Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 54

Wątek: [TUTORIAL] Wymiana obudowy/digitizera w Xperia Neo/Neo V

Awatar Freemind

Telefon
    Motorola Moto G
    ROM
    4.4.2
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    52
    Piwa (Otrzymane)
    137

Domyślnie

Tak, digitizer jest "goły" więc porysowanie panelu dotykowego to porysowanie digitizera. Dlatego zawsze powtarzam, gorilla czy inne cuda nie uchronią tak jak zwykła folia za 10 zł.
    Samsung i5700 Spica -> LG GT540 Swift -> LG Optimus One -> Sony Ericsson Xperia Neo V - > LG Optimus Black - > Sony Ericsson Xperia Arc S - > Motorola Razr -> Sony Xperia S -> LG P880 4X HD -> Sony Xperia TX -> Sony Xperia Z -> Huawei Ascend G510 -> Motorola Moto G

Telefon
    HTC Sensation XE
    ROM
    Sense4_v_2.0.0
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    1

Domyślnie

Witam, taka mała prośba do wszystkich co zamierzają kupić obudowę do SONY NEO V żeby nie kupowali jej na Allegro!!!!!
    Kupiłem okazjonalnie mojej dziewczynie Neo V, tylko że z granatową obudową a zawsze chciała mieć białą, więc odwiedzam allegro i nie zastanawiając się wiele, zamówiłem jej tylną białą klapkę, kiedy już chciałem kupić jej przednią pomyślałem sobie że przecież straci gwarancje (a jest jeszcze 18miesiecy) to zadzwoniłem do Sony Ppolska czy jak sobie zmienię obudowę to stracę gwarancje co było oczywiste ale spytać się możną.
    Babka z sony mówi ze nie wie ale poda mi numer do autoryzowanego serwisu w warszawie, to dzwonie tam i się pytam jak to wygląda, gość mi mówi że oczywiście stracił bym gwarancje to pytam ile kosztowała by u nich taka wymiana, poczekałem około minutki i tu zdziwienie było ogromne:
    tylnie klapka do SONY NEO V kosztuje 11zł netto boczne klapki przyciski i te wszystkie gówna + przednia obudowa (bez digitizera)= gość powiedział około 54zł brutto

A na allegro 49zł + przesyłka tylna klapka
    49zł + przesyłka przednia
    razem około 106zł

w serwisie bez obaw o gwarancje
    54zł części
    56zł wymiana w tym kurier
    110zł razem.

Mam nadzieje ze co nie którym pomogłem.

Pozdrawiam.

3. Piwa Krzysiol17xd postawił(li) piwo(a) za posta.

Telefon
    SE ARC
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    2

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez GieBek Zobacz posta
    Witam, taka mała prośba do wszystkich co zamierzają kupić obudowę do SONY NEO V żeby nie kupowali jej na Allegro!!!!!
    Kupiłem okazjonalnie mojej dziewczynie Neo V, tylko że z granatową obudową a zawsze chciała mieć białą, więc odwiedzam allegro i nie zastanawiając się wiele, zamówiłem jej tylną białą klapkę, kiedy już chciałem kupić jej przednią pomyślałem sobie że przecież straci gwarancje (a jest jeszcze 18miesiecy) to zadzwoniłem do Sony Ppolska czy jak sobie zmienię obudowę to stracę gwarancje co było oczywiste ale spytać się możną.
    Babka z sony mówi ze nie wie ale poda mi numer do autoryzowanego serwisu w warszawie, to dzwonie tam i się pytam jak to wygląda, gość mi mówi że oczywiście stracił bym gwarancje to pytam ile kosztowała by u nich taka wymiana, poczekałem około minutki i tu zdziwienie było ogromne:
    tylnie klapka do SONY NEO V kosztuje 11zł netto boczne klapki przyciski i te wszystkie gówna + przednia obudowa (bez digitizera)= gość powiedział około 54zł brutto

A na allegro 49zł + przesyłka tylna klapka
    49zł + przesyłka przednia
    razem około 106zł

w serwisie bez obaw o gwarancje
    54zł części
    56zł wymiana w tym kurier
    110zł razem.

Mam nadzieje ze co nie którym pomogłem.

Pozdrawiam.
    No i na to samo wychodzi więc ? Ja zamierzam wymienić w swojej Arc całość bez lcd ( korpus + obudowę ) z granatowej na białą. W serwisie od razu powiedzili mi, że takiej operacji się nawet nie podejmą, a każda moja modyfikacja także spowoduje utratę gwarancji. Kij z tą gwarancją. I tak mam na co dzień wgrany modyfikowany ICS z xda.

Patrzyłem w sklepach internetowych z GSM to cena korpusu + obudowy front + obudowy tył będzie kosztował mnie ~140 zł + przesyłka. Ze zmianą sobie poradzę ponieważ lubię grzebać w elektronice i nie był by to mój pierwszy raz Fakt nie jest to tanio ale możliwe że jeszcze na tym zarobię

Trzymajcie kciuki

5. Piwa Krzysiol17xd postawił(li) piwo(a) za posta.
    Awatar jolusia

Telefon
    SGS 2
    ROM
    NeatROM 5.9
    Sieć
    Plus
    Piwa (Postawione)
    18
    Piwa (Otrzymane)
    6

Domyślnie

Witam , pisze w imieniu koleżanki spadł jej tel na podłogę i wygląda podobnie do tego z linka
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...6f69f73ab.html
    i tu pytanie czy wystarczy wymienić tylko panel z szybka czy coś jeszcze i jaki kupić .Bardzo proszę o pomoc nie znam się na tel i nie chciałabym kupić coś co nie będzie działać
    Ostatnio edytowane przez jolusia ; 08-08-12 o 10:24

Awatar Freemind

Telefon
    Motorola Moto G
    ROM
    4.4.2
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    52
    Piwa (Otrzymane)
    137

Domyślnie

Witam. Konstrukcja smartfona różni się troche od zwykłych telefonów i nie ma tu czegoś takiego jak szybka na przednim panelu. To co jest nad wyświetlaczem i się potukło to digitizer, a bardziej jasno tafla szkła ,która ma na rogach sensory odczytujące położenie palca w osiach X i Y ,czyli inaczej mówiąc warstwa dotykowa. Tak więc teoretycznie wystarczy zakupić sam digitizer, obudowę można zostawić starą, jednak problemem może być późniejszy montaż digitizera gdyż jest on fabrycznie doklejony do przedniego panelu. Zdjęcie potłuczonego i próba założenia nowego moze nie przyniesc oczekiwanego rezultatu dla kogos kto sie na tym nie zna i chce to zrobić samodzielnie, gdyż trzeba by go jakoś przykleić (np taśma dwustronna). Dlatego najlepiej bylo by kupić digitizer i przedni panel (te maja fabrycznie nałożony, zabezpieczony klej do montażu digitizera), a to już spory wydatek.
    Samsung i5700 Spica -> LG GT540 Swift -> LG Optimus One -> Sony Ericsson Xperia Neo V - > LG Optimus Black - > Sony Ericsson Xperia Arc S - > Motorola Razr -> Sony Xperia S -> LG P880 4X HD -> Sony Xperia TX -> Sony Xperia Z -> Huawei Ascend G510 -> Motorola Moto G

Awatar jolusia

Telefon
    SGS 2
    ROM
    NeatROM 5.9
    Sieć
    Plus
    Piwa (Postawione)
    18
    Piwa (Otrzymane)
    6

Domyślnie

Freemind
    bardzo dziękuje za wyjaśnienie , mam jeszcze jedno pytanie ile może kosztowac caly komplet i gdzie to kupic żeby sie nie nadziac na chińszczyzne

Awatar Freemind

Telefon
    Motorola Moto G
    ROM
    4.4.2
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    52
    Piwa (Otrzymane)
    137

Domyślnie

Ogólnie trudno w tej kwestii natknąć się na chińszczyznę , to już nie czasy gdy na allegro było pełno chińskich podróbek ekranów itp, po prostu takie sprawy jak digitizer to na tyle delikatna sprawa ,że trzeba by naprawde mieć pecha by w ogóle znależć chińską podróbkę. Najlepiej znajść aukcję gdzie są podane fabryczne numery digitizera wtedy będziemy mieć większa lub mniejszą pewność ,że to oryginał. Koszt takiego digitizera to 100-120 zł, przedniego panelu ok 50 zł.

Telefon
    Core Plus
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

Ja to bym najpierw odłączył taśmę od dotyku i dopiero potem odłączył przedni panel od reszty. Bo w kolejności z tutka można urwać taśme

Awatar HouseSoul

Telefon
    Xperia Arc S (LT18)
    ROM
    Ice Cream Sandwich 4.0.4
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    2
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

Sam właśnie wczoraj rozbierałem Neo V mojej siostry bo utopiła tel w wannie

o co było ogólnie nie trudno heh ale do rzeczy.

Tel został rozebrany na części pierwsze i wysuszony oraz wyczyszczony izopropanolem tel działa bez żadnego problemu ale kabel anteny jest do wymiany bo po złożeniu (prawidłowym zaznaczam) tel traci zasięg GSM non stop albo nie łapie wcale.
    Uszkodzona antena RF która odpowiada za zasięg GSM CMDA. Jak przyjdzie to będę ją wymieniał to mogę zrobić tutka jak dokładnie przeprowadzić operację

Ale mam kilka uwag, jak ktoś wcześniej pisał dużo lepsza od lampki jest suszarka to raz

A dwa jak ktoś będzie rozbierał całkowicie Neo V proszę uważać przy odpinaniu Anteny RF od płyty głównej, ponieważ bardzo mocno siedzi ta złączka i radził bym podważając tą złączkę przytrzymać druga ręką kabel aby nie wyrwać ze złączki (ja omało tego nie zrobiłem bo nie przypuszczałem że ta załączką tak mocno trzyma).

A dla potrzebujących kilka materiałów :
    K700i -> K750i -> K850i -> C905 -> Xperia Arc S :)
    Addicted to House Music

Telefon
    SE Xperia Neo V
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    3
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

Mam pytanie : ten instruktaż jest bardzo przydatny i fajny , jednak chciałem spytać o koszt nowego digitizera i obudowy bo nigdzie nie mogę znaleźć , gdzie można coś takiego kupić i ile kosztuje ...

---------- Post dołączono o 21:10 ---------- Poprzedni post napisano o 21:10 ----------

Mam pytanie : ten instruktaż jest bardzo przydatny i fajny , jednak chciałem spytać o koszt nowego digitizera i obudowy bo nigdzie nie mogę znaleźć , gdzie można coś takiego kupić i ile kosztuje ...

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów