Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: komputer nie czyta karty SD z telefonu, a w telefonie wszystko OK

Telefon
    Samsung Galaxy S3 Mini
    ROM
    4.1.2 PLAY
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    2
    Piwa (Otrzymane)
    1

Domyślnie komputer nie czyta karty SD z telefonu, a w telefonie wszystko OK

Witajcie.
    Naczytałem się o programiku Link2SD i już się podpaliłem do kombinowania na karciosze pamięciochy.
    A, tu ... wkładam kartę do adaptera i w czytnik komputera i ... nic.
    Pomyślałem, że adapter padł, bo w telefonie jest wszystko ok, więc włożyłem do niego inną kartę (tę oryginalną 2 Gb co była z telefonem a teraz mam w navi) i wszystko działa.
    Wkładam z powrotem tę z telefonu i nic ...
    Sprawdziłem w aplikacji zarządzanie komputerem > magazyn - nic.
    Sprawdziłem przez EaseUS Partition Master 9.2.1 Home Edition - nic.
    Zrobiłem jeszcze tak: w telefonie "podłącz pamięć USB" Komputer owszem widzi dyskietkę, ale jako super floppy w EaseUS Partition Master 9.2.1 Home Edition i też nie mogę sformatować.
    Pomyślałem, że Andek w jakiś sposób zabezpiecza swoją kartę przed przypadkowym grzebaniem na niej.
    Bez wcześniejszego rozłączania połączenia USB wyrwałem kartę z telefonu w adapter i do komputera.
    Eureka, pojawia się jako surowa nie formatowana partycja o rozmiarze karty.
    Dalej ją do EaseUS Partition Master 9.2.1 Home Edition, ale przy próbie formatowania pojawia się komunikat o błędzie.
    Spróbowałem w aplecie "magazyn" windowsa, ale przy próbie formatowania pojawił się tylko komunikat o błędzie serwera.
    O ile sobie dobrze przypominam to z tą karta było tak: Jak tylko dostałem tela do ręki - do do sklepu id idiotów, karta zaraz z pudełka do telefonu i formatowanie z poziomu telefonu - tak było.
    Nie znam się na tym, ale coś mi się wydaje, że jak bym postawił sobie (co pewnie zrobię) na virtualnym komputerku jakiegoś linucha, to nagle karta by się znalazła tyle że w jakimś formacie EXT...
    Jak żyć Panie Premierze z taką niewdzięczną kartą SD?

Awatar mora17a2

Telefon
    Galaxy SIII
    ROM
    4.3
    Tablet
    Acer Iconia A500
    Sieć
    Plus
    Piwa (Postawione)
    53
    Piwa (Otrzymane)
    241

Domyślnie

A przypadkiem nie zmieniłeś formatu plików na karcie pamięci na EXT? Takiego formatu windows nie widzi w standardzie. Do poprawnego działania takiej karty dzielisz ją na dwie partycje FAT i EXT. Partycja FAT jest do przechowywania plików i widoczna dla Windows, EXT działa z Link2SD lub innym programem lub skryptem. Kartę pamięci możesz przekonwertować przez CWM Recovery.

Telefon
    Samsung Galaxy S3 Mini
    ROM
    4.1.2 PLAY
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    2
    Piwa (Otrzymane)
    1

Domyślnie

Na bank jest w formacie EXT, dlatego, że jak pisałem wcześniej kartę formatowałem w telefonie, zaraz po zakupie. Ona nawet nie widziała komputera z bliska.

Telefon
    Samsung Galaxy Core
    ROM
    4.1.2
    Tablet
    Lenovo A3000
    Sieć
    Plus
    Piwa (Postawione)
    17
    Piwa (Otrzymane)
    78

Domyślnie

Tu masz wszystko ładnie opisane jak przygotować kartę:
    Formatowanie karty sd w programie MiniTool

Telefon
    Samsung Galaxy S3 Mini
    ROM
    4.1.2 PLAY
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    2
    Piwa (Otrzymane)
    1

Domyślnie

Panowie, to nic nie pomaga, mam jakiś kłopot z komputerem, który za nic w świecie nie potrafi ugryźć karty sformatowanej przez telefon.
    Nasuwa mi się takie pytanie: W jakim systemie plików jest sformatowana karta w telefonie?
    Czy przypadkiem nie jest to już ten potrzebny format EXT? Bo po co wtedy "nosić drzewo do lasu"
    I pewnie trzeba będzie dorwać linucha z płytki live żeby zobaczyć co z tą kartą SD, chociaż ja podejrzewam czytnik kart o cała zamieszanie

Awatar mora17a2

Telefon
    Galaxy SIII
    ROM
    4.3
    Tablet
    Acer Iconia A500
    Sieć
    Plus
    Piwa (Postawione)
    53
    Piwa (Otrzymane)
    241

Domyślnie

Jeśli wykonywałeś format karty przez telefon (standardową opcją) to jest ona w formacie FAT32, jeśli kombinowałeś z recovery i wykonałeś format karty przy tworzeniu partycji to karta może być w formacie EXT, którego Windows nie widzi w standardzie. Sprawdź na innym czytniku, komputerze. Najlepiej podepnij telefon w trybie pamięci masowej z wyłączoną opcją debugowania usb. Powinno zaskoczyć.. chyba, że uszkodziłeś kartę wyciągając ją na siłę z telefonu.

Telefon
    Samsung Galaxy S3 Mini
    ROM
    4.1.2 PLAY
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    2
    Piwa (Otrzymane)
    1

Domyślnie

Hmm zabrałem sie dzisiaj za tę kartę na komputerze "pracowym".
    Kartę w adapter i wio do kompa. Pokazał się komunikat, że karta nie jest sformatowana.
    (No to ją z powrotem do telefonu podłączyłem jako pamięć masową i skopiowałem z niej wszystko na HDD.)
    To już coś, bo mój komputer domowy w ogóle nie reaguje na tę kartę, po prostu jej nie widzi.
    Pobrałem szybko EaseUS Partition Master 9.2.1 Home Edition.
    Program dobrze rozpoznał rozmiar karty, ale pokazał ja jako partycję surową niesformatowaną.
    Zabieram się za formatowanie, chwila czasu i dostałem komunikat, że program nie może formatować tej karty.
    Spróbowałem jeszcze sformatować kartę z poziomu windowsa 7 i też dostałem komunikat o niemożliwości sformatowania karty, mam sobie sprawdzić poprawność połączenia oraz czy karta nie jest zabezpieczona przed zapisem. I tylucho,
    popróbowałem po 3x windowsem i tym EaseUs (...).
    Zapakowałem kartę z powrotem w telefona, a ten ją przywitał jak własne dziecko po dalekiej podróży, nic nie zginęło, wszystko działa.
    CZY ANDROID W JAKIŚ SPOSÓB ZABEZPIECZA KARTĘ SD PRZED PRZYPADKOWYM "RUSZENIEM" PLIKÓW PRZEZ PC-ETA?
    Dla przypomnienia, nową kartę SD sformatowałem zaraz po kupieniu jej.
    Telefonem - jeszcze w sklepie, w obecności sprzedawcy.

Najnowsze wiadomości:
    • Nie kombinowałem z recovey, nawet nie wiem WTF is this
    • Formatowana była Androidem 2.3.3, Zanim połknąłem "Czerwoną pigułkę Matrixa" i zrootowałem fona.
    • Pokombinowałem z SDForatterem v3.1, zwrócił komunikat, że karta jest zabezpieczona przed zapisem, mam zwolnic blokadę WTF?
    Te karty przecież nie mają żadnych fizycznych blokad, ma ją adapter, ale jest w poprawnej pozycji.
    Ostatnio edytowane przez skub73 ; 07-02-13 o 10:47

Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

Ja również mam taki problem
    Karty SD nie wykrywa komputer jak biorę przez adapter czy czytnik usb, a jak włożę do telefonu to zawsze odczytuje i wszystko działa w 100% nic nie kombinowałem z kartą tylko włożyłem kartę do kamery nagrałem coś i chciałem zobaczyć czy odczyta na telefonie Galaxi mini i po odczycie karty w telefonie. Komputer ani kamera nie wykrywa karty 8gb Kingstona.... dodam że mam kilka adepterów inna karta 2gb działa normalnie ale nie wkładałem jej do telefonu. Próbowałem już formatować z telefonu przez komputer jak była podłączona przez telefon. Formatowanie zawsze się udaje ale i tak z poziomu adapterów jej nie wykrywa...

Awatar Face

Telefon
    HTC One S Gray S4
    ROM
    2.3.6/2.3.6/2.3.3
    Tablet
    GoClever TAB A73
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    98
    Piwa (Otrzymane)
    256

Domyślnie

Już ktoś wcześniej pisał - jeśli karta została sformatowana na partycję EXT, to Windows jej nie rozpozna, bo EXT jest formatem obsługiwanym tylko przez linux.
    Musicie przeformatować kartę na system FAT za pomocą np. PartitionMagic czy też innego programu do partycjonowania dysków. Ewentualnie odpalić linuxa z płytki bootowalnej i z jego poziomu przeformatować kartę na system plików obsługiwany zarówno przez linuxa jak i windowsa.
    Nie jestem już moderatorem. Proszę do mnie nie pisać w sprawach dotyczących moderacji! Wszystkie wiadomości poruszające tą kwestię będą ignorowane i usuwane bez czytania.
    Od tego macie teraz nową ekipę

Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

Właśnie czytałem już to i po podłączeniu karty przez telefon do komputera za pośrednictwem MiniTool Partition Wizard Home Edition formatowałem na fat 32 i nic się nie zmieniło ... Jeszcze spróbuje przez ten program co piszesz jeśli się nie uda to ściągane ubontu i wypale

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów