Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 107

Wątek: SE Bootloader Unlocking v1.6 - odblokuj bootloader w kilka kliknieć !

Awatar veimus

Telefon
    RAZR MAXX XT910
    Sieć
    Meteor IE
    Piwa (Postawione)
    29
    Piwa (Otrzymane)
    107

Cool SE Bootloader Unlocking v1.6 - odblokuj bootloader w kilka kliknieć !

UWAGA : To narzędzie automatycznie pobierze kod odblokowujący i odblokuje bootloader oraz wgra custom kernel *.IMG/*.SIN na życzenie użytkownika:-) Jeżeli chcesz aktualizować firmware przez SEUS, PC Companion albo OTA musisz ponownie zablokować bootloader.
    Z uwagi iż jest to oficjalny sposób traci się klucze DRM (Track-ID) na zawsze!

ZANIM ZACZNIESZ:

Sprawdź czy masz możliwość odblokowania bootloadera, otwórz dialer i wstukaj: *#*#7378423#*#* . Przejdź do "Service info > Configuration > Rooting Status." Sprawdź czy "Boot loader unlocked allow" jest oznaczony jako "YES", jeżeli pokazuje "NO" niestety nie odblokujesz swojego telefonu tym programem.

724se_unlock.png

FUNKCJE:

- Obsługuje wszystkie telefony które są dopuszczone do odblokowania bootloadera przez sonymobile.com włączając linie 2010,2011,2012
    - Automatycznie pobiera "unlock code" z witryny sonymobile w ciagu 10 sekund od wprowadzenia nr IMEI.
    - Automatycznie pełne odblokowanie bootloadera bez konieczności posługiwaniem się poleceniami w lini komend.
    - Obsługuję wgrywanie kerneli w postaci plików .IMG boot file, .SIN kernel
    - Obsługuję flashowanie plików *.FTF przy użyciu Flashtoola znajdującego sie w katalogu "libs".
    - Obsługuje ponowne zablokowywanie bootloadera (DRM traci sie na zawsze, Track-ID przez to nie działa!)

INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA:

INFO: Program już posiada narzędzie flashtool 0.8.5 w katalogu libs. Jezeli chcesz uzyć go do wgrania pliku FTF poprostu przejdź do katalogu libs i użyj go bez konieczności ponownego pobierania.
    - Ściągnij i zainstaluj Microsoft .NET Framework 2.0 lub wyższą wersje aby program działał stabilniej!
    - Ściągnij SE Bootloader Unlocking v1.6 + libs + drivers : http://www.mediafire.com/?v3kvyj3q5uf3r2f
    - Wypakuj "SE Bootloader_Unlocking_Relocking_1.6.rar" znajdź w paczce "Flashtool-drivers.exe"- uruchom i zainstaluj . Gdy będziesz instalował pamiętaj aby wybrać sterowniki dla trybu fastboot i flashmode! Gdy Windows wyświetli komunikat, że sterowniki nie są podpisane cyfrowo kliknij "Zainstaluj mimo to"
    - W telefonie wprowadź na dialerze: *#06# aby uzyskać ne IMEI telefonu.
    - Otwórz program, w pierwszym polu tekstowym wprowadź 14 cyfrowy kod IMEI uzyskany w poprzednim kroku
    - Naciśnij przycisk "Get Unlock Code". Zobaczysz swój kod odblokowujący w polu "Unlock Code".
    - Wyłącz telefon, przytrzymaj klawisz do zwiększania głośności i wtedy podepnij kabel USB do komputera. Jeżeli dioda powiadomień świeci się na niebiesko oznacza to iż telefon jest w trybie "Fastboot". INFO: metoda wprowadzania telefonu w tryb fastboot może być inna dla każdego telefonu ;-)
    - Kliknij przycisk "Unlock BL". Program automatycznie odblokuje Ci bootloader!
    - Jeżeli chcesz odrazu wgrać custom kernel w postaci pliku *.IMG lub *.SIN kliknij podwójnie na trzecim polu tekstowym i odszukaj plik kernela, na końcu kliknij przycisk "Flash"
    - Jeżeli chcesz zablokować ponownie bootloader, kliknij na "Flash mode" i na dole zaznacz pole wybory przy "Relock BL", podwójnie kliknij na trzecim polu tekstowym i wskaż plik *.FTF. Wyłącz telefon, wciśnij i przytrzymaj przycisz do zmniejszania głośności i podłącz kabel USB do komputera, dioda LED powinna świecić się na zielono-oznacza tryb Flash mode. Na końcu kliknij przycis "Flash" aby zablokować bootloader przy pomocy pliku *.FTF służącego do ponownego blokowania bootloadera.
    - jeżeli chcesz wgrać firmware w postaci pliku *.FTF wykonaj czynności jak wyżej z tym że ODZNACZ opcje "Relock BL".
    Opcji "Wipe Data / Cache" chyba nie trzeba opisywać :-)

LINKI:

- najnowszą wersje zawsze znajdziesz u źródła: SE Bootloader Unlocking v1.6 by quangnhut123 - Update 27/03/2012 - xda-developers podziękowania należą się twórcy programu i jednocześnie autorowi oryginalnego wątku z XDA ;-)
    - najnowszy flashtool znajdziesz przez www.google.pl
    Ostatnio edytowane przez veimus ; 23-08-12 o 19:08
    Sony Xperia Z1 Compakt | Motorola RAZR MAXX XT910 | Motorola Defy+ MB526

2. Piwa Negroid, Yrkomm16, robur, krzychuwwo, d4rk81 postawił(li) piwo(a) za posta.
    Awatar [W]ar[H]ead

Telefon
    Brak
    Tablet
    Brak
    Sieć
    Virgin Mobile
    Piwa (Postawione)
    129
    Piwa (Otrzymane)
    359

Domyślnie

Od siebie dodam że program lubi się zaciąć po wcisnięciu "Get Unlock Code". Jeśli tak się stanie bez obaw możecie odpiąć kabel od telefonu. Telefon będzie cały i zdrowy. Przynajmniej u mnie tak było i po odłączeniu wszystko działa.
    Nieregulaminowa grafika w sygnaturze - Usunięta przez moderatora Kornel.

Mój Twitter: @warheadr1

Awatar veimus

Telefon
    RAZR MAXX XT910
    Sieć
    Meteor IE
    Piwa (Postawione)
    29
    Piwa (Otrzymane)
    107

Domyślnie Re: SE Bootloader Unlocking v1.6 - odblokuj bootloader w kilka kliknieć !

Ależ żeby pobrać Unlock Key nie trzeba mieć podłączonego telefonu... może dlatego się zacina? Sprawdzałeś czy też się zacina gdy telefon nie jest podłączony?

Sent from my MB526 using Tapatalk 2

Telefon
    Sony Xperia U
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    8

Domyślnie

A czym są i co dają te klucze DRM, które tracimy przy odblokowaniu bootloadera?

Awatar veimus

Telefon
    RAZR MAXX XT910
    Sieć
    Meteor IE
    Piwa (Postawione)
    29
    Piwa (Otrzymane)
    107

Domyślnie

Tutaj masz wszystko opisane:DRM Track-ID używa kluczy DRM do działania, są też inne aplikacje ale bardzo mało ich jest.

7. Piwa norbi2711 postawił(li) piwo(a) za posta.

Telefon
    Sony Xperia U
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    8

Domyślnie

Dzięki za odpowiedź.
    To jeszcze raz zawrócę głowę i spytam: co daje mi w praktyce custom kernel, o którym mowa na poczatku poradnika?

( i czy, przykadowo, jeśli zmieniam rom ze stockowego gingerbreada na customowego ICSa, to muszę zmienić kernel?)
    Ostatnio edytowane przez 92aende ; 25-08-12 o 16:34

Awatar sulex

Telefon
    Xperia Z1 + Galaxy Gear
    ROM
    4.4.4
    Tablet
    Nexus 7
    Sieć
    Plush
    Piwa (Postawione)
    33
    Piwa (Otrzymane)
    85

Domyślnie

Zablokuje tym programem telefon który odblokowałem testpointem?

---------- Post dołączono o 21:04 ---------- Poprzedni post napisano o 21:03 ----------

Cytat Zamieszczone przez 92aende Zobacz posta
    Dzięki za odpowiedź.
    To jeszcze raz zawrócę głowę i spytam: co daje mi w praktyce custom kernel, o którym mowa na poczatku poradnika?

( i czy, przykadowo, jeśli zmieniam rom ze stockowego gingerbreada na customowego ICSa, to muszę zmienić kernel?)
    Custom kernel daje np. podkręcenie procesora, są też kernele że bateria dłużej trzyma. Zazwyczaj z custom romami dołączany jest kernel, jeśli nie, wystarczy zwykły pod ics

Awatar veimus

Telefon
    RAZR MAXX XT910
    Sieć
    Meteor IE
    Piwa (Postawione)
    29
    Piwa (Otrzymane)
    107

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez sulex Zobacz posta
    Zablokuje tym programem telefon który odblokowałem testpointem?
    Jeżeli odblokowywałeś testpointem to powinieneś mieć kopię zapasową oryginalnego bootloadera, przynajmniej ja taką miałem jak odblokowywałem Xperię Ray, (gość który mi odblokowywał zdalnie dostarczył pliki, w nazwie był nr IMEI odblokowywanego telefonu i data) kopie przywracało się przy uzyciu S1tool/SETool2 czyli tym samym programem którym odblokowywałeś.

Pliki kopii wyglądają ja te poniżej, poszukaj może gdzieś je masz, razem zajmują niecałe 5KB.. Prawdopodobnie pliki te zostały utworzone podczas odblokowywania w katalogu glównym S1tool/SETool2, o ile nie usuwałes tego programu to powinny tam nadal być.
    Kod:
    3583430411XXXX.fakesign
    3583430411XXXX_2011_11_24_20_16_38.backup

Awatar sulex

Telefon
    Xperia Z1 + Galaxy Gear
    ROM
    4.4.4
    Tablet
    Nexus 7
    Sieć
    Plush
    Piwa (Postawione)
    33
    Piwa (Otrzymane)
    85

Domyślnie Odp: SE Bootloader Unlocking v1.6 - odblokuj bootloader w kilka kliknieć !

No jeśli zapisują się w s1tool to je mam

Wysłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk

Awatar andre993

Telefon
    Sony Xperia M (C1905)
    ROM
    AOKP KitKat 4.4.4
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    35
    Piwa (Otrzymane)
    27

Domyślnie

Po wciśnięciu Get Unlock Code nie pojawia mi się Unlock code, pomimo, że wpisałem poprawnie imei a w telefonie piszę, że mogę odblokować bl.
    Sony Xperia M & Android 4.4 KitKat AOKP & OverClock 1.5 GHz

Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów