Telefon
    Sony Xperia Z2
    ROM
    Android 4.4.2 (17.1.A.2.55)
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    2
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie Synchronizacja kontaktów telefon --> Gmail

Cześć!

Przeniosłem swoje kontakty z karty SIM do pamięci telefonu (GT540), włączyłem synchronizację z GMailem i... nic się nie stało. Owszem, mam teraz wszystkie kontakty z GMaila w telefonie ale te z telefonu (skopiowane z sima) nie zostały zsynchronizowane.

Tak ma być? Co to za synchronizacja, co nie synchronizuje? Czy jedyną opcją jest export do CSV kontaktów z sim/telefonu i import ich do GMaila?

Proszę o pomoc - dzięki!

Telefon
    LG GT540
    ROM
    Elegance Swift 4.5
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    4
    Piwa (Otrzymane)
    29

Domyślnie

Obawiam się że w Swifcie tak chyba jest. Gt540 zupełnie osobno traktuje kontakty "Google" , jeśli utworzysz nowy kontakt w fonie to się zsynchronizuje z gmailem tylko wtedy jeżeli ustawisz je jako "google". Zwykłe kontakty nie zapisują się w gmailu.
    W innych telefonach to chyba się zapisują.
    Mam pytanie jak zrobić eksport kontaktów z fona do pliku csv ?

3. Piwa kallak postawił(li) piwo(a) za posta.

Telefon
    GT540/Mini/Note
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

A ja mam pytanie jak zaimportować kontakty z pliku vcf. w pc suit importuje się tylko jeden do tego złożony z kilku różnych.

Awatar Zodiak

Telefon
    Nexus 4
    ROM
    4.4 @ART
    Tablet
    Nexus7_2 & Xoom 2 ME
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    16
    Piwa (Otrzymane)
    40

Domyślnie

Żeby śmietnika nie robić to dopiszę się ze swoim problemem.
    Zanabyłem sobie eldźika, kontakty ze swojej starej Nokii E50 przez PC Suita wyeksportowałem do .vcf, zaimportowałem do gmaila. Przez dwa dni robiłem porządki (ponad 300 kontaktów) - przepisywałem nr, maile, adresy. Sukcesywnie robiłem synchronizację i wszystko było ok. Słowo było nie padło przypadkowo.
    W tej chwili w ogóle nie synchronizuje zmian wykonanych w telefonie. Kilka dni temu i owszem, w obie strony. Teraz ani w jedną ani w drugą. Do tego, mimo wielokrotnej synchronizacji, data ostatniej jest pokazywana jako 14/08 (tel. mam od 13/08 :->). Nie przeszkadzało mi to do momentu kiedy w ogóle kontakty nie synchronizują się.
    Dodam, że poczta i kalendarz synchronizuje się jak trzeba, daty ostatniej synchronizacji są prawidłowe.
    Jakieś pomysły??

Sprawa wygląda tak - zaciąga zmiany z Kontaktów w gmailu, nie synchronizuje zmian z telefonu na koncie gmailowym.
    Ostatnio edytowane przez Zodiak ; 24-08-10 o 22:22

Awatar Zodiak

Telefon
    Nexus 4
    ROM
    4.4 @ART
    Tablet
    Nexus7_2 & Xoom 2 ME
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    16
    Piwa (Otrzymane)
    40

Domyślnie

No to sobie sam pomogłem :->
    Wyciachałem kontakty, wyczyściłem z ustawień->aplikacje wszystko co googlowe i zsynchronizowałem.
    Jak na razie wszystko działa.

Awatar PaRaGaS

Telefon
    Samsung Galaxy S4 i9505
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    3
    Piwa (Otrzymane)
    5

Domyślnie

Jeżeli kontakty mamy na SIM/w pamięci telefonu, to niestety magazyn kontaków ze Swifta nie przeniesie ich do Gmaila. Jak to zrobić krok po kroku:

1. Ściągamy z marketu aplikację ExportContacts
    2. Włączamy i kopiujemy kontakty z telefonu na kartę SD, format CSV
    3. Podłączamy telefon do komputera, montujemy kartę SD w systemie
    4. Odpalamy Gmaila na komputerze i wchodzimy w kontakty
    5. Klikamy na przycisk "Więcej czynności" i dalej "Importuj..."
    6. W okienku które się pojawi wskazujemy plik CSV znajdujący się na karcie pamięci i klikamy "Importuj".
      Teraz mamy wszystkie kontakty z telefonu zaimportowane do książki adresowej Gmaila, można wyrzucić wszystkie wpisy z telefonu i karty SIM, i synchronizować całość z Gmaila.
    7. Wchodzimy w kontakty na telefonie, w menu pomocniczym wybieramy "Więcej", "Wyświetl z".
    8. Odhaczamy wszystko, co nam nie jest potrzebne. Ja np. mam zostawione wyświetlanie kontaktów zapisanych w telefonie (których póki co nie ma) i tych z synchronizacji Google.
    9. Odtąd wszystkie nowe kontakty zapisujemy jako kontakty Google (przy tworzeniu kontaktu jest przycisk wyboru pod avatarem i nazwiskiem)

I teraz uwagi krytyczne:
    1. W części kontaktów pewnie trzeba będzie poprawić kategorie domowy/służbowy itp.
    2. Wszystkie zmiany na koncie Gmailowym są widoczne na telefonie i vice versa, ALE:
    3. W obie strony nie są synchronizowane pola "urodziny" i "pseudonim" (na razie nie zauważyłem więcej), natomiast wszystkie zmiany w telefonach, adresach, mailach, notatkach, avatarach, itp. są przekazywane od razu.
    4. Daty urodzin i pseudonimy można sobie dodać osobno na telefonie, jak ktoś lubi - ja nie widzę sensu.
    5. Daty urodzin zapisane w kontaktach na Gmailu utworzą nam nowy automatyczny kalendarz w Google Calendar - "Urodziny osób z kontaktów i wydarzenia".
      Kalendarz ten możemy zasubskrybować i będzie automatycznie synchronizowany z telefonem, nie ma więc potrzeby zapisywania dat oddzielnie w pamięci telefonu. Urodziny będą widoczne jako wydarzenia w zsynchronizowanym kalendarzu.
    6. Czasami po edycji kontaktu na telefonie wpis w książce adresowej mi się dublował - na Gmailu dalej był jeden, na telefonie dwa identyczne. Usunięcie któregokolwiek z nich wywala kontakt całkiem w kosmos.

Jeszcze jakieś pytania?

8. Piwa kallak, fearchris postawił(li) piwo(a) za posta.

Telefon
    LG GT540
    ROM
    Elegance Swift 4.5
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    4
    Piwa (Otrzymane)
    29

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez PaRaGaS Zobacz posta
    [*]Czasami po edycji kontaktu na telefonie wpis w książce adresowej mi się dublował - na Gmailu dalej był jeden, na telefonie dwa identyczne. Usunięcie któregokolwiek z nich wywala kontakt całkiem w kosmos.

Jeszcze jakieś pytania?
    Jak usuwasz ten zdublowany kontakt w telefonie to usuwa go także z Gmaila ?

Awatar PaRaGaS

Telefon
    Samsung Galaxy S4 i9505
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    3
    Piwa (Otrzymane)
    5

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez egreg Zobacz posta
    Jak usuwasz ten zdublowany kontakt w telefonie to usuwa go także z Gmaila ?
    Tak, to właśnie napisałem w ostatnim punkcie.
    Nie sprawdziłem jak inaczej zachowuje się ten zdublowany kontakt - może znika po jakimś czasie, może po usunięciu danych magazynu kontaktów w zarządzaniu aplikacjami i ponownej synchronizacji jest już dobrze.

Niestety muszę przyznać, że wiele rzeczy w Swifcie jest zaimplementowanych mniej niż idealnie, ale co poradzić... Ja i tak edytuję kontakty na Gmailu, szybciej i łatwiej.

Telefon
    Sony Xperia U
    Sieć
    T-Mobile
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

edit: problem już rozwiązany
    Ostatnio edytowane przez Monika ; 26-09-10 o 10:03

Telefon
    Samsung Galaxy S
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    1

Domyślnie

To ja mam jeszcze jedno pytanie dla oblatanych.
    Jak wprowadzić kontakt do telefonu na Antku (nowy) by po synchronizacji pojawił się również na gmailu?
    Ostatnio edytowane przez haragon ; 17-04-11 o 12:38

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów