Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Sony xperia u vs sony xperia j

Telefon
    Lg gt 540
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    3

Domyślnie Sony xperia u vs sony xperia j

Witam. Za niedługo będę kupował nowy telefon. Zastanawiam się nad powyższymi modelami. Od razu powiem do czego telefon jest mi potrzebny:
    -muzyka( jest najważniejsza,oczywiście na słuchawkach)
    -ekran(średniej wielkości i jasnymi i żywymi kolorami)
    -wydajność i płynność działania (jeszcze ważniejsze od muzyki,nie potrzebuje 2 rdzeni, chcę aby telefon działał płynnie i nie przycinał się)
    -gry(np. angry birds itp. Nie muszą działać wymagające gry 3d. Najważniejsze aby działało np. angry birds i inne tego typu gry)
    -aparat(najważniejsze zdjęcia, filmy już mniej)

Słyszałem że xperia u jest bardzo mała(głównie chodzi o ekran). Xperia j jest trochę większa (4 cale). Główni chodzi mi o płynność działania w xperii j. Jeżeli ktoś jej używa lub używał to niech się podzieli wrażeniami.

PS. Za pomoc oczywiście stawiam piwo!

Telefon
    Xperia™ P
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    52

Domyślnie

Po przesiadce z Arc S na XU nie dość, że nie odczuwam braku tych 0,7 cala ale czuję wręcz większy komfort przy obsłudze telefonu. Więc jeżeli chodzi o ekran wydaje mi się, że nie powinno Ci go brakować.

Awatar kris555777

Telefon
    NEXUS 4=>XZ=>XZ2
    ROM
    eXistenzZ Ultimate
    Tablet
    SG Tab3
    Sieć
    T-Mobile
    Piwa (Postawione)
    133
    Piwa (Otrzymane)
    303

Domyślnie

xpj nie testowalem ale xpu w 100% spelnia te wymagania a nawet wiecej i z racji tego ze jest mniejsza to cena tez pewnie mniejsza

Telefon
    Lg gt 540
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    3

Domyślnie

Telefon biorę w play, więc obydwa telefony mam w tej samej cenie. Xperia u jest mała. Wyrysowałem sobie na kartce jej wymiary i wydaje się jeszcze mniejsza niż na zdjęciach. Chcę telefon o podobnej lub takiej samej specyfikacji co htc desire. Bardzo ważną rzeczą dla mnie jest ekran. Po prostu musi mieć żywe barwy. Nie wiem czy tak jest w xperii j, dlatego pytam. W internecie nie ma jeszcze recenzji, więc pytam was.

Telefon
    Xperia™ P
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    52

Domyślnie

W najmniejszym stopniu odrysowane wymiary nie oddadzą rzeczywistych wymiarów telefonu.
    XU ma gęstość pikseli na poziomie 299 ppi więc obraz jest naprawdę ładny, rozdziałka jak w Arc S natomiast 0,7 cala mniejszy wyświetlacz, liczby mają odwzorowanie w rzeczywistości.

Awatar kacper2360

Telefon
    Xperia neo V
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    7

Domyślnie Odp: Sony xperia u vs sony xperia j

XU będzie dla Ciebie lepsza. Ekran średniej wielkości, mała pamięć nie będzie Ci przeszkadzać a 2 rdzenie dadzą o sobie znać.

Neo v, Tapatalk

Telefon
    Lg gt 540
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    3

Domyślnie

Najlepiej będzie zobaczyć xperię u na żywo. Niedługo pójdę do salonu i się jej przyjrzę. A co do xperii j, używał jej ktoś?

Awatar kris555777

Telefon
    NEXUS 4=>XZ=>XZ2
    ROM
    eXistenzZ Ultimate
    Tablet
    SG Tab3
    Sieć
    T-Mobile
    Piwa (Postawione)
    133
    Piwa (Otrzymane)
    303

Domyślnie

ogladam seriale na axn player i jakosc obrazu powala na nogi,dodatkowo xpu ma dobre kąty widzenia,mam porownanie z neo v ktora mialem rok i wyświetlacz xpu jest lepszy. j moze miec porownywalny ale zagęszczenie pikseli u daje obraz jak zyleta.

Awatar Squash

Telefon
    Nexus 4
    ROM
    CM 4.4.4!^^
    Sieć
    Mobile Vikings!
    Piwa (Postawione)
    63
    Piwa (Otrzymane)
    79

Domyślnie

Ja bym brał Xperię U.
    Ma o wiele lepsze parametry sprzętowe.
    Jedyne co jest na + dla J to wielkość ekranu , ale przez to znowu ma kiepską gęstość pixeli.
    Na 3.5 cala obraz jest gęsty jak żyleta.
    Nie pamiętam ---> 5610XM ---> Omnia i900 ---> Galaxy Ace ---> Wave ---> Xperia U ---> LG L9 ---> Nexus 4
    Miałem o wiele wiecej telefonów , ale większości z nich nie używałem więcej niż miesiąc :)

Awatar SRX069

Telefon
    Sony Xperia™ S
    ROM
    4.1.2 Jelly Bean
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    56
    Piwa (Otrzymane)
    124

Domyślnie

Też jestem za Xperia U. Jeżeli zależy ci na wydajności to 2 rdzeniowy procek sprawi, że ten smartfonik będzie fruwał.
    Do tego bardzo dobra gęstość pixeli, 280ppi (o 5ppi więcej niż w Xperii P), całkiem dobrą baterie, ale skoro słuchasz dużo muzyki to 4gb może nie wystarczyć. Załóżmy, że muzyka zajmuje Ci 1gb, zostaje 3gb na apki, zdjęcia, filmy...
    Jeżeli czujesz, że tyle ci wystarczy to nie ma lepszego telefonu za te pieniądze, ale jak trochę się obawiasz tej pamięci to za 800zł masz Xperie Sole.
    Grupa użytkowników Xperii S na facebooku https://www.facebook.com/groups/461226703947218/

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów