Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Lark Free Me 70.5 DVB-T GPS - opinie, informacje

Telefon
    SGS+
    ROM
    [JB 4.2.2]PAC-man ROM v22.1.0
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie Lark Free Me 70.5 DVB-T GPS - opinie, informacje

Witam

Planuje zakupić Larka Free Me 70.5DVB-T GPS

Chciałem poprosić osoby posiadające dany model o opinie

Jestem kierowcą w transporcie krajowym i czasem międzynarodowym, zależy mi właśnie aby mieć w nim nawigację. Rzeczą, która dodatkowo kusi jest tuner DVB-T (podobno już z zasięgiem bardzo dobrze, ale ma być jeszcze lepiej). Wtedy Lark na szybę, TV odpalony i można śmigać po PL. Na postojach magazynowych itp zawsze można włączyć TV, jakiś film na karcie pamieci czy pośmigać na necie.

Laptop jest trochę uciążliwy, tymbardziej że mam lapa 17 cali, więc na szybę go nie dam. W dodatku za korzystanie z laptopa grożą mandaty (we francji 500 euro :/ znajomy miał odpaloną nawigację, policja go mijała i zonk)

Dlatego ten lark byłby prawie idealny, lecz mało opinii o nim na necie, może posiadacze się wypowidzą

Pozdro

Telefon
    Prestigio 5044
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

Witam
    Mam tego Larka od miesiąca.
    Owszem, posiada nawigację "Navigo" - mapa polski (nie wiem jak to będzie z Europą, czy wogóle jest taka mapa pod Navigo), natomiast nie udało mi się na niego wgrać jakiejkolwiek innej nawigacji (Aura, Sygic w różnych wersjach). Tzn - wgrać się wgrywa, pobiera mapy ale po odpaleniu czarny ekran....
    Firmowe "Navigo" działa dobrze, aczkolwiek trochę "zaczyka" - bez porównania na przykład z "Beckerem", gdzie masz asystenta pasa ruchu albo widok rzeczywisty rozwidleń łącznie z drogowskazami.
    Co do TV -raczej nie pooglądasz w trasie - na postoju owszem - odbiornik działa bardzo dobrze (Warszawa).
    Filmy - poszukaj na forum - nie każdy film pójdzie
    Co do "pośmigać na necie" to też nie jest tak prosto - nie każdy modem będzie współpracował z tym Larkiem, tu na forum można poczytać o kłopotach w łączeniu się z netem, "widzeniem" przez tablet modemów itp przypadkach.
    Do tego koszmarna obsługa panelu dotykowego (w rogach praktycznie 50:50 że zadziała)
    Z racji osoby która kupiła ten tablet, powiem, że drugi raz bym się nie zdecydował - wolałbym zwykłą nawigację+lapka+kartę DVBT do niego
    Pozdrawiam
    Rademenes

Telefon
    I9070
    ROM
    XXLK2
    Tablet
    Samsung Galaxy Tab P1000
    Sieć
    T-Mobile
    Piwa (Postawione)
    2
    Piwa (Otrzymane)
    2

Domyślnie

ze swojej strony mogę dodać jedynie że kupno tego urządzenia pod kątem pracy zarobkowej, można porównać jedynie do strzelenia sobie w stopę będąc z zawodu np: listonoszem
    chcesz bezstresowo pracować? poszukaj używanego galaxy taba...

Telefon
    Lark Freeme 70.0, Lark Freeme 70.5
    Sieć
    Plus
    Piwa (Postawione)
    3
    Piwa (Otrzymane)
    1

Domyślnie

Witam, od soboty jestem właścicielem Larka 70.5. Mam porównanie do Larka 70.0, który także mam w domu. No więc jak na razie jestem bardzo zadowolony.

TV
    Piaseczno pod Warszawą - wynajduje mi jakieś 20-25 kanałów w domu. Bardzo dobra jakość. Super sprawa. Należy delikatnie obchodzić się z antenką, bo jest bardzo cieniutka. Nie wiem jeszcze, bo nie sprawdzałem, czy łapie mi TV w samochodzie/pociągu w trakcie jazdy.

GPS
    W instrukcji jest mowa o nawigacji Navmax, tymczasem jest Navigo. W dodatku nie jest zainstalowana tylko trzeba ją sobie zainstalować, o czym nikt w instrukcji nie wspomina. Ale oprócz tego należy jeszcze skontaktować się z firmą Navigo i otrzymać od nich plik *.srt, który pozwoli poprawnie zainstalować program wraz z kluczem aktywacyjnym. O takich szczegółach nie piszą nigdzie, no ale jak już się przejdzie ten proces, to można się cieszyć GPS-em. Działa bardzo dobrze, chociaż jakieś słabe to usability tej Navigo, kiedyś miałem nawigacja Lark FreeBird chyba z Mapamap, czy jaś tak i łatwiej mi się ją obsługiwało. No ale to kwestia mapy, do tabletu nie ma się co przyczepić.

EKRAN
    Porównując do LArka 70.0, to jest niebo. Czuły, nie trzeba wciskać paluchów na siłę. Dodatkowo jest rysik, który powoduje, że obsługa jest przyjemna. Minus jest taki, że w słońcu słabo widać. Nie mam porównania do ekranów pojemnościowych.

PAMIĘĆ
    Po zainstalowaniu kilu aplikacji tablet krzyczy, że kończy się miejsce na dysku, co mnie trochę zdziwiło, ale okazuje się, że dysk jest malutki, chyba 500 MB, ale jest jeszcze jakieś chyba 3GM na jakiejś wbudowanej karcie SD. Ale upierdliwe było przenoszenie aplikacji z dysku wewnętrznego na tę kartę.

WIFI
    Bardzo dobrze łapie, a przynajmniej lepiej niż Lark 70.0. Ten w łazience zrywał połączenie, 70.5 działa nawet w wannie

INTERNET MOBILNY
    Mam iPlusa i modem Huawei E169. Internet śmiga aż miło. Niestety póki co nie udało mi się uruchomić Internetu na karcie Aero2, chociaż na komputerze działa, więc jeszcze powalczę.

USB
    Ładowarka ma końcówkę USB, więc ładowanie tabletu uniemożliwia korzystanie wtedy z gniazda USB, czyli nie da się wtedy korzystać np. z iPlusa czy pendrive. To mi trochę przeszkadza. Plus jest taki, że tablet podłaczony do komputera jest ładowany. Aha, w tablecie jest mini USB plus kabelek-przejściówka na duże USB, co powoduje, że modem internetowy zwisa od tabletu. Dla porównania w Larku 70.0 jest jakieś inne gniazdo (nie USB), do którego wkłada się taką sztywną przejściówkę z USB. Wygląda to zgrabniej, ale jakieś ruchome to gniazdo w 70.0 mi się wydaje, więc chyba szybko może się wyrobić. W Larku 70.5 wydaje się to solidniejsze.

BATERIA
    Na razie nie mam zdania, ale przy TV i GPS dość szybko się zużywa.

P.S. Nie mam porównania do jakichś cudów typu iPad czy Galaxy Tab, stąd może nazbyt jestem zadowolony z Larka

Dziękuję za uwagę!

Sieć
    Plus
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

Koledzy chciałem się dowiedzieć jak u was jest z "łapaniem" Dvb-t? Powiedzcie w jakich odległościach oglądacie tv na tych urządzeniach?

Telefon
    LG Swift L5
    Tablet
    Lark 70.2S, Kiano Blade Core II GPS-DVBT, Kiano Young IIs
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    2
    Piwa (Otrzymane)
    10

Domyślnie

Witam.
    Na zewnątrz budynku, w lekkim dołku
    Mława - nadajnik z Ciechanowa (27km), Płock-Rachocin (53km)
    Odbiór bezproblemowy.
    Pozdrawiam

Telefon
    Samsung i 5800
    Sieć
    Era
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez D_Mrozu Zobacz posta
    Witam.
    Na zewnątrz budynku, w lekkim dołku
    Mława - nadajnik z Ciechanowa (27km), Płock-Rachocin (53km)
    Odbiór bezproblemowy.
    Pozdrawiam
    No to masz fajnie Ja mieszkam w linii prostej 16 km od nadajnika Kosztowy i fizycznie go WIDZĘ !!! a domu z telewizji wielka dooopa. Pokazuje antenkę ful (5) kresek a obraz i dźwięk ścina. Jest może jakiś inny programik na andka do oglądania dvb-t ?????

Telefon
    LG Swift L5
    Tablet
    Lark 70.2S, Kiano Blade Core II GPS-DVBT, Kiano Young IIs
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    2
    Piwa (Otrzymane)
    10

Domyślnie

Witam.
    W budynku 3 piętro, okna w pokoju w stronę nadajników - Zgierz - zasłonięte nadajniki wieżowcami - Sienkiewicza (400W) - 9km i EC4 (100kW) - 14km odbiór poprawny.
    Do odbioru używam "prawie" oryginalnego softu - różni się od wgranego przez producenta brakiem miernika poziomu sygnału i jest w języku angielskim (niestety uwaliłem soft i musiałem wgrać coś innego).
    Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów