Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37

Wątek: Jak skierować pobierane pliki aby zapiswały się na karcie pamięci ?

Telefon
    Galaxy 551
    ROM
    Najnowszy dla galaxy 551
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    9
    Piwa (Otrzymane)
    1

Domyślnie Jak skierować pobierane pliki aby zapiswały się na karcie pamięci ?

Jak skierować pobierane pliki aby zapiswały się na karcie pamięci ? Wszystko z adnroid market zapisuje mi się na telefonie a nie mam już miejsca, karta pamięci jest cała wolna, i była formatowana

Telefon
    Galaxy
    Sieć
    2
    Piwa (Postawione)
    4
    Piwa (Otrzymane)
    166

Domyślnie

Każdy pobierany plik zawsze zapisuje się na karcie pamięci tu nic nie trzeba robić. Czym innym są jednak programy z marketu. Te domyślnie zapisują się w pamięci telefonu (choć niektóre jeżeli programista to przewidział od razu wędrują na kartę, niestety to wyjątki), możesz je przenieść hurtowo na kartę za pomocą programu App2SD. Ta metoda wystarczy by mieć zainstalowane wszystkie potrzebne programy i pozostać z nutką wolnego miejsca. Nie wystarczy jednak jeżeli będziesz chciał wrzuć np dużo gier. Wtedy musisz mieć roota i posłużyć się metodą przenoszenia całych aplikacji na kartę.

Telefon
    Galaxy 551
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    10
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

Jak się przenosi całe aplikacje na karte ?

Telefon
    Galaxy 551
    ROM
    Najnowszy dla galaxy 551
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    9
    Piwa (Otrzymane)
    1

Domyślnie

To jeszcze pytanie jedno.
    Chodze po stronach internetowych i wszystkie chwilowe dane zapisuja się na telefonie. Mam wolne tylko 20mb i nie da rady więcej... wszysto co się da zapisane na karcie. No i przy wchodzeniu na strony , komunikat, że mało miejsca i cała pamięć telefonu zapchana i się tnie. Więc nawet nie mam możliwości swobodnego przeglądania stron.

Jak zrobić aby te chwilowe dane np. z przeglądarki internetowej zapisywały się na karcie zamiast na telefonie ?
    Można jakoś partycje utworzyć ? coś w podobie ? jak to jest ?

Awatar sensejstg

Telefon
    I9100 - S2, I9300 - S3
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    7
    Piwa (Otrzymane)
    26

Domyślnie

Jest sposób na partycje i to dużo pomaga.... Ja od pewnego czasu tak robię i cały czas poniżej 100 mb wolnego miejsca w pamięci telefonu nie schodzę... Link2SD i druga partycja na karcie sd ot to całe dobrodziejstwo

Automatyczna instalacja programów na karcie SD poprzez link2sd

No i polecam od siebie program CacheCleaner NG do czyszczenia tych wszystkich śmieci z telefonu i karty sd. Działa bez zarzutu, sam go używam. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez sensejstg ; 18-12-11 o 16:26

Telefon
    Galaxy
    Sieć
    2
    Piwa (Postawione)
    4
    Piwa (Otrzymane)
    166

Domyślnie

Parówka
    Używasz jakiejś kiepskiej przeglądarki. Zmień na porządną - najlepszą na 551 jest Dolphin. Porządne przeglądarki zapisują swoje cache na karcie SD. Na dodatek same zajmują w pamięci mniej niż samo cache np przeglądarki systemowej co jest swoistym kuriozum.

A w kwestii zapchanej pamięci, (jeżeli nie chcemy robić roota i przenosić całych aplikacji), pozwolę sobie zacytować sam siebie z innego wątku:

"Często okazuje się że aplikacje które posiadamy mają swoje odpowiedniki które robią dokładnie to samo, a potrafią zajmować wielokrotnie mniej. Miałem przypadki aplikacji które robiły dokładnie to samo co inne a zajmowały 40x mniej! Warto zbadać czy w danym telefonie nie występują te nadmiernie i zupełnie niepotrzebnie rozdęte odpowiedniki. Po takich przejrzeniach nagle z telefonu całkowicie zajętego może się okazać że robi się prawie że pusty przy jeszcze większej liczbie na dodatek lepszych aplikacji."
    Ostatnio edytowane przez vaxeiro ; 18-12-11 o 16:30

Awatar sensejstg

Telefon
    I9100 - S2, I9300 - S3
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    7
    Piwa (Otrzymane)
    26

Domyślnie

Co fakt to fakt Panie Kolego ;p Tylko do tego już trzeba samemu dojść i metodą prób i błędów próbować różnych aplikacji....
    Ostatnio edytowane przez sensejstg ; 18-12-11 o 17:13

Telefon
    Galaxy
    Sieć
    2
    Piwa (Postawione)
    4
    Piwa (Otrzymane)
    166

Domyślnie

Zawsze można posiłkować się forum, pytając po prostu o odpowiedniki różnych aplikacji Zaczynając analizę od tych które zajmują najwięcej w danym telefonie

Pomijając gry, pamięć 551 naprawdę ciężko zapchać aplikacjami użytkowymi

Telefon
    Galaxy 551
    ROM
    Najnowszy dla galaxy 551
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    9
    Piwa (Otrzymane)
    1

Domyślnie

Zrootowany telefon trzeba mieć...
    Nie mam zielonego pojęcia na ten temat.
    Chciałem się wziąść za to ale widze, że ludzie piszą " to mi niedziała, tamto mi nie działa" więc ja nie chce mieć pół sprawnego telefonu.
    Jest jakaś możliwość rootowania bez straty np. aparatu i bez utraty gwarancji ? Po prostu bez żadnych skutków ubocznych?

Telefon
    Galaxy
    Sieć
    2
    Piwa (Postawione)
    4
    Piwa (Otrzymane)
    166

Domyślnie

ale po co właściwie chcesz rootować?

Root nie ma wpływu na "działanie", z rootem wszystko jak działało tak działa dalej. Prawdopodobnie czytałeś wątki nie o rootowaniu lecz o custom ROMach, a to co innego. Root nie ma wpływu na aparat czy skutki uboczne, niweluje natomiast gwarancję, ale jest to proces odwracalny - jak odrootujesz, to ją odzyskujesz.

Ja osobiście jednak (poza wyjątkiem posiadania dużej ilości gier oraz chęci instalacji live wallpapers) nie widzę potrzeby posiadania roota.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów