Strona 1 z 68 1231151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 678

Wątek: Czy kupilibyście jeszcze raz LG L9 ? Wady i zalety telefonu

Sieć
    T-Mobile
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie Czy kupilibyście jeszcze raz LG L9 ? Wady i zalety telefonu

witam,
    stoję przed wyborem telefonu: ostatnio miałem samsunga galaxy s2 oraz nokie lumie 900. wpadł mi w oko model lg l9 - ma największy ekran ze wszystkich modeli które mam do wyboru (walka odbywa się miedzy htc one s w cenie 1250 zł oraz lg l9 w cenie ok 950 zł).
    czy naprawdę ten telefon:
    - dotyk jest jakiś słaby w porównaniu do innych telefonów (np. do s2, lumii 900, htc desire, htc sensation) ? czy po włączeniu autoobracania wszystko jest ok ?
    - czy opóźnienie przy odbieraniu rozmów trwa maksymalnie 2 s czy czasem dłużej ?
    - czy zbiera się kurz pod ekranem ?
    - czy bateria faktycznie w stanie spoczynku telefonu potrafi zejść o 20 % przez noc ?
    - czy gps się rozłącza na dworzu lub ma problem ze złapaniem fixa ?

wiem że odpowiedzi na pytanie padają już w wątku FAQ - jednak chciałbym usłyszeć opinie wielu osób a nie tylko jednej - dlatego zakładam ten temat.

a zasadniczy problem mojego tematu to: CZY KUPILIBYŚCI TEN TELEFON JESZCZE RAZ ? Jeśli tak - dlaczego ? Jeśli nie ?- to co Was w nim wkurza ?

proszę o pomoc

Awatar Wujas

Telefon
    LG L9
    ROM
    V10B Play
    Tablet
    a na co mnie to?
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    5
    Piwa (Otrzymane)
    14

Domyślnie

Gdybym miał do wyboru LG L9 a HTC ONE S z polskiej dystrybucji (S3), to oczywiste, że wybrałbym L9. Zresztą dokładnie przed takim wyborem stałem jakiś czas temu. Gdyby chodziło o ONE S S4 i jego cena nie byłaby tak zaporowa, to wybrałbym S4.

Jeśli rozważasz zakup S3...który na dodatek kosztuje 150% tyle co L9, a jest słabiutki to nawet się nie zastanawiaj...

Sieć
    T-Mobile
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Wujas Zobacz posta
    Gdybym miał do wyboru LG L9 a HTC ONE S z polskiej dystrybucji (S3), to oczywiste, że wybrałbym L9. Zresztą dokładnie przed takim wyborem stałem jakiś czas temu. Gdyby chodziło o ONE S S4 i jego cena nie byłaby tak zaporowa, to wybrałbym S4.

Jeśli rozważasz zakup S3...który na dodatek kosztuje 150% tyle co L9, a jest słabiutki to nawet się nie zastanawiaj...
    dzięki za odpowiedź Wujas. czytałem dokładnie to forum i widziałem parę twoich wypowiedzi odnośnie kłopotów z tym telefonem i mam pare pytań:
    1. problem z opóźnieniami telefonu przy odbieraniu rozmów (nazwałeś to nie działającym mikrofonem hehe) - czy trwa max 2 sekundy, czy krócej czy dłużej ? czy jest to uciążliwe i nie da się temu zapobiec ?
    2. dotyk - czy naprawde jest gorszy niż w np w galaxy ace za 500 zł ? "_
    3. czy nie masz problemów z nawigacja ? jest to dla mnie najwazniejsza sprawa. nie gubi zasiegu, szybko lapie fixa ? widziałem ze dziewczyna z tego forum o nicku Wena miała problem z gps
    4. czy bateria daje rade i bedzie trzymala podobnie do htc one s ?
    5. czy materiały z jakiej jest zrobiony telefon rysuja sie ? czy kurz wchodzi pod ekran ?

wlasciwie nie zalezy mi na mega procesorze s4, mysle ze s3 by mi starczyl. ale czy jest sens doplacac ok 300 zł do htc one s ze slabaszym procesorem ? ... w htcku niby nie ma problemu z opoznieniem rozmow

Awatar Wujas

Telefon
    LG L9
    ROM
    V10B Play
    Tablet
    a na co mnie to?
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    5
    Piwa (Otrzymane)
    14

Domyślnie

Idąc tym tropem - pytanie czy jest sens kupować w ogóle HTC ONE S, skoro jest od L9 droższy, ma dużo mniej wydajny CPU, mocniej się grzeje i mocniej je baterię? Skoro nie zależy Ci na mega procesorze to telefon o wydajności S3 kupisz dużo taniej...Moim zdaniem ONE S ma przesadzoną cenę w stosunku do tego co oferuje.

Na wszystkie te pytania są odpowiedzi na forum, ja przed zakupem przeczytałem wszystkie tematy o L9 i radzę to samo, bo nie ma sensu zadawać tych samych pytań w każdym temacie.

Btw - słaby dotyk? W L9? A w życiu...bardzo czuły i do tego 10-cio punktowy multi-touch.

Awatar elvis22

Telefon
    XPERIA Z2
    ROM
    4.4.2 stock orange
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    17
    Piwa (Otrzymane)
    204

Domyślnie

- dotyk jest ok i jak nie ma żadnych folii fo działa na muśnięcie
    - u mnie to opóźnienie jest z 1 s czasem 2 . w sumie zauważyłem to dopiero jak ktoś zaczął na to narzekać ..
    - póki co kurzu ani śladu
    - u mnie zjada najwyżej 2/3% (około 7 godzin)
    - mi gps łapie nawet w chacie a nie zdarzyło mi się aby rozłączał (ale bardzo mało się tym bawiłem)

czy kupił bym go jeszcze raz ? tak .. takie podzespoły, ekran , bateria , cena . nie kupisz w podobnej a nawet ciut większej cenie nic lepszego

jeśli już miałbym brać inny fon za te 1250 to byłby to raczej lg 4x przekonałem się do tej marki , akurat z moim egzemplarzem nie mam żadnych problemów te opóźnienie mi nie przeszkadza, mała ilość pamięci to też żaden problem . jak dla mnie fajny telefon
    a2618s>nokia 3210>siemens c25 x4>nokia 5510>se t230>nokia 3510i>siemens c55>sagem x5-2 >mot e398>siemens sx1>nokia 6600>siemens s65>mot v980>mot v3xx>mot v 6maxx>nokia n95>nokia 5800>samsung wave s8500>se XPERIA PLAY> LG optimus L9 > galaxy s3 > lg swift G > LG G2 > XPERIA Z2

Telefon
    L9
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    6
    Piwa (Otrzymane)
    16

Domyślnie Odp: Czy kupilibyście jeszcze raz LG L9 ? Wady i zalety telefonu

Powiem tak:

Dotyk bez folii jest super.
    Do opoznienia idzie sie przyzwyczaić, dwa razy "slucham" i jest ok.
    Zawiedziony jestem baterią. W nocy jest ok max 1%, w dzien znika w oczach. Fakt, duzo uzywam 3g i wlasciwie sporo bawie sie telefonem, ale nie gram prawie w zadne gry, szczegolnie jakies wymagajace. Jeden dzien zatem mnie rozczarowuje.

Wysłane za pomocą Tapatalk

Awatar elvis22

Telefon
    XPERIA Z2
    ROM
    4.4.2 stock orange
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    17
    Piwa (Otrzymane)
    204

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez vigo Zobacz posta
    Jeden dzien zatem mnie rozczarowuje.
    właściwie to nie ma chyba telefonu na ta chwile który wytrzymałby dłużej niż 1 dzień intensywnej zabawy fonem i korzystania neta po 3g . więc to chyba taki standard fakt że pierwsze recenzje dawały nadzieje że niby 2 dni intensywnego korzystania ale to jakaś bujda była xD
    a2618s>nokia 3210>siemens c25 x4>nokia 5510>se t230>nokia 3510i>siemens c55>sagem x5-2 >mot e398>siemens sx1>nokia 6600>siemens s65>mot v980>mot v3xx>mot v 6maxx>nokia n95>nokia 5800>samsung wave s8500>se XPERIA PLAY> LG optimus L9 > galaxy s3 > lg swift G > LG G2 > XPERIA Z2

Telefon
    LG Optimus L9
    ROM
    4.0.4 P760-v10a
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    58
    Piwa (Otrzymane)
    226

Domyślnie

jezeli masz na oku HOS za 1250, lepiej rozejrzyj sie za LG 4X znacznie lepszy sprzet od L9
    -wieksza rozdzielczosc
    -wiecej pamieci
    -lepszy aprat
    -wydajniejszy SoC

Awatar Wujas

Telefon
    LG L9
    ROM
    V10B Play
    Tablet
    a na co mnie to?
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    5
    Piwa (Otrzymane)
    14

Domyślnie

Tylko, że wydajność Tegry 3 jest bardzo dyskusyjna...jest sporo problemów z grami, które na 2 rdzeniach mykają bez zacięć. Są problemy z filmami fullHD...i poprawa zbyt szybko nie nastąpi mimo nowych czterordzeniowych CPU za rogiem. Ninja core też jakoś średnio działa...grzeje się toto i wsuwa baterię jak głupie.

Telefon
    LG L9
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    9
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

No dołożę swoją cegiełkę do tej wypowiedzi

1. Dotyk działa i nawet z folią daje radę
    2.Fakt - mało gadam ale opóźnień nie zauważyłem -- odbieranie mnie trochę wkurza bo trzeba "musnąć" a nie wcisnąć -- ale idzie przywyknąć
    3. GPS to bajka -- u mnie w domku -betonowe pustaki + cegła + styropian(ściana warstwowa) fix w kilka sekund gorzej w bloku u ojców ale też uszło - na razie tylko google maps (daje radę na sprawdzenie) ale ...
    4.Bateria no cóż nie bawię się nim za dużo bo i czasu tyle nie mam a wolę jednak kompa -- podyskutuję jak będę bez alternatywy na noc poza siecią nie działa mi żadna apka więc jakiegoś wielkiego "żarcia" nie zauważyłem
    5.Nie wiem czy przy dzisiejszych technologiach wykonania -zbiera się jeszcze kurz (ostatnio zaobserwowałem to u siebie w Noki 5530XM) ja mam telefon 1,5 tygodnia więc na razie pyłku nie ma

Na koniec twoje najważniejsze zagadnienie

Czy bym kupił jeszcze raz ??? -- hmmm....zastanowiłbym się ze 2x

Sam telefon to bajka - niestety jest to moje pierwsze spotkanie z androidem i zderzyłem się z bunkrem i odbiłem -- Dopóki nie ogarnę tego systemu i nie polubię z wadami które ma nie mogę uczciwie na nie odpowiedzieć bo na dobrą sprawę na dzień dzisiejszy zastanowiłbym się nad każdym sprzętem na andku bez względu na markę --ALE JEŚLI O SAM TELEFON CHODZI JUŻ GO KOCHAM
    Motorola d 520 >>> Alcatel OT-Easy >>> Nokia3310 >>> Siemens cxt 70 >>> Nokia 6600 >>> S.E. K 750i >>> Nokia 5530XM >>> Samsung Wave S-8500GT >>> LG-L9

Strona 1 z 68 1231151 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów