Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 93

Wątek: [Poradnik] Link2SD krok po kroku

Telefon
    GT 540
    ROM
    CM7 1.8
    Sieć
    Plus
    Piwa (Postawione)
    2
    Piwa (Otrzymane)
    10

Domyślnie [Poradnik] Link2SD krok po kroku

Związku z tym ze mniejszosc lub wiekszosc osob ma problemy z wgraniem LINK2SD postanowiłem napisać poradnik.

Jazda

No to zaczynamy.

LINK2SD jest to aplikacja, która umożliwia nam przenoszenie aplikacji z pamięci telefonu na pamieć karty SD.

Co nam potrzeba ?

- Najlepiej czytnik kart choć można użyc także telefonu
    - Mini tool Partition (program do tworzenia partycji z karty ext2
    - partycje ext2
    - Root (polecam z4root)
    - No i LINK2SD

1.Tworzenie Partycji EXT2

1.1 Ściągamy program Minitool Partition LINK : Partition Wizard Home Edition - Free software downloads and software reviews - CNET Download.com

1.2 Tworzymy partycje FAT32(75 % calej wielkosci karty) i Ext2 (pozostałe)

1.3 Ma to mniej więcej wyglądać tak (Pamiętajcie aby wartość była Primary Nie Logic)

[/url].

2.Rootowanie

2.1 Po pomyślnym partycjonowaniu , zajmujemy sie rootem Link : https://sites.google.com/site/levela...edirects=0&d=1

3.Zakończenie

3.1 Gdy rootowanie zakończy się i wszystko przebiegnie pomyślnie wgrywamy LINK2SD 1.3.0 LINK : https://sites.google.com/site/poradn...edirects=0&d=1

3.2 Jeżeli chcemy przenieść aplikacje na telefon wchodzimy w LINK2sd, szukamy naszej aplikacji, po znalezieniu klikamy w nią a następnie klikamy w Create Link

Jak to działa?:

- Link2SD montuje partycję ext2 na SD /data/sdext2/ i sprawia, że OS montuje go w czasie startu systemu /system/etc/install-recovery.sh/

- Po uruchomieniu aplikacji i naciśnięciu "Create Link" aplikacja przenosi plik apk na SD partycji ext2 i tworzy symboliczny link w oryginalnym katalogu /data/app/

Uwaga: Po wykonaniu tego kroku, ikona aplikacji znika z telefonu Android 1.6 i 2.1, (na 2.2+ tego nie ma). Ale po ponownym uruchomieniu tel. można już ją zobaczyć i działa bez problemów.

Czy mogę usunąć link i przenieść aplikację z powrotem do pamięci telefonu?
    Tak, po prostu kliknij na zalinkowanej aplikacji i naciśnij przycisk "Remove Link". Link2SD usuwa symboliczny link i przenosi plik apk aplikacji do oryginalnego katalogu.

Co się stanie jeśli odinstaluje zalinkowaną aplikację?
    Po odinstalowaniu zalinkowanej aplikacji, zostanie ona odinstalowana z systemu, ale pozostaje w katalogu /data/sdext2/ i musisz usunąć ją ręcznie. W związku z tym lepiej usunąć link przed odinstalowaniem zalinkowanej aplikacji.

3.3 Cieszymy sie aplikacjami na karcie pamieci.

Uwagi:
    - Jeśli stosowałeś już App2sd, to musisz odinstalować App2sd. W przeciwnym razie nie można utworzyć linków z Link2SD. Link2SD wykrywa to i ostrzega użytkownika przy starcie.
    - Link2SD wykrywa aplikacje, które są już przeniesione na kartę SD w systemie Android 2.2+ i wyłącza "Create Link" dla nich.
    - Aplikacje systemowe nie powinny być powiązane z kartą SD. Link2SD nie pozwala im być ze sobą zalinkowane.
    - Link2SD nie przenosi danych i dalvik-cache, tylko przenosi plik apk. APKs są rzeczywiście na karcie: dex plików, prywatne dane katalogów i biblioteki pozostają w pamięci wewnętrznej.
    -Jeżeli miałeś wcześniej zainstalowana aplikacje niz LINK2SD , usuń ja , a następnie zainstalują ja po wgraniu LINK2SD.

Przykładowe Screeny:

Autor tego jestem ja karol00094 / krakersik

Dziekuję djtimon89 za to że bardzo przejrzyście i prosto napisanie jak to działa
    Ostatnio edytowane przez krakersik ; 14-02-11 o 19:46

2. Piwa Godfryt, pkmyslo, Havox, MEUD1, Cms i 3 innych postawił(li) piwo(a) za posta.
    Awatar djtimon89

Telefon
    Xperia Z2
    ROM
    4.4.2
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    298
    Piwa (Otrzymane)
    966

Domyślnie

jak już zrobiłeś kopiuj/wklej odemnie to zapomniałeś dodać że jest już wersja 1.3.1

Telefon
    GT 540
    ROM
    CM7 1.8
    Sieć
    Plus
    Piwa (Postawione)
    2
    Piwa (Otrzymane)
    10

Domyślnie

djtimon89 w czasie kiedy ty pisałeś posta ja go aktualizowałem dałem linki poprawione i i nowsza wersje Link2SD. /

@up: nie skopiowałem od ciebie. Chcesz oryginalny link do tego tematu ? / tylko niektore wycinki sa twoje (wkleiłem je , ponieważ lepiej i prosciej nie da sie opisac)

Awatar djtimon89

Telefon
    Xperia Z2
    ROM
    4.4.2
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    298
    Piwa (Otrzymane)
    966

Domyślnie

wiem co odemnie skopiowałeś i w moim tutorialu jest link do oryginalnego tematu... ale jak teraz napisałeś podziękowania to od razu co innego...

Telefon
    GT 540
    ROM
    CM7 1.8
    Sieć
    Plus
    Piwa (Postawione)
    2
    Piwa (Otrzymane)
    10

Domyślnie

djtimon89 nie wiedziałem że to twoje kiedyś kumpel mi to na gg przesłął i powiedział że napisał i myślałem że na serio , ale okazało sie ze jest klamca.

Awatar djtimon89

Telefon
    Xperia Z2
    ROM
    4.4.2
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    298
    Piwa (Otrzymane)
    966

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez krakersik Zobacz posta
    djtimon89 nie wiedziałem że to twoje kiedyś kumpel mi to na gg przesłął i powiedział że napisał i myślałem że na serio , ale okazało sie ze jest klamca.
    no widzisz... dlatego ci napisałem że zrobiłeś kopiuj/wklej

Telefon
    Xperia J
    ROM
    JB + root
    Sieć
    Plus
    Piwa (Postawione)
    8
    Piwa (Otrzymane)
    2

Domyślnie

jest juz nowa wersia 1.3.1 do pobrania jako aktualizacja w markecie

pozdrowienia

sory juz bylo mozna usunac

Awatar djtimon89

Telefon
    Xperia Z2
    ROM
    4.4.2
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    298
    Piwa (Otrzymane)
    966

Domyślnie

jest już wersja 1.4.1

Telefon
    i5700
    Sieć
    Inna
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

Na Samsungu i5700 Spica z Samdroidem 1.3.1 jest problem. Link2SD nie tworzy tam pliku /system/etc/install-recovery.sh, a plik utworzony "ręcznie" nie jest wykonywany. Powodem tego drugiego jest wpis w /init.rc:
    #service flash_recovery /system/etc/install-recovery.sh
    #oneshot
    Czyli wykonanie pliku jest tam zablokowane, a Link2SD nie działa w trybie root, czyli nie ma uprawnień żeby samodzielnie ten plik uruchomić. Poza tym zamontowanie partycji powinno nastąpić podczas uruchomienia systemu, a nie z poziomu Link2SD. Najprościej byłoby zlikwidować komentarz przy liniach wywołujących skrypt, ale okazuje się że przy ponownym uruchomieniu telefonu plik /init.rc ponownie ma zablokowany zapis. Czyli źródło jest gdzie indziej, ale nie wiem gdzie.

Czy ktoś mógłby doradzić obejście problemu?

Telefon
    GT 540
    ROM
    CM7 1.8
    Sieć
    Plus
    Piwa (Postawione)
    2
    Piwa (Otrzymane)
    10

Domyślnie

nie widzisz że ten temat znajduje sie w dziale Gt 540 a nie Spicy