Strona 1 z 47 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 461

Wątek: Aktualizacja HTC WILDFIRE S do ANDROID 2.3.5 [OFICJALNY ROM]

Telefon
    SE K800i / Samsung GT-S5830 / GoClever Insignia 5
    Sieć
    Orange / Aero 2
    Piwa (Postawione)
    31
    Piwa (Otrzymane)
    74

Domyślnie Aktualizacja HTC WILDFIRE S do ANDROID 2.3.5 [OFICJALNY ROM]

Pamiętaj, że działasz na własną odpowiedzialność!
    Nie odpowiadam za ewentualne uszkodzenia lub straty!

(póki co 100% zadowolenia )

Wszystkie Twoje dane zostaną usunięte - przed rozpoczęciem aktualizacji wykonaj kopię zapasową danych!
    S-OFF ani root nie są potrzebne.

PONIŻEJ INSTRUKCJA AKTUALIZACJI ZA POMOCĄ RUU
    Czyli poprzez komputer.
    • DOWNLOAD:

• HTC SYNC - to podstawa - zawiera sterowniki niezbędne do komunikacji telefonu z komputerem. Pobierz jeśli jeszcze nie nie zainstalowałeś go na swoim komputerze! KLIKNIJ ABY POBRAĆ
      • SimpleGoldCard.exe - program niezbędny do wykonania Goldcard. KLIKNIJ ABY POBRAĆ (alternatywnie można pobrać stąd).
      • Android 2.3.5 dla HTC Wildfire S (ruu.exe) - ROM, który będziesz wgrywać. KLIKNIJ ABY POBRAĆ

• ZACZYNAMY AKTUALIZACJĘ!
      Jeśli Twój telefon ma niebrandowany soft to nie trać czasu i przejdź od razu do punktu drugiego instrukcji. Gdyby jednak pojawił się błąd 131 wykonaj wszystkie procedury od początku wraz z punktem pierwszym.

1. Tworzymy GOLDCARD. Często (choć nie zawsze) jest to element wymagany do prawidłowej aktualizacji. Dużo osób zaczyna aktualizację od drugiego punktu tego tutoriala i przechodzi przez proces aktualizacji bez zgrzytów.
        Wykonanie Goldcard jest dosyć proste - wystarczy podążać zgodnie ze szczegółową instrukcją.
        • Pierwszy krok: uruchamiamy program SimpleGoldCard.exe. Następnie podłączamy telefon do komputera w trybie Napęd dyskowy. Formatujemy kartę pamięci. Z czym wiąże się format chyba pisać nie muszę W każdym razie backup danych wskazany.
          W razie problemów ze sformatowaniem karty pamięci z poziomu programu wykonaj formatowanie poprzez Windows.
        • Drugi krok: telefon w trybie HTC Sync.
        • Trzeci krok: zaznaczamy MMC1 i klikamy GetCID. Mija chwilka i mamy numerek, który należy skopiować (przyda się w następnym kroku).
        • Czwarty krok: wchodzimy na stronę Free HTC goldcard generator | RevSkills. W pole tekstowe SD Card Serial (CID) wklejamy numerek uzyskany w kroku trzecim. Następnie Select your goldcard - domyślnie wybrane Android, czyli poprawnie - nic nie zmieniamy. Na koniec przepisujemy captchę po czym klikamy na Download Goldcard! Za chwilę zacznie się pobieranie
        • Piąty krok: telefon w trybie Napęd dyskowy. Klikamy na Load IMG, wskazujemy plik wygenerowany w kroku czwartym i klikamy na Patch MMC. Program powinien poinformować, że wszystko poszło ok W przypadku błędu typu "an error occured could not get access to MMC" sprawdź czy telefon jest na pewno w trybie Napęd dyskowy.

W ten sposób wygenerowaliśmy goldcard. Czas na instalację Androida 2.3.5 poprzez ruu.exe

UWAGA!
        W razie problemów CID z karty możesz wyciągnąć również za pomocą programu GOLDCARD HELPER. Nr uzyskany w programie jest od razu gotowy do wklejenia na Free HTC goldcard generator | RevSkills

2. Sprawdź czy masz wyłączoną funkcję Szybkie uruchamianie - Ustawienia > Zasilanie > Szybkie uruchomienie - funkcja powinna być wyłączona (odptaszkowana).
      3. Podłączamy telefon do komputera w trybie HTC Sync, dajemy telefonowi czas na zsynchronizowanie się z desktopowym HTC Sync po czym wyłączamy program HTC Sync (nie może być ikonki w trayu!) i klikamy dwukrotnie na RUU_Marvel_S_HTC_Europe_2.13.401.2_Radio_47.23a.35 .3035H_7.53.39.03M_release_225747_signed.exe.
        Postępujemy zgodnie z komunikatami pojawiającymi się w oknie programu. Aktualizacja będzie trwać około 5 minut.
      4. Po skończonej aktualizacji program wyświetli komunikat informujący o tym, iż aktualizacja przebiegła poprawnie. Możemy teraz włączyć włączyć telefon i cieszyć się nowym Androidem!

• BŁĘDY, NA KTÓRE MOŻESZ NAPOTKAĆ PODCZAS AKTUALIZOWANIA.

Jeśli dalej wyświetla Ci się jakiś błąd spróbuj aktualizacji z karty SD. Pobierz TO, wrzuć plik na kartę pamięci (niekiedy wymagany może być goldcard) pod nazwą PG76IMG.zip i włącz telefon kombinacją vol down + power. Telefon sam znajdzie plik .zip i zacznie aktualizację.

• ZALETY NOWEGO SYSTEMU:
      • więcej pamięci wewnętrznej dostępnej dla użytkownika
      • nowy lockscreen
      • wyższa wydajność w grach
      • ogólna poprawa płynności działania systemu
      • dłuższy czas czuwania
      • lepszy zasięg

• FREQUENTLY ASKED QUESTIONS:
      • Czy ten soft na pewno jest oficjalny?
        Tak, ten soft jest wersją oficjalną; "wypuszczoną" przez HTC. Możliwe jest również zaktualizowanie telefonu poprzez OTA (na niebrandowanych telefonach rzecz jasna). Gdyby nie był oficjalny to nie dałoby się go zainstalować

• Dlaczego, kiedy sprawdzam w telefonie czy jest aktualizacja to pojawia mi się informacja, że telefon posiada aktualne oprogramowanie mimo, że mam obecnie Androida 2.3.3?
        Dzieje się tak, gdyż na pewno posiadasz brandowany system, a za aktualizację brandowanych systemów odpowiada Twój operator, a nie firma HTC.

Jeśli brakuje Ci programu Latarka od HTC to pobierz ją stąd i zainstaluj

Przy pisaniu tego poradnika korzystałem z postów zawartych w temacie Nowy oficjalny ROM od HTC oraz forum Android Forums & Windows Phone Discussion @ xda-developers
    Wszelkie poprawki oraz błędy proszę wskazywać poniżej; postaram się poprawiać na bieżąco.

ZAKAZ KOPIOWANIA TUTORIALA NA INNE FORA!
    Ostatnio edytowane przez fredek7 ; 17-05-12 o 14:06

2. Piwa Robsonek, animaster, alakazam12, Marrtin, Qubiak i 43 innych postawił(li) piwo(a) za posta.
    Awatar czyzyk101

Telefon
    Samsung Galaxy S II
    ROM
    CyanogenMod 11
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    3
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

Mógłby ktoś prościej opisać rozwiązanie problemu 140?

Telefon
    HTC Wildfire S
    Sieć
    36i6
    Piwa (Postawione)
    4
    Piwa (Otrzymane)
    1

Domyślnie

U mnie nie trzeba było wykonywać Goldcard, poszło na zwykłej sd, miałem rom 1.66 niebrandowany może się to przydać tym którzy też mieli taki sam problem

Telefon
    HTC Wildfire S
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

Witam,

Czy aktualizacja do wersji 2.3.5. rozwiazuje problem z nie dzialajacym ekranem zaraz po odblokowaniu? U mnie przez kilka do kilkunastu sekund po odblokowaniu nie dziala lewa strona ekranu. Co dziwne, jezeli "swipe" zrobie bardzo powoli, dziala caly ekran od razu.
    Jezeli pytanie zadalem w zlym miejscu to przepraszam...jestem nowy.

Telefon
    SE K800i / Samsung GT-S5830 / GoClever Insignia 5
    Sieć
    Orange / Aero 2
    Piwa (Postawione)
    31
    Piwa (Otrzymane)
    74

Domyślnie

blecha, obawiam się, że Twój problem może być związany z wadą wyświetlacza bądź płyty głównej, a nie systemu operacyjnego.

Telefon
    HTC Wildfire S
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

Wlasnie tego nie wiem, dziwne jest to, ze jesli odblokuja normalnie, to nie dziala, ale jak przeciagne w dol powoli, to ekran lapie od razu...jest jakis sposob zeby jednoznacznie stwierdzic czy to soft czy faktycznie cos z telefonem? O ile dobrze pamietam na poczatku dzialal dobrze...mam go 2 miesiace, brandowany w T-Mobile.

Awatar Dafy

Telefon
    Samsung Galaxy S3
    ROM
    4.3
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    2
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

Wszystko sprawnie, rom działa. Posiadam(łem? ) telefon z T-Mobile z brandowanym softem, więc na szczęście pomogło tylko utworzenie GoldCard, potem już wszystko zaaktualizowało się automatycznie.

Telefon
    HTC WildFire S
    ROM
    2.3.5 GingerBread
    Sieć
    Plus
    Piwa (Postawione)
    2
    Piwa (Otrzymane)
    6

Domyślnie

a jeśli będę chciał powrócić do wersji fabrycznej 2.3.3 to w jaki sposób? i jeszcze jedno pytanie czy po wgraniu softu 2.3.5 jeśli będę chciał zrobić wipe to już zawsze będzie po takiej operacji wersja 2.3.5?
    a na koniec zapytam jeszcze raz bo świetny moderator usunął mój post... Jak mam się dowiedzieć czy mam soft brandowany czy nie?
    Pozdrawiam Wszystkich wyrozumiałych

Telefon
    HTC Wildfire S
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

Jeśli jest brandowany, to podczas uruchamiania pojawia się logo operatora, u mnie T-Mobile.

fredek7

Domyślnie

@blecha nie musi być loga operatora , wyszły wersje że po Wipie ginęły wszelkie graficzne oznaki operatora .

Strona 1 z 47 12311 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów