Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 47

Wątek: Podkręcanie procesora w Xperii Arc s

Awatar kulitom

Telefon
    Galaxy S II
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    131
    Piwa (Otrzymane)
    303

Domyślnie

Ja mam 9 widgetów, animowaną tapetę i ramu mam wolnego 180mb, to ja się zastanawiam co ty robisz, że masz tylko 50-70mb, aplikacje się zamyka, a nie wychodzi z nich przyciskiem home (o ile się da zamknąć). Prosty przykład: ostatnio wyszedłem z gry przyciskiem home i telefon zamula, więc włączam inną wymagającą grę i działa płynnie, bo system zwolnił potrzebną ilość ramu, wychodzę z niej w menu gry dając quit game i telefon działa już płynnie i to niezależnie od tego czy telefon nie był restartowany w przeciągu powiedzmy dwóch tygodni czy był. Więc wniosek: aplikacje należy zamykać z jej poziomu, a nie ubijać task killerem lub wychodzić z nich przyciskiem home. No i wyczyścić najlepiej telefon z syfu (trzeba zrootować telefon), a w szczególności unikać brandowanego firmware.
    Ostatnio edytowane przez kulitom ; 23-12-11 o 22:49

Telefon
    ARC
    Sieć
    T-Mobile
    Piwa (Postawione)
    18
    Piwa (Otrzymane)
    45

Domyślnie

Bez urazy, ale to co napiałeś to ju dawno o tym wiedziałem. Nie od dzis siedze w androidzie, więc nieco sie orientuje w tych sprawach.
    Dobra to inaczej.
    1. Powiedz Mi jak wyłaczyć aplikacje w których nie ma opcji wyjścia ?
    2. Jak wyłaczy aplikacje które system sam uruchamia a w codziennym użytkowaniu są one nam niepotrzebne
    3. Program po uruchomieniu się zawiesi, jedynym wyjsciem z niego jest home i co teraz ? Restsrt telefonu ? cz czo ?

Czekam na odpowiedzi

Awatar Benooo

Telefon
    Sony Xperia SP
    ROM
    4.1.2 12.0.A.2.245
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    15
    Piwa (Otrzymane)
    44

Domyślnie

1. To naciskasz caly czas wstecz (jak masz CM to masz opcje wylaczenia aplikacji poprzez dluzsze przytrzymanie wstecz) albo home
    2. Jezeli nie sa one potrzebne to je odinstaluj
    3. Nie wiem jak inni ale mi gdy aplikacja sie zawiesi to nie zawsze pomoga home tylko trzeba poczekac albo ciagla naciskac na ekran az pojawi sie konunikat aby wymusic zatrzymanie aplikacji
    Dobrem najwyższym jest zgadzać się z naturą i stosownie do niej żyć.
    Cyceron

144
    Telefon
    Xperia Z1
    Sieć
    Plus
    Piwa (Postawione)
    8
    Piwa (Otrzymane)
    6

Domyślnie

Ej, sorry, ale system sam wyłącza aplikacje, które nie są używane. Ja nie używam żadnego killera, a z aplikacji zawsze wychodzę domkiem i telefon mi jakoś w ogóle nie muli. Mam w dupie to ile mam napisane, że mam wolnego ramu, bo w razie czego telefon sam dba o to, aby aplikacja działająca "na wierzchu" miała tej pamięci tyle, ile potrzebuje do płynnego działania. Chyba po to mam pamięć operacyjną, żeby z niej korzystać, a nie po to, żeby patrzeć jak dużo mam jej wolnej, nie? xD

Jak apka Ci się zawiesi, to wejdź w aplikacje->nazwa aplikacji->zatrzymaj, i tyle.

Telefon
    ARC
    Sieć
    T-Mobile
    Piwa (Postawione)
    18
    Piwa (Otrzymane)
    45

Domyślnie

Ej, sorry, ale system sam wyłącza aplikacje, które nie są używane.
    Weź mnie nie rozśmieszaj tym tekstem, bo takie epitety możesz wciskać zielonym"

Jak apka Ci się zawiesi, to wejdź w aplikacje->nazwa aplikacji->zatrzymaj, i tyle.
    Jest to równoznaczne z zabijaniem aplikacji czyli tak samo jak taskiler.

bo w razie czego telefon sam dba o to, aby aplikacja działająca "na wierzchu" miała tej pamięci tyle, ile potrzebuje do płynnego działania
    Założenie systemu może i takie jest ale w praktyce nie do knca działa jak powinna.

Po za tym zadałe te pytania nie z niewiedzy jak wyjść z danej"opresji" tylko po to by co poniektórym udowodnić, że zdażają się przypatki musowego zabijania aplikacji.

144
    Telefon
    Xperia Z1
    Sieć
    Plus
    Piwa (Postawione)
    8
    Piwa (Otrzymane)
    6

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez dante Zobacz posta
    takie epitety możesz wciskać zielonym
    Chyba znam złą definicję "epitetu" bo nie rozumiem o co Ci chodzi w tym momencie xD

Jeżeli nie podoba Ci się sposób zarządzania pamięcią przez system, zawsze możesz sobie zainstalować jakieś skrypty (chociażby taki), które poustawiają to lepiej.
    Ewentualnie program RAM optimizer ale można to w zasadzie uznać za auto task killera
    (gdybym miał się czepiać to uznałbym sam system android za auto task killera )

Moim zdaniem oryginalnie system killował aplikacje aż za często, przez co był kompletny brak multitaskingu, na CM7 jakoś to lepiej działa, a i zastanawiam się też nad wgraniem w końcu jakiegoś skryptu.

JAk na razie ściągam ten program - dam znać jak to (i czy) działa.

Awatar kulitom

Telefon
    Galaxy S II
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    131
    Piwa (Otrzymane)
    303

Domyślnie

Dokładnie, lepiej wgrać jakiegoś skrypta, niż używać task killera.

Awatar Benooo

Telefon
    Sony Xperia SP
    ROM
    4.1.2 12.0.A.2.245
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    15
    Piwa (Otrzymane)
    44

Domyślnie

Taka mysl
    androida nie mozna uznac za "auto task killera" poniewaz android to syatem operacyjny, a te task kilery to programy. Poza tym temat dotyczy podkrecania procka w arcu.
    Dobrem najwyższym jest zgadzać się z naturą i stosownie do niej żyć.
    Cyceron

Telefon
    ARC
    Sieć
    T-Mobile
    Piwa (Postawione)
    18
    Piwa (Otrzymane)
    45

Domyślnie

Na koniec OT:
    Chyba znam złą definicję "epitetu" bo nie rozumiem o co Ci chodzi w tym momencie xD
    Chodzilo Mi o przenośnie

Jeżeli nie podoba Ci się sposób zarządzania pamięcią przez system, zawsze możesz sobie zainstalować jakieś skrypty (chociażby taki), które poustawiają to lepiej.
    Wiem o tym, podobne skrypty itp sa w dziale XDA- > Arc Problem polega na tym, iż one optymalizują (kasują niepotrzebne wg. autora pliki ). Poza tym nie jestem developeerem jak wiekszośc z nas, by ustawić wg własnych potrzeb, dlatego szukam na to alternatywy.

Ewentualnie program RAM optimizer ale można to w zasadzie uznać za auto task killera
    (gdybym miał się czepiać to uznałbym sam system android za auto task killera )
    Sam z ciekawości go zapodam i potestuje

Telefon
    xperia arc
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

Mam zwykłego Arca i nie moge odtworzyć płynnie filmu hd 720p w formacie mkv. Używam MX video player. Czy po podkeceniu procesora do 1,5 ghz filmy hd 720p mkv będą odtwarzać się płynnie? Pytam ponieważ tylko po to chce podkręcić procesor.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów