Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Ratowanie topielca

Telefon
    Desire Z
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie Ratowanie topielca

Mam Wildfire, który został zalany przez moją lepszą połówkę jakiś tydzień temu. Zaraz po zdarzeniu wyjęła baterię i suszyła ok. 12h. Po włożeniu baterii telefon uruchomił się na chwilę i zgasł. Od tamtej pory bateria leżała osobno od telefonu, ale dopiero dziś dostałem go do przejrzenia. Miernik pokazał 0V na baterii więc podpiąłem do ładowania. Na telefonie odpala się bootmenu (chyba to uruchamiane volup+power, z trzeba robocikami na spodzie i opcjami volup/down -nawigowanie, power-zatwierdzenie) ale nic poza tym.
    Jeśli to będzie pomocne to takie mam info o modułach
    Kod:
    BUZZ PVT SHIP S-ON
    HBOOT-1.01.0001
    MICROP-0622
    TOUCHPANEL-ATMEL224_16ab
    RADIO-3.35.20.10
    Nov 17 2010, 12:08:53
    Telefon nie reaguje na przyciski. W bootmenu i tak chyba panel dotykowy jest nieaktywny więc nie jestem w stanie powiedzieć co z nim. Wszystkie wskaźniki na telefonie i baterii mam na czerwono więc z gwarancją już się pożegnaliśmy, ale próbować odratować zawsze można. Poza tym mam dostęp do myjki oraz hotaira i na co dzień pracuje w serwisie komputerowym więc rozbierania telefonu też się nie boję.

Wiem już coś więcej.
    1. Po podłączeniu do ładowania zapala się czerwona dioda (po doładowaniu do pełna powinna zmienić się na zielono, zobaczymy) Jednak po podłączeniu do ładowarki telefon nie reaguje na wciskane przyciski i dioda cały czas świeci.
    2. Po odłączeniu od ładowarki, wyjęciu i włożeniu baterii przyciskiem POWER włącza się FASTBOOT i koniec - żadnej reakcji, nie ma znaczenia czy karta SIM i SD są włożone czy nie
    3. Po odłączeniu od ładowarki, wyjęciu i włożeniu baterii przycisk VOLUP+POWER uruchamia się HBOOT. Jeśli jest włożona karta SD wywala na ekran SD Checking na moment i wraca pokazuje menu, potem wisi, żadnej reakcji na przyciski.
    IMAG0399.jpg
    Ostatnio edytowane przez golishaq ; 20-07-12 o 14:05

Awatar drewniany

Telefon
    HTC Wildfire
    ROM
    RemPuzzleRom 2.71
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    9
    Piwa (Otrzymane)
    29

Domyślnie

hmmm, dziwna sytuacja kolego ): szczerze to tak nie za bardzo wiem czemu po zalaniu padl system bo na to mi to wyglada. moze jakbys sprobował zrobic s-off i root wg poradnika ale nie chce cie wprowadzić w błąd (: aczkolwiek skoro aktualnie masz fajny przycisk do papieru to co Ci szkodzi sprobowac (:
    Sagem My-x5m-> Motorola V300->LG B2050-> Sony Ericsson K550i@W610i Nokia 7650->Sony Ericsson K800i@K810i-> Nokia 500-> HTC Wildfire RemPuzzleRom ((:
    Jeśli nie jestem dostępny na forum, zawsze możesz napisać na Talk. Być może uda mi się Tobie pomóc (:

Telefon
    Desire Z
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

W każdym razie umyć i wygrzać chyba nie zaszkodzi mu już bardziej. Sugerujesz żeby wgrać od nowa soft z tym s-off czy o co chodzi? Te pliki których nie może wczytać są na karcie pamięci czy ROM'ie? Trochę niewiadomych dla mnie, a wśród telefonów na bieżąco nie jestem. Nie wiem czy próbować teraz ratować soft telefonu czy jednak wziąć się za hardware w pierwszej kolejności tak jak planowałem.

Awatar drewniany

Telefon
    HTC Wildfire
    ROM
    RemPuzzleRom 2.71
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    9
    Piwa (Otrzymane)
    29

Domyślnie

Jak dobrze zrozumialem to znasz sie troche na hardware wiec najpierw nad tym pokombinujn jeslli to nic nie da to ogarnij zrootowanie wg poradnika (; albo nic nie da albo bardzo duzo zyskasz (:

Wytapane z mojego HTC Wildfire za pomocą Tapatalk 2
    Sagem My-x5m-> Motorola V300->LG B2050-> Sony Ericsson K550i@W610i Nokia 7650->Sony Ericsson K800i@K810i-> Nokia 500-> HTC Wildfire RemPuzzleRom ((:
    Jeśli nie jestem dostępny na forum, zawsze możesz napisać na Talk. Być może uda mi się Tobie pomóc (:

Telefon
    HTC One silver & HTC One black
    ROM
    2.17.401.1
    Sieć
    Vodafone DE
    Piwa (Postawione)
    78
    Piwa (Otrzymane)
    194

Domyślnie

trzeba go było oddać do serwisu , wykąpałby się w wanience ultradźwiękowej i może by wstał , a takto masz pełno zwarć i osadów na ścieżkach itd i wątpię by udało ci się cokolwiek z nim zrobić , ładując go pod ładowarką i trzymając włożoną w nim baterie tylko potęgujesz zniszczenia dokonane przez wodę

Telefon
    Desire Z
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

kris_lip czytałeś mój pierwszy post dokładnie?
    Zdając raport z misji - kąpiel i hotair postawiły telefon na nogi. Działa bez problemu, wszystkie moduły sprawne. Od razu mogę się zaoferować na przyszłość jeśli jest ktoś z Włocławka i okolic.

Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

to może ja się podłącze, tel również został zalany i nie dawał znaku życia, udało mi się go(jak sądzę) przywrócić między żywych choć nie zupełnie, tel się załącza, pokazuje się firmowe logo HTC,- HTC quaietly brilliant, po czym pierwsze okno systemowe i...tel się wyłącza tak to wygląda:

Telefon
    ROM
    2.17.401.1
    Sieć
    Vodafone DE
    Piwa (Postawione)
    78
    Piwa (Otrzymane)
    194

Domyślnie

a bateria jest naładowana ? trzyma prąd ? bo on sie wyłącza w momencie największego poboru energii , czyli odpaleniu wszystkich procesów i ładowaniu aplikacji , widgetów , skrótów itd

Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

masz rację, okazuje się że bateria wogóle się nie ładuje, miga naprzemiennie dioda zielona z pomarańczową, ale wydaje się że tel z podłączoną ładowarką powinien "zatrybić"

Telefon
    ROM
    2.17.401.1
    Sieć
    Vodafone DE
    Piwa (Postawione)
    78
    Piwa (Otrzymane)
    194

Domyślnie

układ ładowania uszkodzony - nie nadaje sie do reanimacji