Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Programy pracujące w tle. Wyłączyć?

Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie Programy pracujące w tle. Wyłączyć?

Wchodząc w menu główne -> i klikając przycisk obok 'wstecz' te 4 kreski, nie wiem jak on się nazyw to są chyba ustawienia -> dalej 'usuń aplikację' po prawo można wybrać 'tylko pracujące'. Z tego co widzę mam tu kilka programów, które od kilkudziesięciu godzin pracują. Sądzę, że nie potrzebnie pracują i zżerają mi baterię. Np. od dłuższego czasu pracuje "Usługi google" , "kalendarz" , "HTC Sense" , "Touch Input". Czy można je wyłączyć? Wszystkie, czy może żadnego? Jak włączę któryś z chodzących programów i chcę wziąć 'zatrzymuj' wyskakuje mi takie powiadomienie "Czy na pewno chcesz zatrzymać tę usługę systemową? Jeśli tak, niektóre funkcje telefonu mogą przestać poprawnie działać do chwili jego wyłączenia i ponownego włączenia."
    Moje pytanie: czy mogę to wyłączyć? Czy coś się stanie z telem?

Telefon
    HTC Wildfire S
    ROM
    Unofficial CyanogenMod-7.2.0 marvel-KANG
    Sieć
    T-Mobile
    Piwa (Postawione)
    29
    Piwa (Otrzymane)
    5

Domyślnie

Pytasz na serio? :O Mam telefon od 2 dni i wiem, że usługi google to synchronizacja, maile itp. Kalendarz chyba możesz wyłączyć, podkreślam CHYBA, HTC Sense to jest coś czym operujesz, jakby to powiedzieć... to jest funkcja dzięki której twój pulpit, menu i inne wyglądają jak wyglądają i istnieją A Touch Input to klawiatura

Wnioski czy wyłączyć czy nie - wyciągnij sam
    [sygnatura usunięta przez moderatora - Regulamin Forum pkt 6.5]

Awatar Denosis

Telefon
    K&M DRIVE
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    6
    Piwa (Otrzymane)
    7

Domyślnie

Hmm.. Widać u użytkowników dosyć ,,windowsowe" podejście. RAM w Linuxie jest organizowany zupełnie inaczej niż w Windowsie, aplikacje pobierają sobie tyle ramu, ile potrzebują - a działając w tle uruchamiają się szybciej.
    Zresztą, są o tym poradniki, wystarczy poszukać.
    A jeżeli już koniecznie chcesz zabić te procesy, i świadomość ich bytu i działania w tle nie daje Ci żyć - pobierz z marketu ,,Taskkiller".

Telefon
    HTC Wildfire S
    ROM
    Unofficial CyanogenMod-7.2.0 marvel-KANG
    Sieć
    T-Mobile
    Piwa (Postawione)
    29
    Piwa (Otrzymane)
    5

Domyślnie

@Denosis, to jest prawda, ja też szukałem aplikacji typu task killery, ale poczytałem trochę i dowiedziałem się, że Android sam ubija apki jeśli jest za mało RAMu Ale co do 2 części odpowiedzi - jemu chyba chodziło o te 4 procesy co podał, a akurat tych nie może (a raczej nie powinien) wyłączyć, jak ja napisałem
    [sygnatura usunięta przez moderatora - Regulamin Forum pkt 6.5]

Uprawnienia umieszczania postów