Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Galaxy S3 vs Galaxy S3 LTE

Awatar bocianejro

Telefon
    Samsung Galaxy S3/LG Nexus 4
    ROM
    Stock 4.1.2
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    7
    Piwa (Otrzymane)
    13

Domyślnie Samsung Galaxy S3: I9300 vs. I9305

Warto przesiadać się z I9300 na I9305? Podkreślam, że telefonu nie moduję i nie mam takiego zamiaru, z LTE też nie będę korzystać, kusi mnie jedynie te 2GB ramu. Teraz pytanie do osób, które mają styczność z obiema wersjami:

1. Czy jest zauważalnie szybszy w codziennym użytkowaniu?
    2. Czy przy otwieraniu dialera lub wiadomości też jest to samo opóźnienie?

Awatar gemaro

Telefon
    LG Optimus G
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    23
    Piwa (Otrzymane)
    30

Domyślnie Galaxy S3 vs Galaxy S3 LTE

Witam, otóż stoję przed powyższym wyborem i nie mogę stwierdzić, który z telefonów byłby dla mnie lepszy. Wszystko rozbija się o 1gb więcej pamięci w LTE i gdyby to było tylko problemem, to bez wahania dopłaciłbym 100-200 pln za słuchawkę LTE. Jednak martwi mnie w i9305 wsparcie developerów. Samsung jest telefonem, który żyje dzięki nim i niestety, gdyby wyszło tak, że i9305 zostanie potraktowany jako dziwoląg, którym nikt nie będzie chciał się opiekować, tak naprawdę zostanę na lodzie z telefonem, który poprzez stockowe oprogramowanie nie potrafi rozwinąć skrzydeł. Czy ktoś się orientuje, jeżeli chodzi o rozwój deveoperski dla wersji LTE? Można liczyć na takie samo wsparcie co dla zwykłej s3? No i przede wszystkim pytanie - czy odczuję ten 1gb więcej ramu przy codziennym użytkowaniu telefonu, grach?

Telefon
    i9305
    ROM
    ICS
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    4
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

Mam i9305 wziętego z plusa i powiem szczerze że po desire z/arc s/galaxy s2/note jest to pierwszy telefon w którym nie mam potrzeby zmiany romu na jakiś custom. nie ma tu żadnych ścin, wszystko śmiga, hula i fruwa. wsparcie jest małe ale moim zdaniem dlatego, że ten telefon tak naprawde dopiero wchodzi na rynek. chociaż na xda można spokojnie znaleść jakiś rom dla siebie i to w wersji 4.2.2 ale naprawdę nie ma tu potrzeby.

Awatar bocianejro

Telefon
    Samsung Galaxy S3/LG Nexus 4
    ROM
    Stock 4.1.2
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    7
    Piwa (Otrzymane)
    13

Domyślnie

Ja napiszę swoje spostrzeżenia bo sporo szukałem i porównałem dwa telefony ze sobą. Nie ma takiego romu ani kernela, który zbliży osiągi I9300 do I9305. W zwykłym S3 multitasking po prostu nie działa, a jeśli ktoś sądzi inaczej to nie miał w rękach nic co ma 2GB ramu i nie wie jak to powinno wyglądać. Sam miałem zmienić swojego I9300 na wersję LTE, ale pobawiłem się trochę S4 i postanowiłem poczekać, aż stanieje do pułapu 1600~1700 zł i wtedy dokonać wymiany.

Uprawnienia umieszczania postów