Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 54

Wątek: [TUTORIAL] Wymiana obudowy/digitizera w Xperia Neo/Neo V

Awatar Freemind

Telefon
    Motorola Moto G
    ROM
    4.4.2
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    51
    Piwa (Otrzymane)
    136

Domyślnie [TUTORIAL] Wymiana obudowy/digitizera w Xperia Neo/Neo V

Dzień dobry . Ostatnio spotkałem się z garstką wpisów osób, które chciały by wymienić w swojej neonówce obudowę ,jednak mają obawy przed całym zabiegiem. Są one uzasadnione za pewne tym ,że w eterze nie ma póki co tutorialu ,który by pokazywał moment podmiany/wymiany digitizera. Sam robiłem to dzisiaj po raz pierwszy, co prawda metodą prób i błędów, jednak udało się . I własnie w tym poradniku krok po kroku pokaże wam w jaki sposób cały zabieg przeprowadzić bezboleśnie dla naszego smartfona .

Co nam będzie potrzebne?

- mały śrubokręt krzyżak
    - coś cienkiego i najlepiej plastikowego do podwadzania
    - (opcjonalnie)foliowe rękawiczki jednorazowego użytku i mała ściereczka najlepiej z mikrofibry, by uniknąć późniejszej zabawy z doczyszczaniem digitizera

No to zaczynamy

1. Zdejmujemy tylną klapkę telefonu. I tutaj plus dla SE, wszystkie śruby(6) ,które musimy odkręcić znajdują się na wierzchu, a więc względy estetyczne wynikające z odklejania nalepki z numerem imei odpadają . Odkręcamy je

2. Teraz musimy zdjąć boczne listewki. Trzymają się one na zaczepach ,a więc w celu ich zdjęcia ostrożnie podwadzamy je w 3 wskazanych miejscach, zaczepy są na dole tak więc po ich lekkim odgięciu ,powoli zsuwamy w dół . Należy być ostrożnym by w miejscu przycisków aparatu, głośności itp nie podwadzić również taśm. Robimy to więc ostrożnie i delikatnie.

3. Teraz przychodzi czas na zdjęcie przedniego panelu. Należy pamiętać ,że w prawym górnym rogu (patrząc na telefon od tyłu) mamy taśmę łączącą digitizer z płytą główną. Należy zwracać szczególną uwagę na to miejsce przy zdejmowaniu panelu. Podwadzamy przedni panel zaczynając od tego miejsca:

po czym robimy to również po rogach. Przedni panel trzyma się na lekkim kleju, także śmiało "odrywamy go" od telefonu po środkach i u dołu, jednocześnie pamiętając o taśmie w prawym górnym rogu.

4. Teraz odpinamy taśmę digitizera od reszty telefonu. Gniazdo taśmy znajduje się w prawym górnym rogu pod zaślepką.

Zdejmujemy zaślepkę i ostrożnie podwadzamy taśmę tak aby jej nie uszkodzić. Samo gniazdo jest mniejsze od całej powierzchni zwieńczenia taśmy także śmiało możemy ją podwadzać od dołu.

5. No to przechodzimy do sedna. Mamy już oddzielony przedni panel od reszty telefonu.

Pora na demontaż digitizera. Przyznam szczerze ,że próbowałem na wiele sposobów i głowiłem się tym nad tym problemem około godziny. Podwadzanie nic nie dało. Po chwili przypomniał mi się motyw z podgrzewaniem panelu w piekarniku przy temperaturze 70C... Ale pomyślałem ,że taki hardkorowy nie będę i znalazłem troszkę inne, co prawda śmieszne ale skuteczne rozwiązanie . Przedni panel położyłem ... na lampce Ciepło z lampki dostatecznie rozgrzało panel.

Po tym zabiegu wystarczy wypchnąć palcami z zewnątrz digitizer....

6. No ok, to mamy za sobą ale jak pewnie zauważyłeś pozostaje jeszcze cały moduł u góry. I to z nim jest najgorzej . Operacja wymaga dosyć dużej cierpliwości i precyzji by nie zerwać tasiemek. Tak więc rozgrzewamy górę panelu w podobny sposób I powoli, najlepiej igła oddzielamy taśmy od gumowej części.

7. Gdy już przebrnęliśmy przez ten przyprawiający o zawał moment jesteśmy w domu. Mamy uwolniony digitizer

Pozostaje nam tylko złożyć wszystko do kupy. Chwała SE za to ,że w wymiennych obudowach jest naniesiony zabezpieczony klej. Dzięki czemu pozostaje nam tylko podmienić klawisze, i nałożyć digitizer na nową obudowę. Nie ma co się martwić ,że coś się krzywo przyklei, wszystko jest dopasowane do siebie i nie ma praktycznie opcji by przykleił nam się za bardzo w lewo czy w prawo .

Składamy wszystko odwrotnie do procesu rozkładania i możemy się cieszyć nowym wcieleniem naszej neonówki .

No i chciałem dodać ,że ten poradnik ma na celu ułatwienie wam pracy przy demontażu obudowy, oraz udzielenie kilku wskazówek. Nie odpowiadam za żadne szkody i uszkodzenia wynikające z niewłaściwego demontażu.

Za wszelkie byki i błędy z góry przepraszam, tutorial pisałem na szybko, w wolnej chwili przeanalizuje jeszcze raz treść .
    Ostatnio edytowane przez Freemind ; 23-02-12 o 22:16
    Samsung i5700 Spica -> LG GT540 Swift -> LG Optimus One -> Sony Ericsson Xperia Neo V - > LG Optimus Black - > Sony Ericsson Xperia Arc S - > Motorola Razr -> Sony Xperia S -> LG P880 4X HD -> Sony Xperia TX -> Sony Xperia Z -> Huawei Ascend G510 -> Motorola Moto G

2. Piwa Gmoder, Krzysiol17xd, karel, Misio983, zyzio i 7 innych postawił(li) piwo(a) za posta.
    Awatar phillix

Telefon
    HTC Desire 500
    Sieć
    Virgin Mobile
    Piwa (Postawione)
    161
    Piwa (Otrzymane)
    122

Domyślnie

Dobra robota! :-) aż spodobał mi się biały kolor do tego modelu.
    Ps. Ze śrubokręta ściąga się "śmiecie" ;>

Awatar savio23

Telefon
    Huawei Ascend P6
    Tablet
    Nexus 7
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    27
    Piwa (Otrzymane)
    44

Domyślnie

heh dobre ,biala obudowa wyglada kozacko ale jednak jakas wprawe trzeba miec do tego ,znajac zycie bym cos urwal itp reasumujac : świetny tutek

Telefon
    Sony Ericsson Neo V
    Sieć
    Plus
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    1

Domyślnie

Dobry poradnik! Kiedyś spróbuje bo też mi sie podoba biały kolor.

diq
    diq jest nieaktywny
    Awatar diq

Telefon
    SE Xperia Neo V
    ROM
    2.3.4 Android
    Tablet
    Tab 10
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    6
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

Powiem tak, jestem naocznym świadkiem i widziałem jak telefon wyglada po wymianie i na moje wprawne oko nie zauważyłem żadnej różnicy pomiędzy orginałem a tym wymienionym
    Świetna robota, chociaż sam bym się nie odważył

Awatar pique

Telefon
    Note 3 Neo LTE
    ROM
    4.3 JB
    Tablet
    Zbędny :)
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    14
    Piwa (Otrzymane)
    39

Domyślnie

Wielkie brawa dla autora, na pewno poradnik się przyda jak nie teraz to kiedyś. Każdy powinien sobie poradzić - brawo

Awatar FreeFallin

Telefon
    Sony Ericsson Neo V
    Sieć
    T-Mobile
    Piwa (Postawione)
    3
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

Dobra robota !

Telefon
    Sony Xperia L
    Sieć
    T-Mobile
    Piwa (Postawione)
    5
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

Witam, dobry poradnik wymieniłem bez problemu a nagrzewałem zwykłą biurkową lampką.

Telefon
    Na razie szukam :) jakiś dobry na pewno
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    20
    Piwa (Otrzymane)
    9

Domyślnie

ja postanowilem ze nie bede sie w to bawic dalem do serwisu i wzięli aż 200 zl

Awatar LoKo

Telefon
    Sony Ericsson Xperia Neo V
    ROM
    Gin2KitKat
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    9
    Piwa (Otrzymane)
    23

Domyślnie

Witam,
    ja zamiast lampki użyłem suszarki, moim zdaniem lepiej i dokładniej można nagrzać górną część Nie wymieniałem obudowy tylko sam digitizer, usunąłem cały klej ze starej obudowy i nowy digitizer się trzyma "na niczym", ale żadnych luzów nie zauważyłem. Cały zabieg nie jest wcale taki trudny
    http://forum.android.com.pl/signaturepics/sigpic41487_5.gif

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów