Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Telefon wpadł do wody i po kilku godzinach chciałam go włączyć-będzie działal?

Telefon
    Sony Ericsson WT19i
    Sieć
    Plus
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie Telefon wpadł do wody i po kilku godzinach chciałam go włączyć-będzie działal?

Witam,
    Rano telefon wpadł mi do wiadra z wodą, dwa razy pod rząd. Szybko go wyjęłam, ale padł. Od razu wyjęłam baterię, dopiero potem kartę SIM, osuszyłam go z zewnątrz. Po kilku godzinach włożyłam baterie i chciałam go włączyć. Kilka razy. Z informacji, jakie uzyskałam z przejrzenia forum wywnioskowałam, że w ten sposób zabiłam mój telefon do końca. Mam nadzieję, że tak nie jest, ten telefon nawet jeszcze nie jest spłacony.
    Na wyświetlaczu nie ma kropli wody, piany ani nic, z telefonu nie kapie, nie widać w ogóle, że wpadł do wody. Zamierzam go oddać do serwisu, bo sama nie wiem, co mogę zrobić. Mam tylko pytanie: czy ktoś miał podobną sytuację, że włączał zalany telefon i dało się go potem uratować???

Awatar strashak

Tablet
    Nexus 7
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    7
    Piwa (Otrzymane)
    16

Domyślnie Odp: Telefon wpadł do wody i po kilku godzinach chciałam go włączyć-będzie działal?

Gwarancji Ci nie uznaja bo serwisant pozna ze tel mial kontakt z woda. Rozloz tel na tyle czesci na ile zdolasz i daj mu schnac chociaz z dobe.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Awatar Pstryk

Telefon
    Huawei Ascend Y530
    ROM
    Stock
    Sieć
    Plus
    Piwa (Postawione)
    21
    Piwa (Otrzymane)
    55

Domyślnie

Nie wiem jak jest właśnie z tym zalaniem wodą, swojego Acera (co prawda notebook) zalałem wodą przez przypadek, a jak wysłałem go na gwarancji, to go naprawili. Kiedyś słyszałem, że ludzie w serwisach wolą naprawiać niektóre zalane urządzenia, żeby nie męczyć się z papierkową robotą typu "dlaczego nie mogą naprawić".

Jednak jeśli chodzi o telefon, to mogą nie uznać gwarancji, gdyż jeśli uszkodziło się zbyt dużo elementów telefonu, będzie to oczywiste, że nie zrobiło się to samo, tylko ktoś musiał w tym "pomóc", tym bardziej, że naprawa raczej nie wchodzi wtedy w grę, a wymiana całego telefonu.

Tylko, że notebooka zalałem czystą, przegotowaną wodą do picia. Nie wiem jak to jest w twoim przypadku.
    Szanuję innych - używam polskich znaków.

Awatar Kunnorinno

Telefon
    WT19i
    ROM
    2.3.4 0.62
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    16
    Piwa (Otrzymane)
    9

Domyślnie

Jak telefon moze wpaść do wiadra i to 2 razy pod rząd? Ale nwm zobacz film na youtubie jak otworzyć livea. Każda część wsadź do mioski z rysem i niech się suszy przeź 2 dni. Ją tak ipoda uratowalem

Wykalkowane z WT19i za pomocą ziemniaka
    Coconut | Waterproof | Lodowa Kanapka |

Awatar dawidosddl

Telefon
    Moto G / SE LWW
    ROM
    Stock 4.4.4 / CM 11 / CM 10.1
    Tablet
    Samsung Galaxy Tab 10.1" 2 3G
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    8
    Piwa (Otrzymane)
    54

Domyślnie

Rozłóż go na części i daj mu schnąć jak najdłużej. Jeśli woda weszła głęboko, to może nawet parę tygodni schnąć.

Awatar [W]ar[H]ead

Telefon
    Motorola Moto G (2nd gen)
    Tablet
    Brak
    Sieć
    Virgin Mobile
    Piwa (Postawione)
    131
    Piwa (Otrzymane)
    361

Domyślnie

Najlepiej wsadz go w ryż. Powinien wyciągnąć wilgoć.
    Nieregulaminowa grafika w sygnaturze - Usunięta przez moderatora Kornel.

Mój Twitter: @warheadr1

Uprawnienia umieszczania postów