Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: różnica między EDGE a 3G

Awatar Miśko

Telefon
    samsung galaxy ace
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    9
    Piwa (Otrzymane)
    3

Domyślnie różnica między EDGE a 3G

Witam
    Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić, o co chodzi z siecią EDGE i 3G, które pokazuje mi się na przemian (w zależności w jakim miejscu jestem) w trakcje jak włączam pakiet danych. Jak korzystam z Internetu w domu w momencie gdy włączam pakiet danych wyskakuje mi EDGE a jak z kolei jestem poza domem i używam internetu wyskakuje mi znaczek 3G. Pytam gdyż w komórce w zakładce "Ustawienia" - "Komunikacja" - "Sieć telefonii komórkowej" pisze "korzystaj tylko z sieci 2G" a o 3G nie ma wzmianki. O co z tym wszystkim chodzi?
    Ostatnio edytowane przez Miśko ; 21-02-12 o 22:31

Awatar Face

Telefon
    HTC One S Gray S4
    ROM
    2.3.6/2.3.6/2.3.3
    Tablet
    GoClever TAB A73
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    98
    Piwa (Otrzymane)
    256

Domyślnie

EDGE jest wolniejsze od 3g.
    Jest jakby piętro niżej w hierarchii prędkości internetu mobilnego.
    Przedstawia się to w takiej kolejności: GPRS - EDGE - 3G. Dokładniej to wygląda tak, że sieć 2G zawiera połączenia GPRS i EDGE. 3G to połączenia UMTS i HSDPA

Co do tych ustawień, masz opcję zaznaczenia "tylko 2G". Jeśli zaznaczysz, to telefon nie będzie się łączył z siecią 3G i pozostaniesz przy prędkości najwyżej EDGE. Jeśli będziesz miał odznaczone, to jeśli telefon znajdzie się w zasięgu - automatycznie przełączy się na prędkość 3G
    Nie jestem już moderatorem. Proszę do mnie nie pisać w sprawach dotyczących moderacji! Wszystkie wiadomości poruszające tą kwestię będą ignorowane i usuwane bez czytania.
    Od tego macie teraz nową ekipę

Awatar mora17a2

Telefon
    Galaxy SIII
    ROM
    4.3
    Tablet
    Acer Iconia A500
    Sieć
    Plus
    Piwa (Postawione)
    53
    Piwa (Otrzymane)
    241

Domyślnie

tak jak kolega wyżej podał: Dokładnie EDGE jest to prędkość w granicach 237,7Kb/s zaś 3g/HSDPA to już wszystkie prędkości w górę / 7Mb/s, 21Mb/s choć tak na prawdę w rzeczywistości prędkości te rzadko kiedy przekraczając 1Mb/s w Warszawie raz udało mi się uzyskać prędkość 3Mb/s

Jeśli chodzi o korzystanie z internetu 3g/hsdpa to trzeba robić to z głową, ciągłe łączenie się telefonu z sieciami 3g powoduje szybki spadek baterii, więc lepiej mieć włączoną opcję korzystania tylko z sieci 2g. W razie potrzeby można aktywować sieć 3g/hsdpa jednym kliknięciem palca, czy to w opcjach lub poprzez widget.

Telefon
    SGS, SGS 2, SGS3
    Tablet
    Galaxy Tab 10.1, Nexus 7
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    543
    Piwa (Otrzymane)
    1709

Domyślnie

Tyle jest tego na forum i w necie, myśle, że nie potrzeba spechjalnego wątku w dziale telefonu.

Uprawnienia umieszczania postów