Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 89

Wątek: [Poradnik] Link2SD krok po kroku

Telefon
    GT 540
    ROM
    CM7 1.8
    Sieć
    Plus
    Piwa (Postawione)
    2
    Piwa (Otrzymane)
    10

Domyślnie [Poradnik] Link2SD krok po kroku

Związku z tym ze mniejszosc lub wiekszosc osob ma problemy z wgraniem LINK2SD postanowiłem napisać poradnik.

Jazda

No to zaczynamy.

LINK2SD jest to aplikacja, która umożliwia nam przenoszenie aplikacji z pamięci telefonu na pamieć karty SD.

Co nam potrzeba ?

- Najlepiej czytnik kart choć można użyc także telefonu
    - Mini tool Partition (program do tworzenia partycji z karty ext2
    - partycje ext2
    - Root (polecam z4root)
    - No i LINK2SD

1.Tworzenie Partycji EXT2

1.1 Ściągamy program Minitool Partition LINK : Partition Wizard Home Edition - Free software downloads and software reviews - CNET Download.com

1.2 Tworzymy partycje FAT32(75 % calej wielkosci karty) i Ext2 (pozostałe)

1.3 Ma to mniej więcej wyglądać tak (Pamiętajcie aby wartość była Primary Nie Logic)

[/url].

2.Rootowanie

2.1 Po pomyślnym partycjonowaniu , zajmujemy sie rootem Link : https://sites.google.com/site/levela...edirects=0&d=1

3.Zakończenie

3.1 Gdy rootowanie zakończy się i wszystko przebiegnie pomyślnie wgrywamy LINK2SD 1.3.0 LINK : https://sites.google.com/site/poradn...edirects=0&d=1

3.2 Jeżeli chcemy przenieść aplikacje na telefon wchodzimy w LINK2sd, szukamy naszej aplikacji, po znalezieniu klikamy w nią a następnie klikamy w Create Link

Jak to działa?:

- Link2SD montuje partycję ext2 na SD /data/sdext2/ i sprawia, że OS montuje go w czasie startu systemu /system/etc/install-recovery.sh/

- Po uruchomieniu aplikacji i naciśnięciu "Create Link" aplikacja przenosi plik apk na SD partycji ext2 i tworzy symboliczny link w oryginalnym katalogu /data/app/

Uwaga: Po wykonaniu tego kroku, ikona aplikacji znika z telefonu Android 1.6 i 2.1, (na 2.2+ tego nie ma). Ale po ponownym uruchomieniu tel. można już ją zobaczyć i działa bez problemów.

Czy mogę usunąć link i przenieść aplikację z powrotem do pamięci telefonu?
    Tak, po prostu kliknij na zalinkowanej aplikacji i naciśnij przycisk "Remove Link". Link2SD usuwa symboliczny link i przenosi plik apk aplikacji do oryginalnego katalogu.

Co się stanie jeśli odinstaluje zalinkowaną aplikację?
    Po odinstalowaniu zalinkowanej aplikacji, zostanie ona odinstalowana z systemu, ale pozostaje w katalogu /data/sdext2/ i musisz usunąć ją ręcznie. W związku z tym lepiej usunąć link przed odinstalowaniem zalinkowanej aplikacji.

3.3 Cieszymy sie aplikacjami na karcie pamieci.

Uwagi:
    - Jeśli stosowałeś już App2sd, to musisz odinstalować App2sd. W przeciwnym razie nie można utworzyć linków z Link2SD. Link2SD wykrywa to i ostrzega użytkownika przy starcie.
    - Link2SD wykrywa aplikacje, które są już przeniesione na kartę SD w systemie Android 2.2+ i wyłącza "Create Link" dla nich.
    - Aplikacje systemowe nie powinny być powiązane z kartą SD. Link2SD nie pozwala im być ze sobą zalinkowane.
    - Link2SD nie przenosi danych i dalvik-cache, tylko przenosi plik apk. APKs są rzeczywiście na karcie: dex plików, prywatne dane katalogów i biblioteki pozostają w pamięci wewnętrznej.
    -Jeżeli miałeś wcześniej zainstalowana aplikacje niz LINK2SD , usuń ja , a następnie zainstalują ja po wgraniu LINK2SD.

Przykładowe Screeny:

Autor tego jestem ja karol00094 / krakersik

Dziekuję djtimon89 za to że bardzo przejrzyście i prosto napisanie jak to działa
    Ostatnio edytowane przez krakersik ; 14-02-11 o 19:46

2. Piwa Godfryt, pkmyslo, Havox, MEUD1, Cms i 3 innych postawił(li) piwo(a) za posta.
    Awatar djtimon89

Telefon
    Xperia Z
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    298
    Piwa (Otrzymane)
    962

Domyślnie

jak już zrobiłeś kopiuj/wklej odemnie to zapomniałeś dodać że jest już wersja 1.3.1

Telefon
    GT 540
    ROM
    CM7 1.8
    Sieć
    Plus
    Piwa (Postawione)
    2
    Piwa (Otrzymane)
    10

Domyślnie

djtimon89 w czasie kiedy ty pisałeś posta ja go aktualizowałem dałem linki poprawione i i nowsza wersje Link2SD. /

@up: nie skopiowałem od ciebie. Chcesz oryginalny link do tego tematu ? / tylko niektore wycinki sa twoje (wkleiłem je , ponieważ lepiej i prosciej nie da sie opisac)

Awatar djtimon89

Telefon
    Xperia Z
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    298
    Piwa (Otrzymane)
    962

Domyślnie

wiem co odemnie skopiowałeś i w moim tutorialu jest link do oryginalnego tematu... ale jak teraz napisałeś podziękowania to od razu co innego...

Telefon
    GT 540
    ROM
    CM7 1.8
    Sieć
    Plus
    Piwa (Postawione)
    2
    Piwa (Otrzymane)
    10

Domyślnie

djtimon89 nie wiedziałem że to twoje kiedyś kumpel mi to na gg przesłął i powiedział że napisał i myślałem że na serio , ale okazało sie ze jest klamca.

Awatar djtimon89

Telefon
    Xperia Z
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    298
    Piwa (Otrzymane)
    962

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez krakersik Zobacz posta
    djtimon89 nie wiedziałem że to twoje kiedyś kumpel mi to na gg przesłął i powiedział że napisał i myślałem że na serio , ale okazało sie ze jest klamca.
    no widzisz... dlatego ci napisałem że zrobiłeś kopiuj/wklej

Telefon
    Xperia J
    ROM
    JB + root
    Sieć
    Plus
    Piwa (Postawione)
    8
    Piwa (Otrzymane)
    2

Domyślnie

jest juz nowa wersia 1.3.1 do pobrania jako aktualizacja w markecie

pozdrowienia

sory juz bylo mozna usunac

Awatar djtimon89

Telefon
    Xperia Z
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    298
    Piwa (Otrzymane)
    962

Domyślnie

jest już wersja 1.4.1

Telefon
    i5700
    Sieć
    Inna
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

Na Samsungu i5700 Spica z Samdroidem 1.3.1 jest problem. Link2SD nie tworzy tam pliku /system/etc/install-recovery.sh, a plik utworzony "ręcznie" nie jest wykonywany. Powodem tego drugiego jest wpis w /init.rc:
    #service flash_recovery /system/etc/install-recovery.sh
    #oneshot
    Czyli wykonanie pliku jest tam zablokowane, a Link2SD nie działa w trybie root, czyli nie ma uprawnień żeby samodzielnie ten plik uruchomić. Poza tym zamontowanie partycji powinno nastąpić podczas uruchomienia systemu, a nie z poziomu Link2SD. Najprościej byłoby zlikwidować komentarz przy liniach wywołujących skrypt, ale okazuje się że przy ponownym uruchomieniu telefonu plik /init.rc ponownie ma zablokowany zapis. Czyli źródło jest gdzie indziej, ale nie wiem gdzie.

Czy ktoś mógłby doradzić obejście problemu?

Telefon
    GT 540
    ROM
    CM7 1.8
    Sieć
    Plus
    Piwa (Postawione)
    2
    Piwa (Otrzymane)
    10

Domyślnie

nie widzisz że ten temat znajduje sie w dziale Gt 540 a nie Spicy