Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Jak zainstalować aplikacje.

Awatar blackmamba

Telefon
    Neo 5
    Sieć
    1
    Piwa (Postawione)
    3
    Piwa (Otrzymane)
    3

Domyślnie Jak zainstalować aplikacje.

Witam.
    W końcu przedłużyłem umowe i dostałem Neo V.

Przejdzmy do sedna i zacznijmy ze nie od razu Rzym zbudowano i nie każdy zna sie na adroidzie

Otóż posiadam telefon, podłączyłem go do komputera , wszedłem na strone marketu androida i ..chciałbym pobrać jakąs aplikacje np. przeglądarke internetową bo takowej nie moge znalezc na telefonie. Klikam zainstaluj, cos tam sie robi i po chwili wyskakuje - zainstalowane. Pytanie moje jakże pewnie proste dla większości- Gdzie to sie instaluje ?
    Czytalem ze powinno byc w aplikacjach wiec klikam aplikacje - tam klikam na karcie SD - ...i pusto. ?

Drugie pytanie. W iphonie działajace aplikacje w tle, mozna wylaczyc klikajac na ekran w dole 2x i tam krzyzykiem odnaczyc działanie aplikacji. Jak to wyglada na adroidzie ?
    Nie wiem czy temat jest dobry, ale lepszego nie znam

E:i drigie zapewne głupie pytanie : jak mam ten pierwszy ekran na ktorym jest napisane : nowe mozliweosci - wskazowki dot. stand.... i stan i powiadomienia. TO mozna sie tego jakos pozbyc na stałe ?
    Ostatnio edytowane przez blackmamba ; 29-12-11 o 15:07 Powód: przypomniało mi się :)

Awatar Freemind

Telefon
    Motorola Moto G
    ROM
    4.4.2
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    52
    Piwa (Otrzymane)
    137

Domyślnie

Po 1. Jeżeli łączysz się przez wifi, nie musisz podłaczać telefonu do komputera. Podstawoa sprawa to taka ,że musisz mieć załozone konto gmail i zsynchronizowane z telefonem. W ustawieniach masz synchronizacja tam możesz dodać konto google. Wtedy będziesz mógł ściągnąć aplikacje bezpośrednio z marketu w telefonie.

Po 2. Sposób ,którym chciałeś zainstalować aplikacje działa na innej zasadzie. PCtowa wersja marketu działa na tej zasadzie ,że jak klikniesz na strone marketu ZAINSTALUJ to owszem aplikacja instaluje Ci się na telefonie ale na innej zasadzie, gdy masz włączone wifi, market na pc porzez konto google ,do którego jest przypisany twój telefon, wysyła żadanie o instalacji na konto google, i dopiero w telefonie pobiera Ci ją za pośrednictwem WiFi/transmisji danych.

Po 3. Przeglądarka w telefonie mus nie mus jest, ikonka o nazwie INTERNET

Jeżeli zainstalowałeś jakąs aplikacje i nie wyświetla Ci się w menu.. to poprostu jej nie zainstalowałeś . Jeżeli nie masz w domu Wifi to.. masz cięzko... Android to system internetowy i bez połączenia z internetem ciężko na nim cokolwiek zrobić. Wtedy aplikacje ,którą chcesz zainstalować będziesz musiał poszukać na internecie - gdzieś poza marketem, np ♥♥♥♥♥♥♥♥ itp w formie nazwaaplikacji.apk. Takową wrzucasz na telefon przez pc i instalujesz przez manager plików.... którego nie masz bo android takowego na łyso nie posiada. W takim wypadku tak czy siak musisz wejśc do marketu najlepiej poprzez telefon - oczywiście przy połaczeniu z internetem, i ściagnąć jakiś manager plików. Polecam ES File Explorer.

Jeżeli jednak masz wifi w domu, najprostrzą drogą do rozpoczęcia pracy z androidem i poznanie jego ogromu możliwości poprzez zainstalowanie dodatkowych apek, a także swoistym musem jest własnie połaczenie telefonu z kontem google. Android bez połączenia z googlowskim kontem jest jak człowiek bez serca - życ nie moze .

Gdy już to wszystko ogarniesz... zasób aplikacji jest naprawde wielki, wedle Twojego widzimisie możesz dopasować każdą z nich pod siebie, na sam początek polecał bym jednak

- opera mini (do przegladania internetu poza siecią wifi),
    -oprera mobile (jako główna przeglądarka),
    - es file explorer - jako manager plików
    - gg,facebook,skype - w zaleznosci czego tam uzywasz
    - adobe reader - do czytania pliczków pdf
    - google translate - tłumacz google znany nam z ... google
    - mvideo player - do oglądania filmów
    - ipla, tvn player - na nude do oglądania niedzielnych seriali
    - open fm, miasto muzyki - radio radio i ejszcze raz radio
    - pic say - do szybkiej obróbki zdjęcia
    - tapatalk - jeżeli chcesz szybko i sprawnie sprawdzić nasze forum
    - latarka .. - wbrew pozorom bardzo przydatna aplikacja
    Ostatnio edytowane przez Freemind ; 29-12-11 o 15:16
    Samsung i5700 Spica -> LG GT540 Swift -> LG Optimus One -> Sony Ericsson Xperia Neo V - > LG Optimus Black - > Sony Ericsson Xperia Arc S - > Motorola Razr -> Sony Xperia S -> LG P880 4X HD -> Sony Xperia TX -> Sony Xperia Z -> Huawei Ascend G510 -> Motorola Moto G

Awatar rafi27996

Telefon
    Sony Ericsson Xperia NEO V
    ROM
    Android 4.0.4
    Sieć
    T-Mobile
    Piwa (Postawione)
    51
    Piwa (Otrzymane)
    194

Domyślnie

Telefon ma mieć włączone 3G lub wifi i mieć dostęp do netu(twoja wola poprzez co czy 3G czy wifi) oczywiście musisz posiadać konto gmail w telefonie i zalogować się w markecie żeby usługa marketu była aktywna po tym możesz wyjść z marketu ale net musi działać.Odpalasz market https://market.android.com logujesz się tam na konto gmail te same co w telefonie wybierasz aplikację i klikasz zainstaluj i w tym momencie telefon ściąga ja i instaluje.To tak działa inac zej się nie da pobierać z www z marketu poprzez kompa.Dodatkowo jak masz apliakcję (instalator nazwa_aplikacji.apk) możesz wrzucić ją na kartę pamięci i zainstalować ją poprzez jakiś manager plików.

Awatar blackmamba

Telefon
    Neo 5
    Sieć
    1
    Piwa (Postawione)
    3
    Piwa (Otrzymane)
    3

Domyślnie

ok.dzięki wielkie wiem już wiecej ale wyjaśnię.

Nie mam wifi w domu ! Mam z t-mobile ten cały darmowy internet ,a w domu mam neta przez radiowke wiec nie myslalem nawet o ruterze wifi.

Ta przeglądarka od ery to jakas taka srednia, o wiele bardziej lezy mi wiekowa opera mini czy tez zwykła bo widzialem ze taka tez proponują.
    na początek sciagnalem jakis "EASY INSTALLER" i widze ze w ostatnim czyli 5 okienku pojawiła sie jego ikonka. Kliknąłem "zainstaluj" w PC w tej operze i widze pojawiła sie jakas strzałeczka na gorze ekranu telefonu, kliknąłem cos tam i chyba sie to instaluje. Prędkosc jaką leci to z 20kb/s wiec zapewne ciagnie mi przez EDGE. No juz poczekam do końca, niech będzie.
    Ale reszte najlepiej zrobic tak, by isc gdzies gdzie jest WIFI i instalowac przez wifi tak ?

Dalej : mam kilka ikonek ktore juz teraz widze ze sa bezużyteczne.Czy moge je jakoś spokojnie odinstalowac? od razu mowie zenie bede sie bawił w zamiany oprogramowania jakies roomy etc. Zostaje na tym co jest i czekam na 4. W ogole gdzie moge sprawdzic jaki soft posiadam.

(od razu sie przyznam - myslem ze instalacje etc to wszystko wyglada tak samo jak w iTunes)
    Ogólnie to mam z 300 pytań, jakby ktos sie nudził to moglby mi podac swoje gg na privie i bym sie odezwał. )

E2: Rafi - mam pakiet w tmobile internet za darmo.
    Ostatnio edytowane przez blackmamba ; 29-12-11 o 15:34

Awatar rafi27996

Telefon
    ROM
    Android 4.0.4
    Sieć
    T-Mobile
    Piwa (Postawione)
    51
    Piwa (Otrzymane)
    194

Domyślnie

Bez roota(modyfikacja) nic nie odinstalujesz systemowego więc pozostaje ci czekać na ICS 4 .dane odnośnie posiadanego softu masz w ustawienia-informacje o telefonie -na samym dole-numer kompilacji(najnowsza to A.0.2.A.0.42) jak chcesz ściągać w telefonie pliki to musisz mieć pakiet danych jakiś wykupiony u operatora bo inaczej narazisz się na większe koszty

na twoje 300 pytań tu są odpowiedzi http://wiki.android.com.pl/index.php?title=FAQ:Android
    Ostatnio edytowane przez rafi27996 ; 29-12-11 o 15:39

Awatar Freemind

Telefon
    Motorola Moto G
    ROM
    4.4.2
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    52
    Piwa (Otrzymane)
    137

Domyślnie

Niektóre syfy systemowe w postaci xperia soccers czy jakichś gier na siłe wmuszanych przez operatora możesz usunać. Wejdz w menu, po prawej u dołu masz ikonke w ostaci czterech kwadracików. Po jej kliknięciu , przy alikacjach ,które możesz odinstalować pojawi się czerwony krzyżyk. W takim wyadku jak na taką aplikacje klikniesz, odinstalujesz ją.

Skoro nie masz wifi, polecam używać jedynie opery mini, a z marketu ściągać tylko mniejsze pliki, max kilka mb. Reszta tak jak wcześniej wspomniałem pc -> google -> nazwa aplikacji.apk download -> wrzucasz na karte pamięci -> wchodzisz w manager plików -> wybierasz i instalujesz
    Samsung i5700 Spica -> LG GT540 Swift -> LG Optimus One -> Sony Ericsson Xperia Neo V - > LG Optimus Black - > Sony Ericsson Xperia Arc S - > Motorola Razr -> Sony Xperia S -> LG P880 4X HD -> Sony Xperia TX -> Sony Xperia Z -> Huawei Ascend G510 -> Motorola Moto G

Awatar kris555777

Telefon
    NEXUS 4=>XZ=>XZ2
    ROM
    eXistenzZ Ultimate
    Tablet
    SG Tab3
    Sieć
    T-Mobile
    Piwa (Postawione)
    140
    Piwa (Otrzymane)
    309

Domyślnie

skoro masz neta na radiowce to ja proponuje zainwestowac w tanszego rutera i korzystac z wifi,sam sie przekonasz ze jak juz ogarniesz podstawy andka to z czasem przyjdzie korzystanie takze z b.zaawansowanych gier a dane tych waza nawet 1.5 gb przyklad fifa12 co ich sciagniecie bez polaczenia z wifi bedzie niemozliwe a na 3g nieoplacalne lub niemozliwe.sam mam pakiet 250mb od operatora to do przegladania netu poza domem to w ciagu miesiaca mi nie starcz

Awatar blackmamba

Telefon
    Neo 5
    Sieć
    1
    Piwa (Postawione)
    3
    Piwa (Otrzymane)
    3

Domyślnie

kriss problem jest w tym ze mam radiówke na starej wersji czyli karta radiowa do ktorej wkręca sie taki kabelek, wiec ciezko połączyć to z routerem.
    Ja mam pakiet 250 mega na najwiekszej predkosci potem niby juz tylko 16 kb/s no ale "NIBY" to wszystko jest za darmo, w koncu mi chłop mówił ze internet do bólu.
    Ale juz zainstalowałem pierwsze aplikacje, juz coraz wiecej kumam.

Jakiego programu używacie do zdjęć np ? I do słuchania muzyki ?

Awatar rafi27996

Telefon
    ROM
    Android 4.0.4
    Sieć
    T-Mobile
    Piwa (Postawione)
    51
    Piwa (Otrzymane)
    194

Domyślnie

Do przeglądania zdjęć Quicpic szybka przeglądarka po prostu bez zbędnych bajerów a do muzyki płatny Power Amp lub darmowy Cube(świetny wygląd)

Awatar meegi

Telefon
    IPHONE 5S
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    62
    Piwa (Otrzymane)
    285

Domyślnie

Z tematu sie robi smietnik i tysiąc pytań. Zamykam

Uprawnienia umieszczania postów