Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: Synchronizacja Outlook - Android - Google - inne (kontakty, kalendarz, SMS, piki i inne)

Telefon
    Samsung Galaxy S II i9100
    ROM
    4.0.4 Miui
    Sieć
    T-Mobile
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    11

Domyślnie Synchronizacja Outlook - Android - Google - inne (kontakty, kalendarz, SMS, piki i inne)

Witajcie, moje poszukiwania doskonałej aplikacji do synchronizacji kontaktów z Outlook do telefonu dobiegła końca. Znalazłem i polecam najlepsze narzędzie, zdecydowanie lepsze od API takich jak Kies czy HTC Sync.

MyPhoneExplorer synchronizuje :
    - kontakty
    - połączenia
    - organizer
    - kalendarz
    - notatki
    - alarmy
    - SMS y
    - pliki
    - monitor telefonu

mpe-01.jpgmpe-02.jpgmpe-03.jpg

API jest darmowa i ściągniecie ją z: FJ Software Development

Do pełnej funkcjonalności z Androidem potrzebujecie również darmowej API z marketu i jest tu: https://play.google.com/store/apps/d...VyLmNsaWVudCJd

Życzę wszystkim miłego korzystania i myślę, że rozwiązuje to wszystkie tematy i problemy z synchronizacją.

PS: testowałem na: HTC Desir, Samsung Galaxy S2 ICS 4.0.4, Outlook 2003 i 2010 (64-bit), Google mail gmail .

Jeśli komuś pomogłem , to miło było by otrzymać "Piwko".
    Ostatnio edytowane przez darcioKR ; 17-08-12 o 09:14

2. Piwa Mao_O, LeoComp, numspi, miros77, ochkarol postawił(li) piwo(a) za posta.

Telefon
    Samsung Galaxy Mini2 S6500D
    Sieć
    Plus
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

Witam, odnośnie doskonałości wskazanej app'ki mam pytanie z natury 'zasadniczych', jak sadzę... Zainstalowałem, uruchomiłem lecz niestety synchronizacja w moim przypadku odbywa się 'jednokierunkowo' czyli z telefonu (SGM2 S6500D) do app'ki. Natomiast nie znajduję sposobu na 'skopiowanie' kalendarza MS Outlook 2007 do telefonu. Czy poza proponowanym 'obejściem' za pośrednictwe kalendarza Google jest możliwość bezpośredniego kopiowania MSO -> MPE -> phone ?
    Dziękuję od razu za poradę - szukam już i szukam i znaleźć jakoś nie mogę ...

Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

Uruchamiasz MyPhoneExplorer i Outlooka. W MyPhoneExplorer Plik -> Opcje -> Synchronizacja. Przy kalendarzu wybierasz z listy Outlook, dalej klikasz w Zaawansowane i wybierasz kierunek synchronizacji. U mnie na Outlook 2010 x64 działa bez problemu, na 2007 tez powinno.

Telefon
    Samsung Galaxy Mini2 S6500D
    Sieć
    Plus
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

Dzięki za sprawne info. Lecz w moim przypadku to nie działa. Korzystam z wersji MPE Portable i we wskazanych ustawieniach ma dostępne do wyboru tylko dwie pozycje: 'Tylko MPE' lub 'Google' ... niestety. Może to faktycznie kwestia wersji instalacji.
    Natomiast w tzw. 'międzyczasie' opracowałem nieco inna metodę. Otóż, w MSO zapisuje kalendarz jako plik w formacie iCalendar (*.ics), a nsatępnie w MPE, w zakładce Organizator -> Kalendarz klikam na oknie 'Lista zadań' prawym klawiszem myszki i wybieram opcję Importuj. Następnie wykonuje synchronizację.
    Co prawda troszeczkę dookoła jednak skutecznie.

Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

To nie lepiej zainstalować klasyczną wersję MPE (nie portable)? Nie trzeba przy każdej synchronizacji importować kalendarza.

Awatar Zaberr

Telefon
    LG P500
    Sieć
    Inna
    Piwa (Postawione)
    2
    Piwa (Otrzymane)
    1

Domyślnie

A czy można przenieść taką kopie "synchronizacji" tj. kontaktów i zdjęć kontaktów, smsów itd na inny telefon?

Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

Jeśli ten telefon jest z Androidem to nie powinno być problemów.

Awatar PapaD

Telefon
    SAMSUNG GALAXY S3 mini
    Sieć
    Plus
    Piwa (Postawione)
    3
    Piwa (Otrzymane)
    13

Domyślnie

ja do synchronizacji kalendarza z programu Microsoft Outlook do telefonu z androidem używam program "Google Calendar Sync" w wersji 0.9.4.1 i co pół godziny automatycznie mi wysyła aktualny stan kalendarza do kalendarza na koncie google, z którym to synchronizuje się mój robot. Lekka i prosta aplikacja na pc-ta

Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

Niektórzy obawiają się "szpiegowania" przez Google i wolą tradycyjne metody synchronizacji. Poza tym Google Calendar Sync synchronizuje tylko kalendarz, a co z kontaktami i zadaniami?

Telefon
    Xperia P
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

Już myślałem, że będę mógł synchronizować kontakty pomiędzy windows contacts a telefonem. Ale niestety jest problem ze zdjęciami.

Jeżeli edytuje się zdjęcie w MyPhoneExplorer:
    MyPhoneExplorer ma jakieś absurdalne ograniczenie i przerabia fotki na 200px x 200 px.
    MyPhoneExplorer nie odświeża zdjęć w Windows Contacts nawet jeżeli się zaznaczy dwukierunkową synchronizację.

Jeżeli edytuje się zdjęcie w Windows Contacts (można wtedy wrzucić większe zdjęcie):
    MyPhoneExplorer nie synchronizuje wtedy kontaktu.

Szkoda - chyba będę jednak musiał przećwiczyć opcję z wykorzystaniem konta google. A to byłaby dla mnie porażka...

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów