Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: GPS do Goclever I101

Telefon
    SE Xperia x8
    Tablet
    Goclever I101
    Sieć
    Era
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    1

Domyślnie GPS do Goclever I101

Są GPS'y do tabletów zewnętrzne podłączane przez port USB i tu mam pytanie czy można podłączyć zewnętrzny GPS znaczy się antene (odbiornik) lub GPS karte usb (pendrive) do goclever I101 bo wgranie softu czyli nawigacji to nie problem , wystarczy zainstalować aplikacje i nagrać mapy na karte pamięci , problem w tym czy Gocleverski android 2.2 wykryje tego GPS'a przez USB czy trzeba jakieś sterowniki ?

ps: taki GPS kosztuje 100-200 zl

Sieć
    Plus
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

Widzę, że od dłuższego czasu nikt nie podjął tematu. Mam odbiornik GPS w takim Pendive USB. W tablecie z Windows7 GPS jest wykrywany poprawnie i automapa na 10" ekranie śmiga aż miło. Natomist Goclever najwyraźniej nie radzi sobie z takim GPSem na USB. Możę jakies sterowniki by sie przydały. Tylko skąd je ściagnąć? Wójek Google póki co, nie dał odpowiedzi..

Telefon
    Huawei Ascend P1 LTE
    Tablet
    GoClever R105BK
    Sieć
    Plus
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    22

Domyślnie

Na oryginalnym sofcie bez dodatkowych sterów raczej nie pójdzie, ale soft Tornado czy Tima bazuje na Tlytouch3 który GPS ma wbudowanego i stery posiada

Telefon
    Sony Erikson
    Sieć
    T-Mobile
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

Witam. Mama problem z GPS w tym tablecie. Ponieważ w ustawieniach lokalizacji i zabezpieczenia mam włączony użyj satelitów GPS. I na programie GPSTest wykrywa mi satelite w Shanghaju. Co należny zrobić by łapał moje połażenie. Czy coś należny jeszcze ustawić w tablecie??? czy należny podłączyć jakąś zewnętrzną antenę??? Pomocy??

Telefon
    e71
    Tablet
    Yarvik Xerios (Goclever clone)
    Sieć
    T-Mobile
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez cremik1 Zobacz posta
    Są GPS'y do tabletów zewnętrzne podłączane przez port USB i tu mam pytanie czy można podłączyć zewnętrzny GPS znaczy się antene (odbiornik) lub GPS karte usb (pendrive) do goclever I101 bo wgranie softu czyli nawigacji to nie problem , wystarczy zainstalować aplikacje i nagrać mapy na karte pamięci , problem w tym czy Gocleverski android 2.2 wykryje tego GPS'a przez USB czy trzeba jakieś sterowniki ?

ps: taki GPS kosztuje 100-200 zl
    Też mam GPS - na kabelku USB, kupiony za grosze i myślałem o użyciu takiego zestawu jako nawigacji z duuużym ekranem. Prawdopodobnie dało by się to zrobić, jednak na dziś jest to ponad moje możliwości. Gdzie szukać tematu? Ano, trzeba szukać uruchamiania GPS w linuxach.

Na razie testowo odpaliłem mój moduł pod Ubuntu (to też system operacyjny oparty o linux, jak android). Opiszę, bo może komuś to pomoże w ruszeniu tematu pod androidem:

# 1 moduł wpięty w port USB, wystawiony na kabelku za okno
    # 2 sprawdziłem jak jest widoczny port:
    lsusb

# pokazało trochę sprzętów, w tym ten:
    Bus 003 Device 009: ID 067b:2303 Prolific Technology, Inc. PL2303 Serial Port
    # to moje GPS na USB Navibe Compass GM720

# 3 zainstalowałem gpsd (z centrum oprogramowania Ubuntu, ale pewnie sudo apt-get install gpsd też by poszło) a następnie zadeklarowałem port (o ile dobrze myślę). Tu trzeba by popatrzeć jak to jest pod androidem

gpsd /dev/ttyUSB0

#3b jeżeli wszystko jest ok, podłączone i "działa" to po wydaniu komendy cat < /dev/ttyUSB0 na ekranie powinno pojawić się coś jak ������������� - a po wyjęciu kabla USB od GPS'a natychiastowo pojawi się komunikat o błędzie.

# 4 i graficzną nakładkę na niego xgps (tu będzie już inaczej pewnie)
    sudo apt-get install gpsd-clients

# 5 po wystartowaniu komendą jak niżej ruszył w okienku na ekranie (uwaga, czasem trzeba trochę poczekać jak sygnał jest kiepski!)
    xgps

Myślę, że osoba obcykana z androidem też da radę ruszyć coś do przodu. Chętnie posłucham - bo chcę mieć navi na tablecie.
    Jeżeli ktoś ruszy dalej temat - bardzo proszę o opis!

Poszukiwania na podstawie linków:
    Best4Linux.NET
    eko.one.pl - Zabawy z GPS
    Ostatnio edytowane przez bialy100k ; 18-07-12 o 19:53 Powód: dodanie opisu i poprawek

Tablet
    GC Tab I101 & A73
    Sieć
    Inna
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    3

Domyślnie

Jesli podales poprawny vid i pid tego gpsa to jego obsluga jest w module pl2303.

(root@nslu2)~# modinfo pl2303 | grep v067Bp2303
    alias: usb:v067Bp2303d*dc*dsc*dp*ic*isc*ip*

Bez problemu powinno dzialac.

Kompilujesz modul pod armv6 i wersje kernela z I101.
    Kopiujesz w odpowiednie miejsce i ladujesz z terminal emulatora.

Jesli beda bledy to potrzebne sa zalezne moduly:

insmod usbcore.ko
    insmod usbserial.ko
    insmod pl2303.ko

pl2303.rar - Modul pl2303.ko

Jesli beda bledy wklej je tu.

Telefon
    e71
    Tablet
    Yarvik Xerios (Goclever clone)
    Sieć
    T-Mobile
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

Kompilację jądra to robiłem z 15 lat temu ostatnio - na freesco i dla procesora 486. Muszę trochę doczytać

Dokładniej, to ja mam Yarvik Xerios TAB464 (to jest niemal identyczny tablet jak GoClever A103 - więc zdaje się ta sama rodzinka co I101), ale odezwałem się w tym wątku by nie mnożyć pokrewnych tematów. Nie powinno to robić diametralnej różnicy w metodzie.

Moja wersja jądra to:
    3.08+ inet_lzw108@InetSoftware#37
    Nr. Kompilacji
    01F2-R1-H1-H01-1856.20120429

Ponieważ tablet to moje pierwsze urządzenie z androidem, i mam go koło 2 tygodni (a nie włączam codziennie) to jeszcze się trochę gubię. Nawet proste (z pozoru) rzeczy są kłopotem. Zainstalowałem sobie "Terminal emulator 1.0.44 - (jackpal.androidterm)" Przykładowo - nie mam na klawiaturze ekranowej znaczka " | " więc musiałem szukać jak go wprowadzać - (głośność w górę +L). Alternatywnie można i podpiąć klawiaturę usb - ale to zawsze kłopot...

przy próbie wykonania
    127|app_77@android: / $ modinfo (z argumentami albo bez argumentów)
    mam:
    /system/bin/sh: modinfo: not found

i nie wiem jak go w androidzie doinstalować. Trzeba się dokształcić

Na dziś mam dosyć - ale będę drążył temat...

Tablet
    GC Tab I101 & A73
    Sieć
    Inna
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    3

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez bialy100k Zobacz posta
    Dokładniej, to ja mam Yarvik Xerios TAB464 (to jest niemal identyczny tablet jak GoClever A103 - więc zdaje się ta sama rodzinka co I101)

Moja wersja jądra to:
    3.08+ inet_lzw108@InetSoftware#37
    Nr. Kompilacji
    01F2-R1-H1-H01-1856.20120429
    To w ogóle inna rodzina procesorow. Musisz skompilowć moduł pod armv7.

Uprawnienia umieszczania postów