Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: Oszuści na tablicy, znacie?

Awatar Smiechol

Telefon
    HTC One S
    ROM
    ViperS
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    71
    Piwa (Otrzymane)
    66

Domyślnie Oszuści na tablicy, znacie?

Witam! Ogólnie to chciałbym opisać bardzo ciekawą sytuację i dowiedzieć się czy mieliście podobne, ale od początku:
    Wystawiłem sobie swojego SGS'a 2 na w/w serwis, a nóż widelec, może ktoś kupi. No i odezwał się pan który rzekomo posiadał 100% sprawnego iPhone 4S i chciał wymienić. Myślę sobie, bardzo fajnie, zarobię. No ale potem gość powiedział że jednak woli wymienić za Arc S a nie chce się bawić w sprzedawanie bo szybko chcę. Pierwsze skojarzenie - dziecko rozpieszczane, któremu nie zależy na pieniądzach (osądziłem po stylu pisania). Powiedział że jakbym miał kogoś kto będzie miał Arc S to żebym się odezwał. Dziwnym trafem, za 5min odzywa się osoba która oferuje mi Arc S . No i wtedy już wiadomo, sprawa stała się oczywista. Gość dałby mi Arc S za mojego SGS'a 2, a ta "osoba" która miałaby mi później dać iP4S za Arc S'a na pewno znikłaby z powierzchni ziemii. Mieliście podobne historie?

Awatar lukasq95

Telefon
    Lumia 520
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    18
    Piwa (Otrzymane)
    13

Domyślnie

Skubany neokid :d :d takich cyrków to nie miałem ;p najbardziej denerwuje mnie jak dzieciaki dopytuja się, milion pytań a pewnie więcej niż 10 zł w ręku nie mieli.

Z mojego GT-I9100 za po wysłane mocą Tapatalk 666

Awatar Smiechol

Telefon
    HTC One S
    ROM
    ViperS
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    71
    Piwa (Otrzymane)
    66

Domyślnie

Ten facet który do mnie pisał to handlarz, ma własny komis z telefonami, ale żeby do takich sztuczek się uciekać... A co do takich dzieci to niestety racja, człowiek ma nadzieję na dobry biznes a potem pozostaje się wnerwić.

Awatar Anfield

Telefon
    Xiaomi Mi-2
    Tablet
    Xiaomi Note
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    71
    Piwa (Otrzymane)
    26

Domyślnie

Ja przy sprzedaży poprzedniego Desire (16 luty) dostałem taką wiadomość:

moze zamiana na cos?
    mam
    laptop hp pawilon dv 6000, 2x lepsze parametry.
    nokia asha 302.
    nokia luma 800.
    htc desire hd.
    iphone 4s.
    Karta graficzna
    porocesor 2,00 ghz
    stacja dyskietek 2x
    cd-rom

Dpolaty nie trzeba po wyslaniu podaje zdjecie nadania paczki
    Napisał akurat w dzień sprzedaży słuchawki. Potrzebowałem gotówki ale już po fakcie, z ciekawości zapytałem co jest nie tak z tym iPhonem 4s że chce się wymienić za Desire, nie odpisał

To taki sam wałek jak na Allegro - wystawisz coś i gościu by chciał bez aukcji kupić, podeśle pdf'a z rzekomym przelewem i chce by od razu wysyłać produkt.
    Czytałem dużo na temat metod takich cwaniaków (wykop etc.)
    Miałem tak raz, sprzedawałem coinsy z FIFY za 50zł. Niedziela, napisał gościu jw. Ja jestem strasznie podejrzliwy więc zrobiłem go w balona - do ostatniej chwili udawałem że serio mu wierzę że dokonał tego przelewu na moje stare konto (sam numer chciał xd) i niby gdy tylko potwierdzi przelew ja mu "dam" monety.
    Gość podsyłąjąc pdf'a mówi: "no przelew zrobiony, wysyłam pdf z potwierdzeniem od banku, proszę wysłać monety".
    Ja: "no spoko, ale tak jak mówiłem, jak tylko pieniążki się zaksięgują u mnie na koncie to wtedy wyślę monety, taka była umowa przecież"
    Jakieś 30 min przerwy i znowu byłem na kompie, gościu pisze:
    "dostałeś i odczytałeś potwierdzenie, czekam na monety, jeżeli ich zaraz nie wyślesz to cofam przelew"
    Ja: "takie potwierdzenie to w paint robi się w minutę, jak będzie kasa na koncie to wyśle monety. Cofniesz przelew powiadasz? Jest niedziela godzina 22:30, banki zamknięte, nadać mogłeś ale cofnąć już nie. Będzie kasa na koncie to jutro będą monety, proste?"
    On: "W moim banku nawet teraz mogę cofnąć przelew. W takim razie cofam przelew i już nie chcę tych monet"
    Ja: " haha, najpierw trzeba by było go nadać by potem chcieć cofnąć oszuście "

Sorka za przydługą historyjkę, ale takie wałki to codzienność i naprawdę trzeba się pilnować, na allegro i tablicy pełno takich fletów

Pozdrawiam
    | Device: Xiaomi Mi-2 | ROM: MIUI v5 JB 4.1.1 |
    | Device: Xiaomi Note | ROM: MIUI v5 JB 4.2.2 |
    nieregulaminowa część sygnatury usunięta przez moderatora @foxpl1

Telefon
    lg l9 black
    ROM
    JB 4.1.2
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    7

Domyślnie

Bo jak wymiana to z rączki do rączki i nie trzeba potem płakać że nie ma się nic. A nawet allegro nie prowadzi wymian bo jak to zabezpieczyć że obaj się wymienili.

Wysyłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2

Awatar Smiechol

Telefon
    HTC One S
    ROM
    ViperS
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    71
    Piwa (Otrzymane)
    66

Domyślnie

No dokładnie, nie da się. Ludzie to straszni kombinatorzy, na szczęście częściej zdarzają się uczciwi. Ale jak na moim przykładzie, wymiana z rączki do rączki też nie byłaby sensowna.

Awatar robero1972

Telefon
    SAMSUNG NOTE 2 N7100
    Tablet
    GALAXY Tab 2 10.1
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    7
    Piwa (Otrzymane)
    14

Domyślnie

Generalnie przy handlu na Tablicy trzeba zachować wzmożoną ostrożność. Ostatnio sprzedawałem evo3d oczywiście posypały się pełno propozycji część oczywiście od neokidow czy sprzedam za 400 pln bo po tyle można kupić. Oczywiście padły też oferty zamian i wtym 2 podejrzane jedna dość fajna gość zaproponował wymianę na note 1 z niewielką moją dopłatą. Byłem zainteresowany a że jestem dość mobilny często odkrywam podróże służbowe wchodziła by w grę wymiana osobista. W tym momencie zaczęły się sciemy. Pewnie był to kolejny oszust grasujacy na tablicy. Ostatecznie evo sprzedałem dzięki tablicy ale przez allegro. Telefon który teraz posiadam też kupiłem dzięki tablicy osoba która go sprzedawała miała równocześnie aukcję na allegro. Wspierając konkretną sztukę prosiłem kilka osób o wystawienie aukcji na allegro ale mi odmówiono wymyślając różne opowieści. Kupując na tablicy trzeba zachować ostrożność nigdy bym się nie zdecydował na przelanie kasy na piękne oczy i dziwię się osobą co tak postępują.

Wysyłane z mojego LG-P895 za pomocą Tapatalk 2

Awatar Brudny_harry

Telefon
    Galaxy S Advance
    ROM
    Zmieniam co jakiś czas
    Tablet
    zastanawiam się jeszcze ...
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    37
    Piwa (Otrzymane)
    88

Domyślnie

Szkoda tylko że tych oszustów nie można dorwać. I najgorsza jest ta ich bezczelna bezkarność.
    Panasonic G450->Sagem RC712->Sagem MW3026->Nokia 3510i->Nokia 6020->Sony Ericsson K550i->Nokia 5230
    Samsung Galaxy S Advance I9070 CrystalPA-7.00 - 4.4.4
    "Take my day, punk!"

Awatar WueRZet

Telefon
    LG G2 32GB
    ROM
    Android 4.4.2
    Sieć
    Mobile Vikings
    Piwa (Postawione)
    209
    Piwa (Otrzymane)
    998

Domyślnie

Jest frajerek, który oszukał dość dużo osób na tablicy, zawsze wysyła te same dane (niby jest ze Stargardu, a dane do przelewu na kogoś ze Szczecina daje). No, ale tylko u niego można SGS3 wyciągnąć za 800 zł

Awatar Smiechol

Telefon
    HTC One S
    ROM
    ViperS
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    71
    Piwa (Otrzymane)
    66

Domyślnie

A widzisz, ja gościa z komisu dorwałbym, ale w sumie to nie oszust taki prawny, tylko po prostu kombinator. I swoją drogą to właśnie za pomocą tablicy też sprzedałem mój poprzedni telefon, HTC One S. Napisał do mnie facet, który oferował mi dobrą cenę, powiedział że można bez allegro bo więcej zarobię (nie stracę na prowizji), ale muszę wysłać za pobraniem. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na allegro, dostałem te 50zł mniej ale kasę otrzymałem po jednym dniu a i kupujący był ubezpieczony. A co do śmiesznych ofert to wiadomo, sprzedając One S również z nimi się spotkałem.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów