Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Tracer OVO 1.2 Grzeje sie i troche to niepokoi

Telefon
    Xperia X8->Lumia 520
    ROM
    4.1.2 LiGux v4.1
    Tablet
    Asus Memo Pad HD 7 8GB
    Sieć
    T-Mobile
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    1

Domyślnie Tracer OVO 1.2 Grzeje sie i troche to niepokoi

Otoz moj Tracer OVO 1.2 grzeje sie(chyba wystepuje to u wszystkich 1.2)np. jak uzywam wi-fi dłuzszy czas(1h),badz gram(tez po 1h ale mam wrazenie ze nawet szybciej)... Czego jest to wina? Tego ze jest podpiety pod ładowarke? Jak nie jest podpiety to przy graniu sie juz nie grzeje ale przy wi-fi nadal troche sie grzeje... co moze byc tego wina? Czy moze sie spalic(tak ze zapłonie zywym ogniem, badz jakis komponent np.płyta głowna pojdzie?)? Czy przez to grzanie moga wystapic jakies efekty na ekranie? Dodam jeszcze ze dziwnie mu pachna wejscia... taka jakby mieta pomieszana z jeszcze czyms...Czy ten dziwny zapach wejsc cos oznacza? Aha spytac sie jeszcze chciałem czy tablet ma jakas blokade jak ze za bardzo nagrzeje? Słyszałem kiedys gdzies ze jak SE X8 sie za bardzo nagrzeje to sie resetuje... Czy wystepuje to tez w tym tablecie? Sorry ze te pytania takie durne ale troche to dziwne... Z gory dzieki jak ktos odpowie w tym temacie...

Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    2
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

Wszystko jest w normie.

OFT
    Widzę ,że masz Long Play, jak długo Ci trzyma bateria? Bardzo zmalała wydajność?

Telefon
    Xperia X8->Lumia 520
    ROM
    4.1.2 LiGux v4.1
    Tablet
    Asus Memo Pad HD 7 8GB
    Sieć
    T-Mobile
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    1

Domyślnie

Powiem tyle na Long Play gry działaja normalnie i nie widze jakies zmiany zbytniej w roznicy osiagow tabletu na normalnym romie od Tracera a na Long Play... Co do baterii to nie moge nic powiedziec bo na starym romie tzn. tym standardowym od tracera z 1.2 GHz prockiem tablet sie resetował co jakis czas wiec prawie po 1h normalnego romu zmieniłem na long play... co do Topicu to martwia mnie te wejscia... mogłbys jeszcze powiedziec czy tablet ma jakas blokade na przegrzanie? Tzn. ze po np. 60 stopniach sie wyłaczy i nie bedzie sie chciał włączyc poki nie ochłonie troche?

EDIT: Mam jeszcze takie pytanie... wiecie czemu niektore okienka sa takie jakby z gingerbreada? Np odtwarzacz muzyki ma zołty pasek do przewijania czasu piosenki...

EDIT: Pomoze ktos???

Problem z bateria:

Dzisiaj zauwazyłem cos niepokojacego w moim OVO 1.2... Otoz to ze bateria szybko leci... nawet za szybko... pewnie teraz pomyslieliscie-a za duzo grasz/uzywasz tabletu wiec ci szybko leci. Otoz nie... Tablet sobie lezy na połce i własnie wylatuje z niego bateria dosc szybko... Jak odkładałem go po ładowaniu to miał 99% baterii a teraz jest 88% po godzinie jak lezał... czasami mogl wytrzymac 10 godzin odłozony i bylo caly czas 100%... Troche dziwne... Dzisiaj rano tez sie zdziwiłem bo miał ok. 75% baterii i jak wstałem zeby sobie poprzegladac neta to było 12%... Procesy w tle napewno nie działały bo zawsze task killerem kiluje po pare razy zanim go odłoze(najczesciej 2 razy)... Nie mam pojecia co moze byc nie tak... zrebootuje go i połoze na połke i sie zobaczy... Jakies pomysły macie czemu tak szybko leci bateria?
    Kopiowane z innego forum ale pisane przezemnie
    Ostatnio edytowane przez CokoDoko ; 30-06-12 o 15:54

Telefon
    Era G1 :P
    Tablet
    Tracer OVO 1.2
    Sieć
    Mbank
    Piwa (Postawione)
    5
    Piwa (Otrzymane)
    1

Domyślnie

a to nie jest tak, ze task killer ubija procesy ktore system uruchamia na nowo i tak w kolko? U mnie bateria tez znika w oczach ale tylko z wlaczonym wifi... procenty uciekaja prawie jak minuty na zegarku

Telefon
    Xperia X8->Lumia 520
    ROM
    4.1.2 LiGux v4.1
    Tablet
    Asus Memo Pad HD 7 8GB
    Sieć
    T-Mobile
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    1

Domyślnie

@up odinstalowałem Google Play Music, zrebootowałem tablet i działa normalnie Ktos wie co jest z tymi wejsciami ze tak smierdza miętą i czyms jeszcze? Czy ten tablet posiada to ze sie resetuje jak osiagnie jakas tam wysoka temperature i czy sie moze spalic jakos cos w srodku i na zewnatrz . To nagrzewanie to normalne tak?

Telefon
    Xperia X8->Lumia 520
    ROM
    4.1.2 LiGux v4.1
    Tablet
    Asus Memo Pad HD 7 8GB
    Sieć
    T-Mobile
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    1

Domyślnie

Otoz moj Tracer OVO 1.2 grzeje sie(chyba wystepuje to u wszystkich 1.2)np. jak uzywam wi-fi dłuzszy czas(1h),badz gram(tez po 1h ale mam wrazenie ze nawet szybciej)... Czego jest to wina? Tego ze jest podpiety pod ładowarke? Jak nie jest podpiety to przy graniu sie juz nie grzeje ale przy wi-fi nadal troche sie grzeje... co moze byc tego wina? Czy moze sie spalic(tak ze zapłonie zywym ogniem, badz jakis komponent np.płyta głowna pojdzie?)? Czy przez to grzanie moga wystapic jakies efekty na ekranie? Dodam jeszcze ze dziwnie mu pachna wejscia... taka jakby mieta pomieszana z jeszcze czyms...Czy ten dziwny zapach wejsc cos oznacza? Aha spytac sie jeszcze chciałem czy tablet ma jakas blokade jak ze za bardzo nagrzeje? Słyszałem kiedys gdzies ze jak SE X8 sie za bardzo nagrzeje to sie resetuje... Czy wystepuje to tez w tym tablecie? Sorry ze te pytania takie durne ale troche to dziwne... Z gory dzieki jak ktos odpowie w tym temacie...

Awatar Pawel1ww

Telefon
    SGS II
    ROM
    JZ054K.I9100XWMS1 Chameleon 3.0.4
    Tablet
    OVO 1.2
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    9
    Piwa (Otrzymane)
    1

Domyślnie

To że grzeję się podczas ładowania to normalne.
    To że grzeję się podczas wyciskania z niego siódmych potów to też normalne.
    Czy ma jakieś zabezpieczenia,to będą na pewno wiedzieli serwisanci z Tracer-a.Napisz lub zadzwoń do serwisu i zapytaj się o temperaturę po jakiej osiągnięciu tablet się wyłączy.

Awatar kuklak

Telefon
    LG Optimus L9
    ROM
    V20D (4.1.2) root | SuperLuminaL 1.1
    Tablet
    Asus Transformer tf101 , Tracer OVO 1.2 Long Play
    Sieć
    Heyah
    Piwa (Postawione)
    2
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

A ja mam inny problem z moim tracerem. Dzisiaj kupiłem go dla mamy i wszystko było fajnie przez jakieś 40 minut dopóki coś nie "pyknęło" ze środka obudowy i tablet się zresetował. Ok pomyślałem - nic takiego się nie stało, ale później pyknął jeszcze dwa razy i teraz gnoja nie mogę uruchomić. Tzn. tablet się włącza widać ekran bootowania (zielony napis) po czym nieoczekiwanie "pyk" i znowu reset (taki malutki bootloop się zrobił). Czasami dojdzie do ekranu blokady po czym się zawiesi. Przed chwilą nawet udało mi się wejść na pulpit i do opcji androida, po czym "pyk" i od nowa. Za przeproszeniem zajoba idzie dostać . Czy ktoś wie o co chodzi? Chwyba jutro pojadę go oddać...

---------- Post dołączono o 20:10 ---------- Poprzedni post napisano o 18:37 ----------

Wkurzyłem się i korzystając z instrukcji na stronie tracera zainstalowałem LongPlay'a. Na razie od godzinki jest spokój i tablet się nie zawiesił ani razu... Tfu tfu tfu.... Podejrzewam, że albo producent coś schrzanił z oryginalnym firmwarem i za bardzo podkręcił procesor, albo czegoś niedopatrzono w procesie produkcji. Tak czy owak tablet nie nadawał się od razu do użytku.

Awatar Kornel

Telefon
    Nokia Lumia 820
    ROM
    Windows Phone 8
    Tablet
    Tracer OVO
    Sieć
    T-Mobile
    Piwa (Postawione)
    314
    Piwa (Otrzymane)
    367

Domyślnie

To ewidentnie wina procesora. Longplay ma duże zmiany w zarządzaniu procesorem i zapewne napięciami więc to musiało pomóc, jednak tak nie powinno być i dostałeś wybrakowany tablet - procesor nie nadaje się do taktowania 1,2ghz...

Awatar kuklak

Telefon
    LG Optimus L9
    ROM
    V20D (4.1.2) root | SuperLuminaL 1.1
    Tablet
    Asus Transformer tf101 , Tracer OVO 1.2 Long Play
    Sieć
    Heyah
    Piwa (Postawione)
    2
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

Więc raczej nie ma sensu, żebym wgrywał jakieś romy albo mody. Tak jak napisałem wcześniej Tracera kupiłem mamie więc dla niej wystarczy, ale przekonałem się o tym, że nie kupię nic wiecej z logiem tej firmy...

Uprawnienia umieszczania postów