Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: CWM - co to, na co, jak zainstalować?

Telefon
    Sony Xperia U
    ROM
    ICS 4.0.4
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    4
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie CWM - co to, na co, jak zainstalować?

Witam. Nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi, co to jest ten CWM, po co się go instaluje, i jak zainstalować go ? Mam telefon z Orange, zablokowany Bootloader, ICS 4.0.4(Francuski soft), odblokowany root. Jako że krótko jestem użytkownikiem androida mało wiem o tych wszystkich ROMach, MODach. Możecie coś podpowiedzieć czy może zmienić ten ROM na jakiś inny, szybszy, czy coś wgrać żeby poprawić/uprzyjemnić korzystanie z telefonu?

Telefon
    Sony Xperia U
    ROM
    6.1.1.B.1.10 Customized DE
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    16
    Piwa (Otrzymane)
    40

Domyślnie

CWM to coś jak BIOS w komputerze. Znajdziesz tam szereg dodatkowych, przydatnych funkcji. Instaluje się bardzo łatwo - podłączasz telefon do pc, uruchamiasz programik klik klik i gotowe.
    Soft radził bym zmienić na ICS Generic (indyjski) znajdujący się tutaj na forum. Francuski jest kiepski, działa bardzo niestabilnie, a indyjski działa bardzo fajnie, na pewno uprzyjemni korzystanie z telefonu.

3. Piwa dziub3k19951 postawił(li) piwo(a) za posta.
    Awatar Squash

Telefon
    Nexus 4
    ROM
    CM 4.4.4!^^
    Sieć
    Mobile Vikings!
    Piwa (Postawione)
    63
    Piwa (Otrzymane)
    79

Domyślnie

CWM - Clockwork Mod - Jest to taki jakby odpowiednik BIOS'a z PC na urządzeniach z Androidem , inaczej rozbudowaną wersją Recovery. Jest podstawą , którą musimy mieć aby instalować custom romy.

http://forum.android.com.pl/f603/cwm...2012-a-226714/

Powyżej masz najłatwiejszy poradnik jak zainstalować. Sam z niego korzystałem i wszystko działa. Ważne jest też to abyś miał uprawnienia ROOT'a bo bez tego nic nie zdziałasz. Jeśli ich nie masz to zapraszam tu :

http://forum.android.com.pl/f603/roo...nym-bl-221642/

Poradnik odnośnie ROOT'a napisałem sam i wystarczy postępować według instrukcji a wszystko się uda. Również przetestowane
    Nie pamiętam ---> 5610XM ---> Omnia i900 ---> Galaxy Ace ---> Wave ---> Xperia U ---> LG L9 ---> Nexus 4
    Miałem o wiele wiecej telefonów , ale większości z nich nie używałem więcej niż miesiąc :)

5. Piwa dziub3k19951 postawił(li) piwo(a) za posta.

Telefon
    Sony Xperia™ U
    ROM
    CyanogenMod 11.0 4.4.4 XperiaSTE
    Sieć
    T-Mobile
    Piwa (Postawione)
    3
    Piwa (Otrzymane)
    5

Domyślnie

Dołączę się do tematu. Sam mam od niedawna androida GB. Ciekawi mnie jeszcze jedna sprawa, w którym dokładnie miejscu tracę gwarancję ? Czy soft, który jest na telefonie domyślnie z salonu (np. T-mobile) powinienem gdzieś zachować?

Awatar meegi

Telefon
    IPHONE 5 32GB
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    62
    Piwa (Otrzymane)
    285

Domyślnie

nie musisz, w sieci jest pełno dostępnych softów.
    gwarancję teoretycznie traci się po wykonaniu roota, czy też odblokowaniu bootloadera, lecz w każdej chwili możesz tą "modyfikacje" odwrócić przed oddaniem telefonu na gwarancję.

Telefon
    Sony Xperia U
    ROM
    ICS 4.0.4
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    4
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

Wkońcu coś konkretnego. Dzięki wam dobrzy ludzie

---------- Post dołączono o 14:55 ---------- Poprzedni post napisano o 14:06 ----------

Wkońcu coś konkretnego. Dzięki wam dobrzy ludzie

PS: Ten Indyjski Generic to jest ten pierwszy "Generic World" z tego linku?(jeśli nie to byłbym wdzięczny za link ) :
    [ICS]Zbiór romów brandowanych i nie brandowanych

PS2: Jeśli zmienię Soft/ROM to muszę na nowo wgrywać ten CWM czy on będzie cały czas?(Domyślam się że nie będzie trzeba wgrywać na nowo ale wole się upewnić)

PS3: Czy jeśli chciałbym oddać telefon na gwarancję to CWM też będą mi sprawdzać? Czy da się jakoś zrobić backup tego co mam aktualnie na telefonie? Jak sprawdzić jaki akutalnie mam ?

Wiem, zadaje dużo pytań ale serio jestem nowy w tym i jednocześnie nie chce sobie zbrickować telefonu

Awatar meegi

Telefon
    IPHONE 5 32GB
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    62
    Piwa (Otrzymane)
    285

Domyślnie

tak pobierz ten generic world.
    nie, nie musisz wgrywać od nowa cwm jeżeli wgrywasz custom romy, jezeli flashujesz przez flashtool ogryginalny rom od sony wtedy od nowa wgrywasz cwm
    do backupu polecam ściagnięcie jakiej aplikacji z google play - np. titanium backup.
    jak oddajesz na gwarancje, robisz od nowa flash flashtoolem oryginalny soft od sony i tyle.

10. Piwa dziub3k19951 postawił(li) piwo(a) za posta.

Telefon
    Sony Xperia U
    ROM
    ICS 4.0.4
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    4
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

Czyli teraz muszę ściągnąć ten Generic World Rom, wgrać go flashtoolem i dopiero potem wgrać CWM?
    Czytałem też że po wgraniu albo to było jakiegoś ROMa albo ICS wali sie focus w aparacie, czy coś podobnego, jak to naprawić ? Jak robię zdjęcia i jest ciemno to strasznie lipne zdjęcia wychodzą, wina telefonu, softu ?

PS: Też czasem mam wrażenie że strasznie słaby zasięg mam, oraz WI-FI słabo mi łapie. Gdzie kolega ma 3-4 kreski Wi Fi, mi ledwo jedną łapie, ktoś coś wie na ten temat?

Awatar meegi

Telefon
    IPHONE 5 32GB
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    62
    Piwa (Otrzymane)
    285

Domyślnie

robisz tak:
    1. wgrywasz przez flashtool ten generic world
    2. rootujesz telefon
    3. wgrywasz cwm

co do problemów z autofocusem i wifi nie pomogę ci, bo nie mam tego telefonu

13. Piwa dziub3k19951 postawił(li) piwo(a) za posta.

Telefon
    Sony Xperia U
    ROM
    ICS 4.0.4
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    4
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

I wszystko jasne, drugi raz, dziękuje