Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Overmax Steel Core | Flash - nie można usunąć wersji fabrycznej i zainstalować nową | Nie działają g

Telefon
    Motorola Milestone
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    3
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie Overmax Steel Core | Flash - nie można usunąć wersji fabrycznej i zainstalować nową | Nie działają g

Witam,
    mam problem z uruchomieniem Flash na androidzie 4.1.1 – proszę o Wasze wsparcie.

Parametry sprzętu

Tablet Overmax Steel Core 10.
    System: Android 4.1.1.
    Fabrycznie (?) zainstalowany Flash: 10.2 (wersja 10.2.157.57)

Ograniczone przeglądanie www (źródło problemu)
    Tablet działa prawidłowo, ale z wielu stron internetowych nie można korzystać.
    Nie odpalają się filmy (np. strona hd-trailers.net działa, ale filmy już nie), nie działają również gry przeglądarkowe (np. strona joemonster.org / gry działa, ale gry już nie). Pojawia się albo biały ekran, albo biały ekran z niebieskim klockiem, albo czarny ekran w przypadku filmów.
    Chciałbym móc korzystać z takich stron – właśnie po to był kupiony tablet … ale nie wiem jak.

Problem
    Czy zainstalowany fabrycznie flash nie powinien być wystarczający ? Próbowałem przeglądarki Dolphin HD (aktywując opcję wspomagania flash), ale nie pomogło – strony nadal nie działały,

Następnie znalazłem informacje, że to wina braku nowego flasha. Próbowałem zainstalować nowego flasha (wersję 11.1), zgodnie z instrukcjami dostępnymi na Internecie (np. Jak zainstalować Adobe Flash na Android 4.1 Jelly Bean - Android Stuff | Android Stuff). Niestety nie udaje mi się tego dokonać.

Poniżej opis tego, co próbowałem zrobić:
    1. Przy próbie zainstalowania flasha w wersji 11 wyskakuje komunikat „Aplikacja nie została zainstalowana. Jest już zainstalowany pakiet o takiej nazwie, ale z innym podpisem”.
    2. Zauważyłem, że tablet posiada fabrycznie (chyba?) zainstalowanego flasha w wersji 10.2 (nie wiem, czy to istotne, ale wielkość aplikacji jest dla mnie podejrzana: tylko 56,00 KB).
    3. Próbowałem usunąć zainstalowanego fabrycznie flasha, ale się nie udaje:
    a. Standardowo („Zarządzaj aplikacjami”) – pola są wyszarzone, brak jest opcji odinstaluj (można tylko „włączyć” lub „dezaktywować”), a także
    b. Poprzez RootExplorer (wejście w folder system/apps, pozycja „oem_install_flash_player.apk” i wybór opcji „delete” – wyskakuje komunikat o treści „delete failed”.

Co trzeba zrobić ?
    Prośba o wsparcie. Gdzie popełniam błąd ? Co powinienem zrobić ?
    Niestety to mój pierwszy tablet, pierwszy android i zupełnie się na tym nie znam.

Z góry dziękuję za wsparcie
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez axxeo2 ; 08-02-13 o 22:07

Awatar olek_x

Telefon
    SGS II
    ROM
    Miui v5
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    3
    Piwa (Otrzymane)
    1

Domyślnie Odp: Overmax Steel Core | Problem z Flash

Działa Ci poprawnie aplikacja Youtube, tzn. czy filmiki wyświetlają się prawidłowo. Tablet jest zrootowany?

Wytapane z NeoV
    There are only 10 kind of people. Those who understand binary code and those who don't understand.

Telefon
    Motorola Milestone
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    3
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

Youtube jako aplikacja działa - przed chwilą zainstalowany (filmy działają, zarówno obraz jak i dźwięk). Youtube otwierany z przeglądarki również działa.
    System nie był rootowany, szczerze mówiąc jszcze nie wiem na czym polega rootowanie.

Awatar olek_x

Telefon
    SGS II
    ROM
    Miui v5
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    3
    Piwa (Otrzymane)
    1

Domyślnie

Sprawdzałem u siebie i działa wszystko. Filmiki, gry, wszystko się ładuje. Usunąłem tego oemowego flasha (wymagania uprawnień root) i zainstalowałem najnowszą dostępną wersję - działa wszystko jak wcześniej. Zauważyłem dużą poprawę wydajności (np. animacje się nie tną).

Podaj np. dokładnego linka do rzeczy, która Ci nie działa.
    There are only 10 kind of people. Those who understand binary code and those who don't understand.

Telefon
    Motorola Milestone
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    3
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

To super, oznacza to że pewnie u mnie też można tak skonfigurować, tak aby działało.
    Tak jak w pierwszm poście - nie działa mi np. żadna gra na joemonster, przykładowo: Maze 4 - Joe Monster.

Co oznacza 'wymagania uprawnień root' ? Powinienem coś zmienić w ustawieniach ?

Awatar olek_x

Telefon
    SGS II
    ROM
    Miui v5
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    3
    Piwa (Otrzymane)
    1

Domyślnie

Root daje dostęp do wszystkich plików systemu.
    Tutaj opis jak wykonać root klik (po zrootowaniu będziesz miał możliwość usuwania aplikacji z folderu system/app i nie tylko)

Co do tej gry, ładuje się normalnie, grać się nie da - brakuje fizycznej klawiatury...

Telefon
    Motorola Milestone
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    3
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

Dziękuję za linka.
    Wgrałem plik root.zip zgodnie z instrukcją (udało się bez problemów).
    Usunąłem aplikację z systemu poprzez Root Explorer (opcja R/W nie działała - nie można było usunąć; udało się usunąć przy opcji R/O).

Aby zainstalować nowego flasha musiałem raz jeszcze wyłączyć i włączyć tableta. Po tym instalacja przebiegła prawidłowo. Flash w wersji 11 jest zainstalowany :-)

Po tym odinstalowałem przeglądarkę dolphin hd i zainstalowałem ją raz jeszcze (przy pytaniu o flash zaznaczając "zawsze na wierzchu").

Niestety gry i filmy nadal nie działają
    1. Gry. Nadal wchodząc na joemonster nie można uruchomić żadnej z gier (wchodząc z użyciem przeglądarki dolphin hd pojawia się cały biały ekran i nic poza samym paskiem przeglądarki.
    2. Filmy. Również nie działają. Przykładowo film http://www.hd-trailers.net/movie/beautiful-creatures/ (nie działają ani linki "mf", ani linki "z logiem apple"; działają jedynie linki "Y!" - wtedy film otwierany jest poprzez MX Player").

Czy zrobiłem coś źle ? :-(
    A może coś jeszcze powinno zostać zainstalowane ?
    Ostatnio edytowane przez axxeo2 ; 09-02-13 o 14:00 Powód: Znalazłem część rozwiązania

Awatar olek_x

Telefon
    SGS II
    ROM
    Miui v5
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    3
    Piwa (Otrzymane)
    1

Domyślnie

2. Filmy. Również nie działają. Przykładowo film Beautiful Creatures - HD-Trailers.net (HDTN) (nie działają ani linki "mf", ani linki "z logiem apple"; działają jedynie linki "Y!" - wtedy film otwierany jest poprzez MX Player").
    Filmy, o których mówisz są w formacie .mov i flash nie ma nic do nich. Jeśli nawet na desktopowej przeglądarce nie zainstalujesz odpowiednich pluginów to ich nie obejrzysz... może trzeba jakąś dodatkową aplikacje zainstalować do oglądania mov

Telefon
    Samsung Galaxy S2 I9100
    ROM
    Neatrom (stock) 4.1.2
    Tablet
    Overmax Steelcore 10,1+
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    3
    Piwa (Otrzymane)
    1

Domyślnie

Witam. Mam identyczny problem. Czy rootowanie anuluje gwarancje? Da rade usunac flasha bez tego?

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów