Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Wątek: Rootowanie tabletów MODECOM - wszystkie modele FreeTAB (1002 / 9702 / 9701 / 2099 / 2096)

Awatar Volcom

Sieć
    T-Mobile
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    56

Domyślnie Rootowanie tabletów MODECOM - wszystkie modele FreeTAB (1002 / 9702 / 9701 / 2099 / 2096)

Link do aplikacji umożliwiającej zrootowanie dowolnego tabletu MODECOM z serii FreeTAB
    (plik otrzymany z działu wsparcia technicznego MODECOM)

ftp://drivers:drivers@ftp.modecom.pl..._installer.rar

Do poprawnego działania aplikacji, wymagane jest połączenie tabletu z komputerem w trybie debugowania.
    Połączenie tego typu wymaga poprawnego zainstalowania sterowników w komputerze dla danego modelu tabletu.

Tablety z serii FreeTAB, które można zrootować za pomocą aplikacji Superuser:

- FreeTAB 1002 IPS X2
    - FreeTAB 9702 IPS X2
    - FreeTAB 9701 IPS
    - FreeTAB 9701 HD
    - FreeTAB 2099
    - FreeTAB 2096
    - FreeTab 9000
    Instrukcja instalacji:

1. łączymy tablet z komputerem w trybie debugowania
    2. uruchamiamy plik "rootuj.bat", program Superuser zostanie zainstalowany na tablecie
    3. restartujemy tablet i cieszymy się zrootowaną wersją systemu Android

po uruchomieniu dowolnej aplikacji, program Superuser zapyta o możliwość przydzielenia jej praw administracyjnych (jednorazowo lub na stałe), dzięki temu mamy pełną kontrolę nad wszystkimi aplikacjami zainstalowanymi w tablecie.

niech moc będzie z wami!

Sterowniki usb dla tabletów opartych na układzie "Rockchip", wymagane do połączenia tabletu w trybie debugowania

- FreeTAB 1002 IPS X2
    - FreeTAB 9702 IPS X2
    - FreeTAB 2099
    - FreeTAB 2096

ftp://drivers:drivers@ftp.modecom.pl...usb_driver.rar

Sterowniki usb dla tabletów opartych na układzie "Allwinner", wymagane do połączenia tabletu w trybie debugowania

- FreeTAB 9701 IPS
    - FreeTAB 9701 HD

ftp://drivers:drivers@ftp.modecom.pl...usb_driver.rar
    Ostatnio edytowane przez henio1195 ; 06-01-14 o 22:09

2. Piwa Rufus_Lupus, mmurawski17, ze7zez, shuba149 postawił(li) piwo(a) za posta.

Tablet
    Modecom FreeTab 2096
    Sieć
    MTS
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

Дякую, все получилось. драйвери для xp. З Новим Роком.
    Ostatnio edytowane przez shuba149 ; 31-12-12 o 18:40

Telefon
    OnePlus One
    ROM
    Android 5.0 Lollipop
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    6
    Piwa (Otrzymane)
    1

Domyślnie

dzięki za opis ale poproszę wersję bardziej łopatologiczną, dopiero zaczynam przygodę z androidem i nie chciałbym go uwalić.
    1. jak ustawić tablet (mam freetaba 1002) w tryb debugowania
    2. które pliki gdzie powgrywać (na kompie mam win7)
    3. Jak to wszystko zrobić po kolei, gdyby ktoś jakieś screeny czy filmik podesłał byłbym niezmiernie wdzięczny

Telefon
    Sony Ericsson x10 mini pro
    ROM
    2.1 - Update1
    Tablet
    Modecom FreeTAB 1002 IPS X2
    Sieć
    Plus
    Piwa (Postawione)
    2
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

Ja mam problem... tablet jest podłączony do komputera ale kiedy uruchamiam "rootuj.bat" widnieje tylko napis 'connect your device" i nic więcej

Awatar Volcom

Sieć
    T-Mobile
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    56

Domyślnie

CrooliC93, włączyłeś w tablecie tryb debugowania i zainstalowałeś sterowniki ?

Telefon
    Sony Ericsson x10 mini pro
    ROM
    2.1 - Update1
    Tablet
    Modecom FreeTAB 1002 IPS X2
    Sieć
    Plus
    Piwa (Postawione)
    2
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

Volcom, tak, zainstalowałem. Tryb debugowania włączony. Ale ciągle mam ten sam problem. Kiedy bym tabletu nie podłączył zawsze jest ten komunikat.

Telefon
    SGS Advance
    Tablet
    Freetab 9701 IPS
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    3
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie Odp: Rootowanie tabletów MODECOM - wszystkie modele FreeTAB (1002 / 9702 / 9701 / 2099 / 2096)

Witam.
    Ro rootowamiu, gdzieś mniej więcej po 3 uruchomieniu ,mam taki problem że pamięć wewnętrzna znika . Znaczy kurczy się do rozmiaru 64 kb i wszystko co było za instalowane znika, tablet tak jak by sam przywracajł sobie ustawienia fabryczne ,z tym że pamięć się kurczy. Nie pamięta nawet ustawień typy ,konto google czy nawet hasło wifi . tablet to 9701 z plusa.

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    13

Domyślnie

Miałem dokładnie to samo gdy rootowałem paczką do rootowania od Bin4ry, która zawiera swoją wersję programu busybox. Powodowało to konflikt wersji z oryginalnym programem busybox w /system/bin i w konsekwencji rozsypywanie się partycji /data. W sumie zupełnie nie wiem czemu - wygląda to tak jakby oprogramowanie ModeCom było celowo zależne od wbudowanego busybox'a. Może ty np. instalujesz BusyBox'a z marketu po rootowaniu ? Albo wgrywasz busybox'a ręcznie ? Bo zakładam, że rootujesz paczką z tego wątku (czyli bez programu buxybox) ?

Telefon
    Nokia 701
    Tablet
    Lenovo S6000-H
    Sieć
    Plus
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

Witam,
    Próbowałem zrootować Modecoma Freetab 1002 IPS X2 BT powyższą metodą. Sterowniki mam wgrane i działają (mogę kopiować pliki pomiędzy tabletem i komputerem), tablet podłączony w trybie debugowanie. Uruchomienie roortuj.bat powoduje coś takiego:
    Rootowanie Modecom.jpg
    Proces się zapętla i trzeba go zabijać.
    Jakieś sugestie?

Awatar abe1

Telefon
    LG G2
    ROM
    7 Rom-Flex 2.0
    Tablet
    Modecom 9704-drugi raz bym nie kupił
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    2
    Piwa (Otrzymane)
    2

Domyślnie

Informuje ze na FReeTab 9704 metoda tez działa jest SU co mnie cieszy przyspiesze troche interfejs, ale i tak problem z Wifi rozłącza sie i nie łapie sygnału z 6m pisałem do Modecom mówia zeby odesłać do serwisu moze ktoś ma jakies pomysły są tu starzy wyjadacze, którzy potrafią wszystko i nie raz mi pomogli

---------- Post dołączono o 11:32 ---------- Poprzedni post napisano o 11:29 ----------

musisz podłączyc tablet jako nośnik instalacyjny a nie jako urzadzenie multimedialne MTP przynajmniej jak tak miałem. po zmianie na nośnik ruszyło

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów