Strona 3 z 57 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 561

Wątek: Jak sprawdzić czy zakupiony telefon jest oryginalny czy podróbka ?

Awatar PifPafcio

Telefon
    Galaxy Note 2
    Tablet
    Galaxy Tab 2 10.1
    Sieć
    Plus
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    2

Domyślnie

Nie wiem jaką Samsung ma politykę ale jeżeli napisałeś że jest instrukcja francuska, to możliwe że ten telefon był dedykowany np na rynki afryki, gdzie bardziej liczy się cena niż to ile ma ramu itd. Podobna sytyuacja jest z samochodami, w USA samochód ma obrysówki i wąską wnękę na tablice rejestracyjną a w europie nie ma obrysówek i szeroką wnękę. Miałem kiedyś w ręku chińskie podróbki Nokii i Samsunga i ten twój zbyt dobrze wygląda na chińczyka, ale nie zmienia to faktu że zostałeś wysterowany, i jeżeli nawet jest to prawdziwy Note2 ale tak jak wcześniej pisałem że np na inny rynek to sprzedający powinien to napisać w aukcji że się różni specyfikacją od tego sprzedawanego w PL ! Pozdro

Any
    Any jest nieaktywny
    Awatar Any

Telefon
    Samsung Galaxy Note II
    ROM
    STOCK
    Sieć
    T-Mobile
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    34

Telefon
    Nexus 5
    Sieć
    -
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    4

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez criav Zobacz posta
    Jeśli kupił przez internet to ma ustawowo 10 dni roboczych na oddanie bez żadnej przyczyny (niezależnie czy sprzedawca kłamał, czy tak naprawdę nie uściślił, że jest to prawdziwy Note 2) licząc od dnia otrzymania towaru. Jak najbardziej stosuje się do do "zwykłych ludzi", czyli osób fizycznych. Jeśli kupił normalnie w sklepie, to niestety nie ma takiej zasady.
    A mógłbyś powiedzieć na jakiej podstawie tak twierdzisz? Z tego co wiem 10 dni na zwrot towaru przysługuje przy kupnie od przedsiębiorcy z mocy usawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny. Ale ona dotyczy tylko sytuacji gdy osoba fizyczna kupuje od przedsiębiorcy.

Czy ostatnio coś się w tym względzie zmieniło? Czasem sprzedaję coś na allegro, więc staram się być w miarę na bieżąco . A wypada wiedzieć jakie są moje prawa i obowiązki.

Telefon
    Samsung Note II
    ROM
    Play
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

Przy kopiowaniu Nota 2 zapomnieli, że ma on 2GB RAM

Telefon
    był magic,Desire Z , jest Desire HD, Note II
    Tablet
    Tab S 10,5, htc Flyer
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    6
    Piwa (Otrzymane)
    3

Domyślnie

99% Premium Copy 1:1 Korea
    ała

allegrosz sszedł na psy. Idealnie pasyuje cytat z dobrego filmu "ciśnienie wzrasta, coraz więcej wy♥♥♥♥♥ych chodzi po mieście"
    "Dwie rzeczy są nieskończone:Wszechświat i głupota ludzka"

Awatar snoopafly

Telefon
    Samsung Note 2 LTE, Motorola Milestone
    Sieć
    Plus
    Piwa (Postawione)
    2
    Piwa (Otrzymane)
    1

Domyślnie

Zwrot towaru w ciągu 10 dni dotyczy tylko zakupów u przedsiębiorców:

Pomoc
    Mitsubishi M320 > Sony Ericsson K700i > Samsung Z400 > Nokia E71 > Motorola Milestone > Samsung Galaxy Note 2 LTE

Telefon
    note 2
    Sieć
    Plus
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    2

Domyślnie

Szmelc kolego.

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

Awatar criav

Telefon
    Samsung Note II
    ROM
    4.4.2
    Tablet
    GoClever Terra 70L
    Sieć
    Plus
    Piwa (Postawione)
    22
    Piwa (Otrzymane)
    22

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez kier1 Zobacz posta
    A mógłbyś powiedzieć na jakiej podstawie tak twierdzisz? Z tego co wiem 10 dni na zwrot towaru przysługuje przy kupnie od przedsiębiorcy z mocy usawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny. Ale ona dotyczy tylko sytuacji gdy osoba fizyczna kupuje od przedsiębiorcy.

Czy ostatnio coś się w tym względzie zmieniło? Czasem sprzedaję coś na allegro, więc staram się być w miarę na bieżąco . A wypada wiedzieć jakie są moje prawa i obowiązki.
    Cytat Zamieszczone przez snoopafly
    Zwrot towaru w ciągu 10 dni dotyczy tylko zakupów u przedsiębiorców:

Pomoc
    Tak jest, macie rację, nie doczytałem, że telefon nie był ze sklepu internetowego/aukcji sklepowej.
    Sagem My400x -> Nokia 6610i -> Samsung Avila S5230 -> Nokia 6610i -> Nokia Lumia 610 -> Samsung Galaxy Note II

Awatar mseredin

Telefon
    Note 3
    ROM
    Stock 4.2.2
    Sieć
    Plus
    Piwa (Postawione)
    5
    Piwa (Otrzymane)
    11

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez lukasz3001 Zobacz posta
    Witam kupiłem na allegro note 2 i mam wątpliwości czy to nie jest czasami podróbka...
    Kolego, zostałeś w najzwyklejszy sposób oszukany (chyba ze w opisie aukcji bylo info ze to nie jest oryginał - wtedy już nic nie zdziałasz) i w tej sytuacji pozostaje ci do zrobienia tylko:

* kontakt ze sprzedającym i poinformowanie go że cię oszukał i żądasz zwrotu pieniędzy oraz anulowania transakcji (jest jakieś małe prawdopodobieństwo że on sam nie wiedział co sprzedaje albo co bardziej prawdopodobne że sam kupił ten telefon jako oryginalny a teraz chciał sie go pozbyć)
    * poinformowanie allegro o oszustwie
    * zgłoszenie sprawy na policje
    * wytoczyć proces cywilny kolesiowi

Sieć
    Plus
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

SAMSUNG GALAXY NOTE II - GRAY - BEZ LOGO - WROCŁAW (3250623387) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

tak wyglada aukcja nie ma w niej real foto nie ma ze to podroba pisze meila do sprzedajacego niech zabiera to gowno fv i oddaje kase dobrze ze mieszka nie daleko

Strona 3 z 57 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów