Strona 150 z 239 PierwszyPierwszy ... 50100140148149150151152160200 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,491 do 1,500 z 2386

Wątek: Wybór nawigacji

Telefon
    N4
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    5
    Piwa (Otrzymane)
    9

Domyślnie

Ktoś ma styczność/używa NavFree albo Waze? Jakieś opinie? Ta pierwsza jest tutaj jakoś pomijana a w markecie dobre opinie i wygląda też całkiem całkiem.

Telefon
    LG L9
    ROM
    CM 10.2.1
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    2
    Piwa (Otrzymane)
    6

Domyślnie

navfree korzysta z map osm ktore zostaly mocno okrojone ze wzgledu na zlamanie licencji ump.waw.pl....

Telefon
    N4
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    5
    Piwa (Otrzymane)
    9

Domyślnie

Skoro mapy osm zostały okrojone to to samo dotyczy też Osmanda?

Telefon
    LG L9
    ROM
    CM 10.2.1
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    2
    Piwa (Otrzymane)
    6

Domyślnie

Dotyczy to wszystkich nawigacji i programów korzystających z map osm, oczywiście chodzi głównie o mapę Polski..
    Na stronie openstreetmap.org.pl w pierwszym artykule jest link do strony gdzie widać postęp usuwania danych... wschodnia Polska już przestała istnieć...
    Ostatnio edytowane przez prazak ; 27-07-12 o 07:58

Telefon
    Samsung Galaxy S II
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    11
    Piwa (Otrzymane)
    41

Domyślnie

Właśnie czytałem o co chodzi z ta licencja (nadal nie wiem) i pisze że ump daje swoje dedykowane mapy dla osmanda

Awatar strashak

Tablet
    Nexus 7
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    6
    Piwa (Otrzymane)
    16

Domyślnie

Mam pytanie dot. Sygic. Jadę dziś w nocy na wakacje. Chciałbym sobie włączyć przesył danych. Teraz pytanie jak w praktyce działają funkcje ostrZegania etc. i ile mniej więcej zjada danych. Czeka mnie ok. 7 godz. jazdy. Oczywiście będę się poruszał po Polsce.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Awatar Peri Noid

Telefon
    Samsung Galaxy SII
    Tablet
    Google Nexus 7
    Sieć
    T-Mobile
    Piwa (Postawione)
    21
    Piwa (Otrzymane)
    32

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Amfidiusz Zobacz posta
    Pytanie więc do Was - jest to wina samej aplikacji czy też może odbiornik GPS w HTC jest na tyle mizerny, że o mapach offline mogę zapomnieć? Warto dalej testować i szukać?
    Połączenie danych jest potrzebne żeby działał AGPS, czyli w celu wspomagania GPS-a danymi ze stacji bazowych. Bez tego GPS potrafi szukać pozycji baaaardzo długo, a na niektórych telefonach może zupełnie wykluczyć znalezienie pozycji. Dla przykładu, na LG GT500 bez AGPS przy łapaniu fixa jest taki efekt, że telefon długo nie może się zafixować i po pewnym czasie robi reset GPS-a, po czym zaczyna od nowa. I tak w kółko. Poza tym może być tak, że sieć GSM w danym miejscu może danych AGPS nie udostępniać. Np. w mojej okolicy Play tego nie robi, a T-Mobile tak (na kartach tych dostawców sprawdzałem). Same dane dla AGPS to raptem kilka pakietów, więc jeśli masz jakąkolwiek paczkę danych, nie ma co się martwić. Jak nie masz - to już inna bajka.

Wytaptalkowane z Larka

Telefon
    N4
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    5
    Piwa (Otrzymane)
    9

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez prazak Zobacz posta
    Dotyczy to wszystkich nawigacji i programów korzystających z map osm, oczywiście chodzi głównie o mapę Polski..
    Na stronie openstreetmap.org.pl w pierwszym artykule jest link do strony gdzie widać postęp usuwania danych... wschodnia Polska już przestała istnieć...
    W takim razie można korzystać z map UMP zamiast OSM?

Telefon
    HTC Wildfire
    Sieć
    Era
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    5

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez prazak Zobacz posta
    navfree korzysta z map osm które zostaly mocno okrojone ze wzgledu na zlamanie licencji ump.waw.pl....
    Z tym mocnym okrojeniem to spora przesada. Pod podanym wcześniej linkiem do zmian na OSM wystarczy dobrze powiększyć te zmiany, żeby zobaczyć, że w zasadzie to na OSM zniknęły głównie leśne i polne drogi, po których i tak nikt nie jeździ bo służą one raczej do nawigacji pieszej. Kontrolnie sprawdziłem sobie 2 punkty, które na tendencyjnie zrobionej mapie wydawałoby się, że zupełnie zniknęły z OSM, i oto wynik:

Kielce znikło mniej niż 1/1000 danych!
    Zwierzyniec i okolice znikło sporo dróg leśnych w Roztoczańskim Parku Narodowym.

Z punktu widzenia jazdy samochodem w obu tych kontrolnie sprawdzonych przeze mnie punktach sytuacja praktycznie nie zmieniła się. Zapewne ktoś znajdzie rejon, gdzie jest inaczej, ale to wyjątek potwierdza regułę. Poza tym, użytkownicy większości darmowych programów do nawigacji mogą spać spokojnie, bo programy te mają własne repozytoria map. Na przykład, OSMAnd ma w repozytorium mapy OSM Polski z 18.07 i 26.06 na których są nadal wszystkie nieusunięte dane i jak domyślam się, ze względu na zaistniałą sutyację, pozostaną one tam do końca wakacji. Każdy kto chce może sobie teraz zaktualizować te mapy z repozytorium swojego darmowego programu. Poza tym, życzyłbym innym nawigacjom tak dobrych map jakie ma te kilkadziesiąt programów z GooglePlay korzystających właśnie z OSMaps. Liczba nawigacji korzystających z tych map i ich użytkowników biorących wspólnie udział w ich aktualizacji mówi sama za siebie. Polska na openstreetmaps.org (OSM) rzeczywiście trochę odstaje od reszty Europy, trochę wstyd, ale do takiego wstydu tu i tam zdążyli nas przyzwyczaić nasi reprezentanci. Polecam więc korzystanie z darmowych offline nawigacji opartych na OSMaps szczególnie za granicą, w tym m.in. Navit vs OSMAnd~, które trochę poznałem.
    Ostatnio edytowane przez asdfg ; 27-07-12 o 21:39

Awatar Simono

Telefon
    SGS3, iPhone 3GS
    ROM
    CM11
    Tablet
    jakiś tam
    Sieć
    Plus
    Piwa (Postawione)
    73
    Piwa (Otrzymane)
    136

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Patyczak Zobacz posta
    W takim razie można korzystać z map UMP zamiast OSM?
    Tak. Tu masz wszystko opisane i linki do pobrania aktualnych map UMP Dla Androida - UMP
    Pozdrawiam Simono
    2 GB + 500MB darmowego miejsca na twoje pliki dla Twojego PC i smartphona w serwisie Dropbox
    5 GB darmowego miejsca na twoje pliki dla Twojego PC i smartphona w serwisie SugarSync

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów