Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 55

Wątek: Kilka przydatnych informacji dla nowego właściciela RAZR

Telefon
    SAMSUNG Galaxy S Plus
    Sieć
    T-Mobile
    Piwa (Postawione)
    5
    Piwa (Otrzymane)
    1

Domyślnie Kilka przydatnych informacji dla nowego właściciela RAZR

Hej,
    Kupiłem dzisiaj wspomnianą Motorolę i jako, że doświadczenie mam dość małe jeśli chodzi o smartphone'y, zwracam się z prośbą.
    Zależy mi na tym by wgrać jak najbardziej stabilnego softa, jednak nie mogę na forum znaleźć spisu oficjalnych romów, nie wiem jak szukać.
    Kolejna sprawa - jak sprawa wygląda z kompatybilnością gier na tą maszynę, bo ludzie straszą, że mogą być problemy, czy w razie czego da się za pomocą jakiś modyfikacji uruchomić dowolną aplikację i czy faktycznie będzie to potrzebne?
    I ostatnia - czy emulatory dostępne na np. Samsunga działają i tu, będę mógł nacieszyć duszę grając w klasyczne tytuły z PS1 (moje dzieciństwo)?

Mile widziane podanie linku do zagranicznej strony z większą ilością informacji niż tutaj, zamieszczone tutoriale i najświeższe nowości. Żyjemy w czasach, gdzie znaleźć przydatną informację spośród tysiąca pustych to wyzwanie...

Pozdrawiam.

Telefon
    Huawei Ascend P1 LTE
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    4

Domyślnie

Co do kompatybilności gier to wina rozdzielczości qHD, jednak z tego co wiem to nie ma się o co martwić bo większość tytułów śmiga bez problemowo.

Awatar underface

Telefon
    LG NEXUS 4
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    47
    Piwa (Otrzymane)
    167

Domyślnie

obecnie najstabilniejszy soft to oficjalny 2.3.6 wszystko na nim działa
    a co do modów to jest dostępny CM9 czy gummy - oba stylizowane na ICS ale jeszcze z jądrem GB

trzeba czekać kilka tyg na oficjalny ICS - ma pojawić się na 100% przed wakacjami

Romów jest mało bo telefon nie jest popularny u moderów ze względu na zablokowany bootloader

osobiście jeszcze się nie spotkałem z przypadkiem aby jakaś gra byłą niedostosowana do rozdziałki qHD
    a co do emulatorów PSX to się nie bawię w robienie na siłę z telefonu konsoli do gier więc się nie wypowiem

a co do strony to najwięcej info można uzyskać na xda albo droidrzr.com
    N4

Telefon
    Samsung S4 ZOOM
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    13
    Piwa (Otrzymane)
    21

Domyślnie

W przypadku niekompatybilności gier , jest na to dość proste rozwiązanie , tylko trzeba mieć zrootowany telefon - można przerobić plik build.prop w taki sposób , żeby Market myślał ,że masz telefon inny niż RAZR , tu podam przykład podmianki pod Xprerię ARC i Xperię Play.
    To faktycznie działa , super chodzi Modern Combat 3 , a po zmianie na Xperię Play dostępne są bezpłatne gry dedykowane na ten telefon np: Experiment13 itp...
    Trzeba znaleźć plik w System/build.prop i edytować go np Root Explorerem , tylko te pola podane poniżej , a po edycji trzeba sprawdzić , czy uprawnienia dostępu do pliku nie zostały zmienione , restart telefonu i już gotowe .
    UWAGA !!! Nie wolno zmieniać nic więcej , nawet jak gdzieś jeszcze w tym pliku występuje nazwa kodowa RAZR , bo można uwalić system

Dla Xperii Arc

ro.product.model to LT18i
    ro.product.brand to SEMC
    ro.product.device to LT18i

Dla Xperii Play :

ro.product.model to R800i
    ro.product.brand to SEMC
    ro.product.device to R800i

Tu są linki do dokładnego opisu :

Build.prop Tweaks Help Droid Razr Owners Access More Games on the Market | xda-developers

Modern Combat 3 RAZR XT910 - YouTube

Jeśli chodzi o emulacje PSXa to w aplikacji FPSE na Galaxy Note wszystko działało bezproblemowo , a on ma jeszcze bardziej nietypową rozdzielczość od RAZR , bo 1280x800 (nawet nie 1280x720) więc na Motoroli też nie powinno być problemów .
    Ostatnio edytowane przez uriuri ; 04-06-12 o 07:49

Awatar underface

Telefon
    LG NEXUS 4
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    47
    Piwa (Otrzymane)
    167

Domyślnie

do edycji build.prop używałem tego bo wygodniejszy: https://play.google.com/store/apps/d...=search_result

a co do modern combat3 to już dostępna jest wersja dla RAZR, która działa bez problemu więc nie wiem po co się w to bawić. jeszcze parę miesięcy temu faktycznie był problem ale dziś już to nie ma najmniejszego sensu.
    N4

6. Piwa uriuri postawił(li) piwo(a) za posta.

Telefon
    Samsung S4 ZOOM
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    13
    Piwa (Otrzymane)
    21

Domyślnie

underface - wielkie dzięki , nawet nie wiedziałem , że są takie gotowe programiki do edycji build.prop .
    Dlatego lubię to forum , zawsze można się czegoś nowego dowiedzieć

Telefon
    SAMSUNG Galaxy S Plus
    Sieć
    T-Mobile
    Piwa (Postawione)
    5
    Piwa (Otrzymane)
    1

Domyślnie

Telefon genialny, zakochałem się
    Kilka pytań w związku ze świeżym użytkowaniem:
    1. Można posortować aplikacje według swoich preferencji (jak na Samsungu), czy alfabetycznie/zgodnie z częstością używania/inne to jedyne opcje?
    2. Wchodząc w Menadżera Urządzeń co chwilę wyłączam jakieś aplikacje, które włączają się automatycznie, np. Gmail (nigdy nie uruchamiałem), market - dlaczego?
    3. Co zrobić, by uniemożliwić połączeń internetowych poza WiFi? Nie znalazłem opcji "wyłącz używanie danych pakietowych".
    4. Czy można edytować ilość pulpitów (na stronie domowej, tam gdzie znajdziemy widgety, tapetę), domyślnie jest ich aż 5?
    5. Mam Androida 2.3.6 - radzicie zostawić czy zaktualizować?

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi.

Telefon
    Razr
    Tablet
    Nexus 7
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    3
    Piwa (Otrzymane)
    9

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Bartynsky Zobacz posta
    Telefon genialny, zakochałem się
    Kilka pytań w związku ze świeżym użytkowaniem:
    1. Można posortować aplikacje według swoich preferencji (jak na Samsungu), czy alfabetycznie/zgodnie z częstością używania/inne to jedyne opcje?
    2. Wchodząc w Menadżera Urządzeń co chwilę wyłączam jakieś aplikacje, które włączają się automatycznie, np. Gmail (nigdy nie uruchamiałem), market - dlaczego?
    3. Co zrobić, by uniemożliwić połączeń internetowych poza WiFi? Nie znalazłem opcji "wyłącz używanie danych pakietowych".
    4. Czy można edytować ilość pulpitów (na stronie domowej, tam gdzie znajdziemy widgety, tapetę), domyślnie jest ich aż 5?
    5. Mam Androida 2.3.6 - radzicie zostawić czy zaktualizować?

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi.
    ad 2. Bo to integralna i podstawowa część androida
    jeżeli korzystasz z marketu = masz konto google
    jeżeli masz konto google = masz gmaila
    masz gmaila = poczta
    poczta = trzeba sprawdzić czy coś nie przyszło na maila

ad 3. wystaw sobie widget "połączenia mobilnej usługi transmisji danych"

ad 4. nie da się w oryginalnym launcherze

ad 5. oficjalnego update jeszcze niema, jak wyjdzie - jak najbardziej

Awatar underface

Telefon
    LG NEXUS 4
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    47
    Piwa (Otrzymane)
    167

Domyślnie

Czy jest w Motce możliwość ustawienia sobie innych dzwonków niż tylke te systemowe wgrane przez producenta?
    tak możesz użyć do tego aplikacji zedge lub wrzucasz dzwonki do odpowiedniego folderu w pamięci tel media/ringthones/ czy jakoś tak

W moim starym smartfonie wszystko działało jak należy, lecz teraz w motce % baterii zmienia się co 10%, a aktualne zużycie w mA wynosi ciągle 0 co jest niemożliwe.
    w wiekszości strockowych softów jest wskazywana różnica co 10% wystarczy zainstalować np. battery indicator

I trzecie pytanie czy jest możliwość zmiany lockscreena, lub chociaż ikonek funkcyjnych które są w nim? Wiem, że są inne launchery które moge sobie wgrać, ale systemowy naprawdę mi odpowiada i dlatego o to pytam
    instalujesz np GO lockscreen albo widgetlocker i ustawiasz jak chcesz

Następne pytanie, to czy też macie problemy przy korzystaniu z aplikacji typu APNDroid, czy 3G Watchdog? Ja po użyciu jednej i wyłączeniu przez nią połączenia internetowego już nie mogłem się połączyć, to samo gdy odinstalowałem APN Droid i użyłem 3GWD. Dopiero factory reset pomógł i mogę znów korzystać z neta.
    nie ma sensu korzystać z tego typu aplikacji - odpowiedni widget jest dostępny w standardzie i działa zawsze dobrze

Ostatnie pytanie, to czy w przypadku zrootowania telefonu, będzie możliwe zaktualizowanie systemu gdy Motorola wypuśći ICS'a? Chodzi mi oczywiście o aktualizacje oryginalną, a nie żaden custom ROM
    tak po updacie root jedynie zostanie usunięty
    N4

Awatar tanin

Telefon
    Iphone 5C &Samsung Galaxy S4 & Milestone 1& Wave 1
    Tablet
    iPad Mini 16GB WIFI&Cellular
    Sieć
    T-Mobile
    Piwa (Postawione)
    2
    Piwa (Otrzymane)
    16

Domyślnie

Tak, możesz ustawić inne dzwonki i nie jest to przesadnie trudne.
    Używałem Baterii HD i ona pokazywała z dokładnością do procenta. I to nawet w miarę dobrze.
    Do kontroli transferu używam starego dobrego Droid Stats, jest to aplikacja bezproblemowa. Co najwyżej powiadomienia o zbliżaniu się do limitu nieco wnerwiają.

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów