Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Jak wysyłać i odbierać MMSy bez ręcznego włączania "Trybu sieci danych"?

Telefon
    Samsung Galaxy S Plus
    Sieć
    T-Mobile
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    1

Domyślnie Jak wysyłać i odbierać MMSy bez ręcznego włączania "Trybu sieci danych"?

Witam!
    Mam problem którego nie potrafię opanować.
    Żeby odbierać lub wysyłać MMSy na moim Galaxy S Plus muszę za każdym razem włączyć "Tryb sieci danych".
    Po wysłaniu lub odebraniu wiadomości multimedialnej tryb sieci muszę znów ręcznie wyłączyć żeby mi telefon nie korzystał z internetu. Niestety nie mam żadnego pakietu internetowego i wolę aktualizować telefon i korzystać z neta poprzez Wi-Fi nie tracąc pieniędzy.
    Jak to skonfigurować żeby MMSy wysyłały się automatycznie? Tryb sieci danych włączył się automatycznie przy wysyłaniu i odbieraniu wiadomości multimedialnych.
    Dodam że mam włączone Automatyczne Pobieranie wiadomości MMS.
    Z góry dziękuję za pomoc.

Awatar nemec

Telefon
    HTC DHD
    ROM
    Stock 2.3.6
    Sieć
    Inna
    Piwa (Postawione)
    13
    Piwa (Otrzymane)
    37

Domyślnie

sprobuj z apn wyrzucic ustawienia internetu a zostaw tylko mms. w poprzednim telefonie tak mi dzialalo. na samsungu nie testowalem ale mozesz sprawdzic...

poza tym nie wiem czy wiesz ale odbieranie i wysylanie mms-ow wymaga polaczenia a w zwiazku z tym naliczane sa oplaty za transfer... niewielki ale zawsze cos...

tak off top: jaki jest sens kupowania smartfona bez pakietu danych???

Awatar Zodiak

Telefon
    Nexus 4
    ROM
    4.4 @ART
    Tablet
    Nexus7_2 & Xoom 2 ME
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    16
    Piwa (Otrzymane)
    42

Domyślnie

Hmmm... Jak mam u siebie wyłączone przesyłanie danych i przyjdzie MMS, to włącza się, zaciąga MMS i wyłącza się. Nic nie ustawiałem, tak mam od nowości ;-)

4. Piwa TestPl postawił(li) piwo(a) za posta.
    Awatar lsd20

Telefon
    GALAXY NOTE 2
    ROM
    OMEGA
    Tablet
    samsung
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    9
    Piwa (Otrzymane)
    11

Domyślnie

wejdź w
    ustawienia > komunikacja > sieci telefonii kom >nazwy punktów dost > zaznacz mms
    jak nie masz dzwonisz do t-mobile i prześlą ci lub podadzą apny

Telefon
    Samsung Galaxy S Plus
    Sieć
    T-Mobile
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    1

Domyślnie

Niestety nie pomogło. Wyrzuciłem ustawienie internetu - zostały tylko MMS. W dalszym ciągu nie wysyłają się wiadomości multimedialne bez włączenia Trybu sieci danych. Usunąłem wszystkie ustawienia i wysłałem nowe wiadomości konfiguracyjne najpierw z ustawieniami MMS a już później z INTERNETEM - nadal to samo. Nie chodzi mi o te opłaty za transfer przy wysyłaniu MMSa tylko strasznie denerwujące jest to że muszę za każdym razem go włączyć i wyłączyć żeby inne programy nie korzystały z internetu choćby przy uruchomieniu jakiejkolwiek gierki. Nawet jeśli napiszę bardzo długiego SMSa to zamiast wysłać 1 MMS wysyła np 5 SMSów.
    Wpakowałem się w abonament bez pakietu danych no i na razie tak to już musi niestety zostać.

7. Piwa TestPl postawił(li) piwo(a) za posta.
    Awatar marcinb24

Telefon
    Samsung GALAXY SIII
    ROM
    I9300XXUGNA5
    Tablet
    Pentagram Quadra 7 US
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    2
    Piwa (Otrzymane)
    76

Domyślnie

Jezeli chcesz aby dzialaly mmsy a nie bedziesz uzywal internetu od operatora to w APNach usun profil internetu i zostaw tylko od mmsow. Potem wlacz transmisje danych i zostaw takie ustawienia i bedzie juz ok, a transmisja komorkowa bedzie sie automatycznie wlaczac i wylaczac tylko do mmsow. Zostanie internet tylko z wifi a i mmsy beda wychodzic i przychodzic bez problemu nie naliczajac za internet operatora.

Oprogramowanie samsunga ma blad w formie niewlaczania transmisji jak ida mmsy i nie chca tego naprawic, pisalem juz do samsunga o tym problemie to mnie zbyli.

Sent from my GT-I9001

Telefon
    ERA G1/Samsung Galaxy S +/ Alcatel Skryba
    ROM
    Nameless Froyo
    Sieć
    Era
    Piwa (Postawione)
    4
    Piwa (Otrzymane)
    4

Domyślnie

Nie tylko samsung tak ma. Ja na,HTC też tak mialem

Wysłano z GT-I9001 z użyciem Tapatalk

Awatar marcinb24

Telefon
    Samsung GALAXY SIII
    ROM
    I9300XXUGNA5
    Tablet
    Pentagram Quadra 7 US
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    2
    Piwa (Otrzymane)
    76

Domyślnie

Ja na HTC Desire mialem ze apn mms sam sobie wlaczal transmisje i bylo ok a bardzo sie zdziwilem jak przesiadlem sie na SGS+.

Sent from my GT-I9001

Telefon
    samsung galaxy s plus 9001
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

Mam pytanko.Czy coś się zmieniło w temacie wysyłania-odbierania mms ? Może ktoś poradzi.Ja mam tak, że jak mam wyłączoną transmisję danych to dostaję kilkakrotnie info sms, że mogę sobie wiadomość mms odczytać na stronie operatora.Mało tego czasem sytuacja jest taka sama, nawet w przypadku gdy mam transmisję danych włączoną ( konfigurację mms i internet sciągnąłem ze strony operatora, poinstalowałem wszystko ).Mms czasem przychodzi od razu, a czasem dochodzi po jakimś czasie.Wkurza mnie to.Mam 500 MB pakiet.Transmisję danych mam prawie cały czas włączoną.Ilośc danych podczas wysyłania czy pobierania mms jest mała.Nie wiem co jest grane.Jeszcze jedno, ale to może wynikać z braku znajomości sprzętu Czasem mam tak, że próbuję wysłać wiadomość mms przy wyłączonej transmisji danych, dostaję info, że wiadomość jest wysyłana i nic się nie dzieje.Paradoksalnie jak włącze transmisję danych, ta sama wiadomość dalej nie jest wysłana.Generalnie miałem wcześniej Nokię N95, wprawdzie to nie smartphone, ale w tej kwestii nie było żadnego problemu.Masakra jakaś z tą TRANSMISJĄ DANYCH.

Telefon
    Galaxy S+ I9001
    Sieć
    Plus
    Piwa (Postawione)
    2
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

Transmisja danych MUSI być włączona, i nie oznacza ona włączenia internetu tylko jak sama nazwa mówi, transmisji danych w sieci. A to, że łączy się wtedy z internetem, można rozwiązać widgetem "apn switch". Jak wyłączy się transmisję danych to oczywiste, że mms ani nie pójdzie ani nie przyjdzie.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów