Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Nie działa wysylanie i odbieranie MMS - sieć T-Mobile

Telefon
    Galaxy nexus
    Sieć
    T-Mobile
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie Nie działa wysylanie i odbieranie MMS - sieć T-Mobile

Cześć
    Nie działa wysyłanie ani odbieranie MMS z Galaxy Nexusa. Andek 4.1.1. Sieć T-Mobile.
    Rady które znalazłem na forum nie działają. Czyli reset ustawień APN, wyłączenie aplikacji SMS/MMS i restart telefonu.
    Ma ktoś jeszcze taki problem? Da się to naprawić?

Awatar wil3

Telefon
    Nexus 5
    ROM
    Android 4.4.2
    Sieć
    T-Mobile
    Piwa (Postawione)
    15
    Piwa (Otrzymane)
    60

Domyślnie Odp: Nie działa wysylanie i odbieranie MMS - sieć T-Mobile

Cytat Zamieszczone przez cezner Zobacz posta
    Cześć
    Nie działa wysyłanie ani odbieranie MMS z Galaxy Nexusa. Andek 4.1.1. Sieć T-Mobile.
    Rady które znalazłem na forum nie działają. Czyli reset ustawień APN, wyłączenie aplikacji SMS/MMS i restart telefonu.
    Ma ktoś jeszcze taki problem? Da się to naprawić?
    Sorry za może niepotrzebne pytanie, ale czy masz włączoną transmisję danych? W momencie wysyłania i odbioru musi być włączona opcja "Włącz przesył danych", tak jakbyś korzystał z neta.

Jeśli to nie to, to sprawdziłbym dwa razy ustawienia, a jak nie to nie wiem :/

Wysyłane z mojego Galaxy Nexus za pomocą Tapatalk 2
    WM: HP iPAQ 6515 -> HTC Artemis -> HTC Diamond
    Android: HTC Desire -> Nexus S -> Galaxy Nexus -> HTC One S (S4) -> Nexus 4 -> Nexus 5

Awatar GrubyNoodles

Telefon
    Galaxy Note 3, N7
    ROM
    KitKat 4.4.2
    Sieć
    T-Mobile
    Piwa (Postawione)
    42
    Piwa (Otrzymane)
    19

Domyślnie Odp: Nie działa wysylanie i odbieranie MMS - sieć T-Mobile

Cytat Zamieszczone przez wil3 Zobacz posta
    Sorry za może niepotrzebne pytanie, ale czy masz włączoną transmisję danych? W momencie wysyłania i odbioru musi być włączona opcja "Włącz przesył danych", tak jakbyś korzystał z neta.

Jeśli to nie to, to sprawdziłbym dwa razy ustawienia, a jak nie to nie wiem :/

Dokładnie, trzeba włączyć dane pakietowe. Z tego co wiem Samsubgi tak mają

Telefon
    Samsung Galaxy Nexus I9250
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

Również walczyłem z tym tematem, bawiłem się apn'ami itd ponieważ zostałem zapewniony w salonie operatora że mmsy to oddziela usługa i działają nie zależnie od transmisji danych. I owszem ten fakt się zgadza - jeśli nie mamy pakietu danych można korzystać z funkcji mms jednakże do jej poprawnego działania niezbędne jest włączenie przesyłu danych w opcjach telefonu.

Awatar bartolinio

Telefon
    Nexus 5
    Tablet
    Lenovo Yoga 8 3G
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    111
    Piwa (Otrzymane)
    346

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez brofi Zobacz posta
    ... jednakże do jej poprawnego działania niezbędne jest włączenie przesyłu danych w opcjach telefonu...
    co z kolei jest równoznaczne z korzystaniem z transmisji danych przez inne programy i usługi (bo w androidzie nad tym zapanować nie jest łatwo), czyli wymaga to posiadania jakiegokolwiek, choćby najmniejszego, pakietu danych, bo inaczej koszty mogą być baaardzo duże (na pewno większe, niż koszty wspomnianego "najmniejszego pakietu danych")

Cytat Zamieszczone przez ajgorr Zobacz posta
    No tak, ale jaki jest sens posiadania Nexusa bez żadnego pakietu danych?
    nie mam pojęcia, mnie nie pytaj
    w sumie to w ogóle posiadanie jakiegokolwiek Androida bez internetu nie ma sensu
    Ostatnio edytowane przez bartolinio ; 06-09-12 o 12:17
    Device: Nexus 5 / Galaxy Nexus / HTC Desire HD
    ROM:
    SlimKat
    Kernel: ElementalX
    Radio:
    1.0.25.0.17

Awatar ajgorr

Telefon
    Samsung Galaxy Note II
    ROM
    Stock 4.1.2
    Tablet
    Asus Transformer TF300
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    27
    Piwa (Otrzymane)
    16

Domyślnie

No tak, ale jaki jest sens posiadania Nexusa bez żadnego pakietu danych?
    Siemens S8 > Motorola M3888 > Ericsson A1018s > Nokia 5110 > Nokia 3210 > Sony CMD-J5 > Siemens S45 > SonyEricsson W810i > Nokia N95 8GB > Samsung Galaxy i5700 > Samsung Galaxy Nexus > Samsung Galaxy Note II

Telefon
    Samsung Galaxy Nexus
    Sieć
    T-Mobile
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

Ja to załatwiłem kiedyś (jak jeszcze nie miałem pakietu) zadzwoniłem właśnie do t-mobile i zażądałem wyłączenia internetu w ogóle transmisji danych ale MMS kazałem zostawić i działało .
    W telefonie musi być tak jak piszą koledzy włączona transmisja danych.

Awatar Hezar

Telefon
    GoldStar Nexus 5
    ROM
    Stock 4.4.2
    Tablet
    Asus Nexus 7 (2013)
    Sieć
    Nju Mobile
    Piwa (Postawione)
    53
    Piwa (Otrzymane)
    107

Domyślnie

U mnie z kolei jest taka sytuacja, że przy włączonej transmisji danych MMS-y spokojnie wychodzą i przychodzą. Problem pojawia się dopiero wówczas, gdy wyłączę transmisję danych (a robię tak, gdy nie jest mi akurat potrzebna, co pozwala zaoszczędzić baterię) - gdy otrzymam MMS-a (co oczywiście pokazuje się dopiero po włączeniu transmisji), nie mogę ściągnąć załączników graficznych, nawet pomimo wielu prób.
    Nie wiem, jak to wygląda z innymi plikami, np. dźwiękowymi, ale z grafiką występuje taki właśnie problem. Być może jest to wina samej sieci (Play), choć w wiadomości jest napisane wyraźnie, iż załącznik wygasa w konkretnym dniu.
    Na koniec dodam, że identyczna sytuacja ma miejsce w SGS II. Ktoś ma jakieś pomysły?

| GoldStar Nexus 5: Stock 4.4.2 || Asus Nexus 7 (2013): Stock 4.4.2 |
    | "Sapientia Uti": "Korzystaj Z Mądrości" |

Telefon
    Galaxy Nexus
    ROM
    4.1.1.
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    2
    Piwa (Otrzymane)
    2

Domyślnie

Ten problem jest znany i dopiero po oficjalnej aktualizacji do JB można sobie z tym poradzić. Niestety w Androidzie 4.0 bez włączonej transmisji danych nie wyślemy i nie odbierzemy MMS'a. Nie działają również takie programy jak APNdroid którego zadaniem jest wyłączenie transmisji danych bez wyłączania MMS'ów. W Androidzie 4.0 zablokowano możliwość dokonywania zmian w APN'ach przez aplikacje firm trzecich. Jedynym i chyba najlepszym rozwiązaniem tego problemu jest ręczne dodanie własnego APN z takimi samymi ustawieniami jak oryginalny APN do internetu od operatora danej sieci. Chwyt polega na tym że w tym stworzonym przez nas APN'ie zmieniamy "nazwę APN" z internet na internet.lock. Następnie mając w sumie 3 APN'y: 1 - do internetu, 2 - stworzony przez nas, 3 - do mmsów, przełączamy się między oryginalnym do internetu a tym stworzonym przez nas. W ten sposób transmisja jest włączona cały czas ale po przełączeniu na APN stworzony przez nas, połączenia z internetem nie będzie ponieważ przy nazwie "internet.lock" nie połączymy się z netem ale MMS'y będzie można wysyłać i odbierać bez problemu ponieważ transmisja danych jest włączona :-). Poniżej zamieszczam zrzuty ekranu. Pierwszy przedstawia moją listę APN'ów, na drugim są ustawienia od PLAY a na trzecim jedyna zmiana której trzeba dokonać w stworzonym przez nas APN'nie. Potem wystarczy włączyć nowo utworzony APN i załatwione :-). Efekt - włączona transmisja danych umożliwiająca odbieranie i wysyłanie MMS'ów bez ciągłego połączenia z internetem. Połączenie uruchamia się tylko w momencie wysyłania lub odbierania MMS'a.

Screenshot_2012-09-23-19-36-38.png Screenshot_2012-09-23-19-36-45.png Screenshot_2012-09-23-19-36-51.png

10. Piwa Luka5z88, Hezar postawił(li) piwo(a) za posta.

Uprawnienia umieszczania postów