Strona 1 z 120 1231151101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 1195

Wątek: Debrandowanie / zmiana CSC na XEO bez ROOT'a

 1. #1
  Awatar alexndr

  Dołączył
  07 2012
  Posty
  1,841
  Telefon
  S5, N3 (+dev)
  ROM
  DevBase
  Sieć
  Play
  Piwa (Postawione)
  153
  Piwa (Otrzymane)
  2418

  Cool Debrandowanie / zmiana CSC na XEO bez ROOT'a

  EDIT: 2014.05.18

  Wraz z wydaniem przez Samsunga ROM'u XXUGNA5 dla Polski (4.3 Jelly Bean) - debrandowanie stało się bajecznie proste

  "Nadejszła wiekopomna chwila" Oficjalny ROM dla Polski od wersji XXUGNA5 nie jest już multi CSC (co wcześniej powodowało że wgrywając nasz ROM na telefon "z dystrybucji europejskiej" nie zawsze otrzymaliśmy kod XEO). Od teraz mamy romy dla Polski wydane faktycznie tylko dla Polski (paczka CSC oryginalnego ROM'u zawiera wyłącznie kod XEO).

  Procedura debrandowania telefonu z DOWOLNYM CSC (nie powoduje nabicia licznika flashowań):

  1. Pobieramy ROM dla Polski I9300XXUGNA5_I9300XEOGNC1_XEO.zip, ew. nowszy, jeśli się pojawi na Sammobile.com (dbanie o to, aby wgrać najnowszy nie jest obowiązkowe - jeśli wgramy z w/w linku mimo, iż pojawił się nowszy - po zakończeniu procedury telefon sam się zaktualizuje do najnowszej dostępnej wersji oprogramowania).

  2. Rozpakowujemy pobrany plik zip i wgrywamy ROM Odinem (do początkujących: szczegółowy opis wgrywania ROM'ów Odinem znajdziecie TUTAJ).

  3. Wykonujemy Wipe Data (czynność obowiązkowa!). Aby tego dokonać - wyłączamy telefon, następnie ponownie go włączamy przytrzymując kombinację 3 klawiszy Vol_up+Home+Power do momentu pojawienia się logo Samsunga. Pojawi nam się menu po którym możemy się poruszać strzałkami głośności - wybieramy "wipe data/factory reset" i zatwierdzamy przyciskiem Power. Telefon jeszcze raz zapyta - wybieramy "Yes - delete all user data" i zatwierdzamy przyciskiem Power. UWAGA - czynność ta usunie wszystkie aplikacje i ustawienia użytkownika! Po tej operacji wybieramy "reboot system now" i czekamy na pierwsze uruchomienie.

  4. Po wstępnym skonfigurowaniu telefonu (lub pominięciu wszystkich kroków kreatora), gdy telefon jest już teoretycznie gotowy do pracy - wykonujemy dodatkowy zwykły restart (przytrzymujemy 1-2 sek przycisk Power i wybieramy "Uruchom ponownie"). Wydaje się to bez sensu, ale bez wykonania tego kroku Kies prawdopodobnie nadal będzie wyświetlał nasze poprzednie CSC.

  5. GOTOWE Po ponownym uruchomieniu możemy kontrolnie podłączyć telefon do Kies i sprawdzić nasze CSC, które wyświetli się wraz z informacją o zainstalowanym oprogramowaniu.

  ---

  Poniżej instrukcja archiwalna - obowiązująca w czasach, gdy "nasze" ROM'y zawierały tak naprawdę paczkę wielu CSC (była to uniwersalna paczka instalacyjna, tak naprawdę przeznaczona dla wielu krajów). Instrukcję pozostawiam w celach "edukacyjnych". Starsza instrukcja może się jeszcze przydać osobom, które doprowadziły swój telefon do stanu wymagającego odbudowania partycji (telefon nie działa poprawnie mimo wgrania oryginalnego romu + wykonania wipe data). Nie zalecam już jej stosowania w celu zdebrandowania telefonu:

  Spoiler: Pokaż/Ukryj
  Oryginalna nazwa tematu:

  [ROM] I9300XXALEF 3-plikowy NEWBL. Debrandowanie / czyszczenie SGS3 z nowym bootloaderem!

  ---

  WAŻNE - cokolwiek robicie ze swoim telefonem - robicie to na własną odpowiedzialność!

  Ktoś zapyta: "Czy to jakiś żart? Przecież to stary ROM i chyba wszyscy już go znają!"

  Czy aby na pewno znają od tej strony?

  1. Jak zapewne część z Was już wie - po aktualizacji romu odinem lub OTA do wersji XXELLA lub nowszej następuje zmiana bootloadera. Istotną cechą nowego bootloadera jest niemożność wgrania odinem romu zawierającego bootloader starszy niż XXELLA, np naszego poczciwego 3-plikowego romu XXALEF!

  2. Jak zapewne wiedzą niemal wszyscy - rom XXALEF był i jest bardzo pożyteczny, wręcz niezastąpiony przy czyszczeniu telefonu ze śladów po custom romach (przed oddaniem na gwarancję lub przed odsprzedażą ), przy debrandowaniu itp.

  Co zatem możemy z tym zrobić? Mamy 2 opcje:

  1. Istnieje już metoda zmiany bootloadera na starszy przez custom recovery (link). Metoda działa, ale moim zdaniem - jeśli ktoś chce telefon jedynie wyczyścić / porządnie usunąć branda operatora - jest to zbędne ponoszenie ryzyka uwalenia telefonu (jeśli coś pójdzie nie tak to na cegłę, nie do uratowania!), po to tylko, aby wgrać standardowy rom XXALEF a na końcu zabawy i tak wgrać najnowszy oficjalny rom z nowym bootloaderem.

  2. Zastosować przygotowany przeze mnie, ulepszony pod tym względem rom 3-plikowy XXALEF

  Do pobrania tutaj (spakowany programem 7-Zip):

  (nowa, zalecana kompilacja - zawiera modem XXEMG4)
  I9300XXALEF_NEWBL_v2_alexndr.7z (Egofiles.com)
  I9300XXALEF_NEWBL_v2_alexndr.7z (PutLocker.com)
  I9300XXALEF_NEWBL_v2_alexndr.7z (mirror 1 cps)
  I9300XXALEF_NEWBL_v2_alexndr.7z (mirror 2 cps)

  (starsza kompilacja - zawiera modem XXLEF)
  I9300XXALEF_NEWBL_alexndr.7z (Egofiles.com)

  Rom przygotowany został ze stockowych komponentów, od zwykłego XXALEF różni się nowszymi plikami bootloadera (zawiera bootloader XXELLA i najnowszy dostępny plik param.bin dla I9300) oraz modemem (w związku z wprowadzonymi przez Samsunga zmianami w /efs). Rom będzie w stanie również zrobić downgrade bootloadera jeśli mamy nowszy niż XXELLA (dowód na załączonych screenach - pierwszy i ostatni).


  Skrócona instrukcja debrandowania telefonu:
  - Wgraj rom XXALEF o którym mowa w tym wątku ODINEM z użyciem pliku *.pit i zaznaczoną opcją repartition (szczegóły ładowania plików na screenach w spoilerze, w nowszej wersji Odina zamiast PDA/PHONE/CSC mamy odpowiednio AP/CP/CSC)
  - Sprawdź CSC kodem *#272*Twój_IMEI# i zmień na XEO jeśli będzie inne (po wgraniu tego romu do telefonu z polskim brandem powinno się zmienić na XEO automatycznie ale nie zaszkodzi sprawdzić)
  - Ściągnij z sammobile.com najnowszy rom niebrandowany 1-plikowy dla Polski (XEO) i wgraj ODINEM ładując plik *.tar.md5 w polu PDA (tym razem BEZ opcji repartition)
  - Po wszystkim warto wejść w recovery Power+Home+Volume_Up i zrobić WIPE data (przywróci ustawienia fabryczne najnowszego romu, bez tego pozostaną domyślne ustawienia fabryczne romu XXALEF)

  Skrócona instrukcja czyszczenia telefonu ze śladów po modyfikacjach i/lub custom romach:
  - Jeśli w Twoim obecnym romie jest stockowy kernel i masz już roota to najlepiej jeszcze przed wgraniem XXALEF wyzeruj licznik flashowań programem TriangleAway (zaoszczędzisz czas). Jeśli masz custom recovery - po resecie licznika nie wchodź już w recovery bo jeśli masz nowy bootloader - licznik samoistnie nabije się na 1 co przez chwilę będzie zasygnalizowane małym czerwonym wykrzyknikiem w lewym górnym rogu ekranu
  - Wgraj rom XXALEF o którym mowa w tym wątku ODINEM z użyciem pliku *.pit i zaznaczoną opcją repartition (szczegóły ładowania plików na screenach w spoilerze, w nowszej wersji Odina zamiast PDA/PHONE/CSC mamy odpowiednio AP/CP/CSC). Wyzeruj licznik flashowań programem TriangleAway jeśli nie udało Ci się tego zrobić wcześniej (np mogło się to nie udać na romach z custom kernelem). Na potrzeby ew. resetu licznika flashowań zalecam najszybszy i najmniej inwazyjny root programem ExynosAbuse
  - Ściągnij z sammobile.com najnowszy rom z brandem który był w telefonie w momencie zakupu (ew. XEO jeśli tel. był fabrycznie niebrandowany) i wgraj ODINEM ładując plik *.tar.md5 w polu PDA (tym razem BEZ opcji repartition)
  - Po wszystkim warto wejść w recovery Power+Home+Volume_Up i zrobić WIPE data (przywróci ustawienia fabryczne najnowszego romu, bez tego pozostaną domyślne ustawienia fabryczne romu XXALEF. WIPE data jest jednak KONIECZNE jeśli w poprzednim kroku wgrany został rom brandowany (ew. niebrandowany przeznaczony na inny kraj) - CSC zmieni się wtedy na właściwe dla danego romu, co najprościej można sprawdzić KIESem

  Do początkujących:
  Jeśli dla kogoś skrócone instrukcje są zbyt niejasne - zapraszam do wątków gdzie w/w czynności opisane są od podstaw. Instrukcja flashowania romów znajduje się TUTAJ.

  Spoiler: Pokaż/Ukryj

  Pytania i odpowiedzi:

  Spoiler: Pokaż/Ukryj
  1. Mam telefon brandowany, kupiony w salonie operatora i chciałbym pozbyć się branda. Czy nie prościej byłoby wgrać od razu najnowszy ROM niebrandowany dla Polski? Czy trzeba używać romu 3-plikowego z tego tematu?

  Odp.: Nie jest to konieczne, ale wbrew pozorom wgranie od razu 1-plikowego romu nie jest najprostszym rozwiązaniem jeśli chcemy zrobić to porządnie (czyli zadbać, aby zmianie uległ również kod CSC na XEO, co jest warunkiem działania aktualizacji OTA). Obszerniejsze wyjaśnienie znajdziecie w poście #148 tego tematu.

  2. Dlaczego w nowej kompilacji zmienił się modem? Czy jeśli wybiorę wersję z nieodpowiednim modemem - mogę zepsuć telefon?

  Odp.: W związku z pojawieniem się ROM'ów XXEMG4 i nowszych, które modyfikują partycję /efs do nowego formatu - na chwilę obecną ZAMIAST modemu XXLEF pochodzącego z oryginalnego ROM'u XXALEF - zalecam załadowanie w polu PHONE modemu XXEMG4 (to pierwszy modem, który obsługuje /efs w nowym formacie). Jest to na chwilę obecną najbardziej uniwersalne rozwiązanie (zwłaszcza, jeśli ktoś nie chce wnikać w szczegóły, dla dociekliwych - odpowiednie testy przeprowadziłem w #276). Wersja v2 kompilacji zawiera już w sobie modem XXEMG4. Dla tych, którzy nie chcą pobierać całego ROM'u z powodu zmiany zalecanego modemu - do pobrania tutaj: MODEM_I9300XXEMG4_alexndr.tar.md5

  Przypadkowe wgranie starszego modemu do telefonu z /efs w nowym formacie nie zaszkodzi w sposób trwały - po prostu nie będzie możliwości połączenia z siecią komórkową (z powodu nieprawidłowego IMEI, zaczynającego się od 00..) dopóki nie wgramy modemu (lub pełnego ROM'u) kompatybilnego z nowym /efs - co najmniej XXEMG4. Jeśli choć chwilę używaliśmy ROM XXEMG4 (lub nowszy) - problem taki może wystąpić przy downgrade do dowolnego starszego ROM'u, a rozwiązać go możemy przez aktualizację samego modemu do wersji XXEMG4 (lub nowszej) - w takim przypadku w/w plik modemu ładujemy w ODIN'ie przyciskiem PHONE, podłączamy tel. w Download Mode i naciskamy Start.

  3. Zdebrandowałem telefon romem XXALEF v2 z nowym modemem, ale ponieważ nie mam jeszcze ściągniętego najnowszego oficjalnego romu dla Polski - postanowiłem spróbować zaktualizować przez OTA. I tu moje zdziwienie bo wychodzi na to że nie ma dostępnych żadnych aktualizacji! Dlaczego, przecież mam status telefonu "normalny"?

  Brak dostępnych aktualizacji to skutek uboczny podmiany modemu. Podczas sprawdzania aktualizacji sprawdzana jest on-line kombinacja posiadanego w telefonie ROM'u, modemu i CSC. Jeśli dana kombinacja oficjalnie nie występuje - nie ma dostępnych aktualizacji. Jeżeli jednak będziemy trzymać się instrukcji, wgramy jako następny ROM najnowszy dostępny dla Polski - kolejne (przyszłe) aktualizacje będą już normalnie dostępne przez OTA.

  Warto przy okazji uświadomić wszystkich, że i tak nie jest możliwa bezpośrednia aktualizacja OTA z ROM'u XXALEF od razu do najnowszego dla Polski. Musimy przejść przez wszystkie aktualizacje wydane dla naszego telefonu po XXALEF, z czego niektóre aktualizacje to kilkaset MB! Oznacza to w praktyce, że nawet konieczność ściągniecia najnowszego ROM'u i tak jest ZNACZNIE SZYBSZYM rozwiązaniem niż aktualizacja przez OTA XXALEF -> ... -> najnowszy ROM dla Polski. Jeśli ktoś nie wierzy i bardzo chce spróbować takiej drogi - należy użyć starszej kompilacji XXALEF z modemem XXLEF (musimy mieć jednak /efs w starszym formacie)

  Jeśli ten poradnik okazał się dla Ciebie przydatny - możesz to okazać stawiając piwo
  Ostatnio edytowane przez alexndr ; 19-05-14 o 10:41

 2. Piwa houseloverz, esqiro, zimny87, sokers, cps i 179 innych postawił(li) piwo(a) za posta.
 3. #2

  Dołączył
  01 2013
  Posty
  100
  Telefon
  SGS III
  ROM
  AD 1.7.x
  Sieć
  Plus
  Piwa (Postawione)
  44
  Piwa (Otrzymane)
  15

  Domyślnie

  Potwierdzam - wszystko dziala Tego mi wlasnie brakowalo aby skusic sie na debrandowanie bo doczytalem wlasnie ze mam nowy bootloader i troche obawialem sie kombinowania. Mialem ROM z Plusa 4.1.2 XXELLA i wszystko poszlo bez problemow Teraz mam XXELKC (aktualizacje OTA) zrootowany przez ExynosAbuse i ponownie jestem zabezpieczony przed ExynosBug metoda z podpisu alexndr. Nie ma tego napisanego, no chyba ze bylo to oczywiste - rom XXALEF pobrany ten z tego watku nie nabija licznika.
  Piwko poszlo
  Ostatnio edytowane przez zimny87 ; 27-01-13 o 20:19

 4. Piwa Heineken, stghost postawił(li) piwo(a) za posta.
 5. #3

  Dołączył
  09 2012
  Posty
  30
  Telefon
  Nexus 4
  ROM
  Stock
  Sieć
  Play
  Piwa (Postawione)
  44
  Piwa (Otrzymane)
  1

  Domyślnie

  Zainstalowałem ten rom, następnie telefon samoczynnie pobrał aktualizacje i je zainstalował (bez podłączania do komputera). Teraz w android system info mam bootloader: I9300XXELKC. Czu to jakiś błąd, czy SIII sam sobie zmienił bootloader? Czy teraz mam możliwość zainstalowania starego ICS'a 3 plikowego?
  Spoiler: Pokaż/Ukryj
  Ostatnio edytowane przez Fauler ; 28-01-13 o 01:14

 6. #4
  Awatar Pekin

  Dołączył
  09 2010
  Posty
  1,910
  Telefon
  Note 4 (N910C)
  ROM
  Lollipop 5.0.1
  Sieć
  Orange
  Piwa (Postawione)
  100
  Piwa (Otrzymane)
  181

  Domyślnie

  tak. z tym BL masz mozliwosc wgrania starego 3 plikowca

 7. #5
  Awatar alexndr

  Dołączył
  07 2012
  Posty
  1,841
  Telefon
  S5, N3 (+dev)
  ROM
  DevBase
  Sieć
  Play
  Piwa (Postawione)
  153
  Piwa (Otrzymane)
  2418

  Domyślnie Odp: I9300XXALEF 3 plikowy NEWBL. Debrandowanie / czyszczenie GT-I9300 z nowym bootloaderem!

  @Fauler
  Nie, to nie błąd. Przypomniałeś właśnie wszystkim o bardzo ciekawym zjawisku - aktualizacje OTA są w stanie podmienić bootloader XXELLA lub nowszy na ten zawarty w aktualizacji OTA. Był o tym wątek na xda. Jest to też jakiś sposób na downgrade bootloadera tyle że dość czasochłonny

  Reasumując:
  - Jeśli ktoś chce wyczyścić / zdebrandować tel. szybko - wgrywa XXALEF z postu #1 i na to najnowszy rom odinem.
  - Jeśli ktoś chce jechać od romu XXALEF przez OTA - trwa to ok 2h ale cierpliwość zostanie nagrodzona downgradem bootloadera poniżej XXELLA a przynajmniej będzie tak dopóki nie wyjdzie aktualizacja OTA dla romu XEO z nowym bootloaderem
  Ostatnio edytowane przez alexndr ; 28-01-13 o 21:25

 8. Piwa szywal79, zimny87, Nopain, MarcinN84 postawił(li) piwo(a) za posta.
 9. #6
  Awatar PLANETA

  Dołączył
  12 2010
  Skąd
  Jastrzebie-Zdrój
  Posty
  3,961
  Telefon
  Sony Xperia M2
  ROM
  4,4,4 KitKat
  Sieć
  Orange
  Piwa (Postawione)
  221
  Piwa (Otrzymane)
  353

  Domyślnie

  A więc tak przy aktualizacji przez ota dostajemy nowy botloader ,ale jest na to sposób aby powrócić do starego ,a oto on testowałem sam osobiście i działa mam stary.

   Dobra to tak zaczynamy:

   odpalasz odina i wklepujesz rom 3 plikowy z pitem
   wchodzisz w download i podpinasz a nastepnie start
   jesli w odinie dostaniesz Fail to wyciagasz baterie i wchodzi w recowery ale nie bedziesz miał recowery tylko telefon , trójkat i komputerek
   resetujesz ustawienia w odinie i wstawiasz wszystko an nowo i podpiszasz
   pozniej start i leci normalnie
   nastepnie po robociku przed logiem samsung wyjmujesz baterie i wkladasz wchodzisz w recowery i robisz wipe system/factor i wipe cache
   ustawiasz wszystko ale nie aktualizujesz przez ota
   pozniej instalujesz standardowo rom 1 plikowy tem XXELKC i masz stary bootloader.

  Poradnik nie mojego autorstwa, ale zapewniam u mnie zadziałał za 1 razem, resztę robicie na swoją odpowiedzialność. 10. #7
  Awatar alexndr

  Dołączył
  07 2012
  Posty
  1,841
  Telefon
  S5, N3 (+dev)
  ROM
  DevBase
  Sieć
  Play
  Piwa (Postawione)
  153
  Piwa (Otrzymane)
  2418

  Domyślnie

  @up

  Zapomniałeś tylko o jednym - ten wątek powstał po to aby użytkownicy mogli uniknąć nieco ryzykownej czynności wgrywania starszego bootloadera po to tylko, aby wyczyścić/zdebrandować telefon. To że bootloader zmieni się na starszy przy OTA to już skutek uboczny, nie zaś cel zasadniczy Za to, aby aktualizacja OTA przebiegła pomyślnie, odpowiada i ręczy swoją renomą firma Samsung - proces ten jest na pewno bezpieczniejszy i lepiej dopracowany (musi się przecież sprawdzić na milionach telefonów!).

  Opisany przez Ciebie sposób postępowania bardziej pasowałby do przyklejonego wątku o downgrade bootloadera kolegi ghul21 - jako ciekawa alternatywa
  Ostatnio edytowane przez alexndr ; 03-02-13 o 18:03

 11. Piwa ventison1, mariushero postawił(li) piwo(a) za posta.
 12. #8
  Ash
  Ash jest nieaktywny
  Awatar Ash

  Dołączył
  10 2009
  Skąd
  Bielsko - Biała
  Posty
  980
  Telefon
  DHD / SGS III / Note 3
  ROM
  4.3 / 4.4.2
  Tablet
  Samsung Galaxy Note 10.1
  Sieć
  Play
  Piwa (Postawione)
  68
  Piwa (Otrzymane)
  37

  Domyślnie

  Czyli tak, najpierw triangle away zerujemy licznik potem wgrywamy ten twój ROM 3 plikowy i już status i tel będzie gotowy do oddania na gwarancję ?

 13. #9
  Awatar alexndr

  Dołączył
  07 2012
  Posty
  1,841
  Telefon
  S5, N3 (+dev)
  ROM
  DevBase
  Sieć
  Play
  Piwa (Postawione)
  153
  Piwa (Otrzymane)
  2418

  Domyślnie Odp: I9300XXALEF 3 plikowy NEWBL. Debrandowanie / czyszczenie GT-I9300 z nowym bootloaderem!

  @up
  Tak. Pod warunkiem że nie kupiłaś z brandem. Wtedy musisz oddać też z brandem (po 3-plikowym wgrywasz jeszcze rom z odpowiednim brandem i ustawiasz odpowiednie csc)
  Ostatnio edytowane przez alexndr ; 03-02-13 o 20:53

 14. Piwa Ash postawił(li) piwo(a) za posta.
 15. #10

  Dołączył
  01 2011
  Posty
  163
  Telefon
  Samsung galaxy s3 I9300
  Sieć
  Orange
  Piwa (Postawione)
  10
  Piwa (Otrzymane)
  12

  Domyślnie

  A jakie jest CSC orange w polsce?

Strona 1 z 120 1231151101 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  
Windows Phone :: Android :: Forum Windows Phone