Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Tag NFC - Ta etykieta nie jest obslugiwana

Telefon
    Galaxy S1 i S4
    Sieć
    3
    Piwa (Postawione)
    3
    Piwa (Otrzymane)
    1

Domyślnie Tag NFC - Ta etykieta nie jest obslugiwana

Czesc,

Dostałem dzisiaj od znajomego taga nfc. Taki breloczek.
    Niestety po wlaczeniu funkcni NFC w telefonie i przylozeniu taga do tylnej klapki, mam komunikat "Ta etykieta nie jest obslugiwana"
    Kolega ma LG L9 i jemu ten tag sie uruchamia i moze go programowac. Co prawda po zaprogramowaniu i tak nic nie dziala ale to juz jakis postep ze mu taga wykrywa.

Czy ktos sie orientuje jak to jest z tagami ,czy trzeba kupic odpowiedniego taga do Galaxy s4 czy tagi sa uniwersalne i dzialaja z kazdym androidem/modelem telefonu ?
    No i czy komus udalo sie zaprogramowac takiego taga do wykonywania konkretnych czynnosci na galaxy s4 ?
    Ostatnio edytowane przez Dev77 ; 16-07-13 o 22:57 Powód: Poprawiłem nazwę tematu

Awatar stanax

Telefon
    iPhone 6C (5,95")
    ROM
    iOS 9.0
    Sieć
    MASCOM
    Piwa (Postawione)
    257
    Piwa (Otrzymane)
    256

Domyślnie

Zainstaluj Samsung Tectiles albo NFC ReTAG FREE. ReeTAG według mnie lepszy (obsługuje wszystkie standardowe tagi NFC: NFC Forum Type 1, Type 2, Type 3, Type 4, MIFARE Classic, Ultralight(C), DESFire i inne).
    Ostatnio edytowane przez stanax ; 13-07-13 o 20:27

"Na początku jakiejkolwiek znajomości z tym pospulstwem wydawało się ok,
    później wychodziła słoma z butów."

... I tu nasuwa się pytanie: komu?

Awatar XTeK1

Telefon
    Galaxy S IV
    Tablet
    Galaxy Tab 10.1
    Sieć
    T-Mobile
    Piwa (Postawione)
    31
    Piwa (Otrzymane)
    7

Domyślnie

Działają z tego co wiem na czipie NTAG203 zaś nie obsługuje starego układu Mifare 1 IC S50.
    Nowe na NTAGu obsługują wszystkie urządzenia.
    Warto Ebay przewertować.

Awatar stanax

Telefon
    iPhone 6C (5,95")
    ROM
    iOS 9.0
    Sieć
    MASCOM
    Piwa (Postawione)
    257
    Piwa (Otrzymane)
    256

Domyślnie

Oryginalne tagi kosztują (wg Ceneo):
    Samsung ~6,60zł za sztukę
    Sony ~12,20zł za sztukę

Używam NFC ReTAG FREE na Note II (wcześniej na Galaxy S3). Oba telefony bez zdejmowania futerałów czytają zużyte bilety komunikacji miejskiej, czyli tagi za darmo. Galaxy S4 pewnie też.

Spoiler: Pokaż/Ukryj
    Tył futerału ma ze 3mm grubości

W bilecie oprócz czipa jest antena. Na próbę wyciąłem sam czip, ale musiałem wyjmować telefon z futerału, żeby go czytał. Dlatego używam bez wycinania. Wielkość może być przeszkodą. Dla niektórych zastosowań nie ma znaczenia: w domu, aucie, biurze.

Fotka zrobiona pod światło - czip widoczny po lewej u góry poniżej literek ss.

Bilety są z Norwegii. Ten powyżej z Bergen (tramwaj, autobus). Po skasowaniu jest bezużyteczny. Kumpel przywiózł mi ich dwadzieścia. Poniżej na fotce dwa różne z Oslo. Te mają inny czip, bo dostaje je się za darmo a kaskę na przejazd uzupełnia się w automacie lub telefonem na różny okres (np. tygodniówka).

Mają 86 x 54mm

Dlaczego ja o tych biletach? Bo możliwe, że ktoś z rodziny lub znajomy pracuje w Norwegii i nic nie stoi na przeszkodzie by przywiózł kilka. Bilety z Niemiec, Anglii, Szwecji prawdopodobnie także będą działały jako tagi NFC. Możliwe, że także niektóre będące w użyciu w Polsce.

5. Piwa XTeK1 postawił(li) piwo(a) za posta.

Telefon
    I9505
    Tablet
    P605
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    11
    Piwa (Otrzymane)
    8

Domyślnie

Drobne dwa pytania:

1. Czy możliwości konfiguracji takiej naklejeczki zależą od programu czy wszystkie programy mają dostepne takie same funkcje np. nie znalazłem nigdzie wyłączania danych pakietowych.

2. Czy to wszystko działa tak, że telefon przełączy mi się do trybu z przed bycia przy naklejce jeśli od niej odejdę?

Awatar stanax

Telefon
    iPhone 6C (5,95")
    ROM
    iOS 9.0
    Sieć
    MASCOM
    Piwa (Postawione)
    257
    Piwa (Otrzymane)
    256

Domyślnie

Używam NFC ReTAG FREE i w nim jest. Nie wiem jak w innych aplikacjach.

Jeden tag z aktywnym TOGGLE; zbliżasz raz - włącza, drugi raz - wyłącza, trzeci - włącza... i tak w koło (on/off switch). Można używać dwóch tagów. Pierwszy włącza a drugi wyłącza zadanie, ale według mnie jest to marnowanie taga. Toggle jest najlepszym rozwiązaniem. Przy okazji sprytna funkcjonalność NFC ReTAG FREE:

Samo "plum plum" z głośniczka po zbliżeniu taga do telefonu nie oznacza, że zadania zapisane w nim telefon wykonał na 100%. Z tego powodu zawsze na końcu listy zadań umieszczam informację głosową odczytującą aktualną godzinę lub jakie zadanie tag wykonuje (albo obie, jak na screenie). W ten sposób mam pewność - skoro tag wykonał ostatnie zadanie z listy, to i pierwsze na 100%

PS
    Przecinki i spacje w tekście do odczytania wstawiam, żeby nie było bełkotu
    Ostatnio edytowane przez stanax ; 18-07-13 o 15:20 Powód: dopisałem postscriptum

Telefon
    I9505
    Tablet
    P605
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    11
    Piwa (Otrzymane)
    8

Domyślnie

Dzięki wielkie, wiele mi się rozjaśniło. Natomiast zapytam jeszcze czy każde naklejki działają z każdym telefonem i czy każdy program działa z każdymi naklejkami. Jak też jest z zapisem tzn. czy jest możliwość edytowania później.

PS
    Poleci ktoś jakiś faq o NFC i tagach?

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

Awatar stanax

Telefon
    iPhone 6C (5,95")
    ROM
    iOS 9.0
    Sieć
    MASCOM
    Piwa (Postawione)
    257
    Piwa (Otrzymane)
    256

Domyślnie

Nie miałem możliwości sprawdzić inne marki telefonów. Na Samsungach działają nawet bilety autobusowe (patrz post #4).
    Nie, nie każdy program. Jeśli się nie mylę to Samsung Tectiles czyta tylko oryginalne tagi, podobnie jak NFC z Sony.

Edytowanie tagów jest możliwe w każdej aplikacji. Pisałem wcześniej; najlepszą według mnie jest NFC ReTAG FREE. Ma wiele przydatnych opcji, których innym brak oraz czyta i edytuje wszystkie znane mi tagi łącznie z biletami, aby tylko był w nich czip NFC.

Aplikacja prościzna. Bez tutka obcykasz w dziesięć minut. W razie wątpliwości pisz tu w temacie. Zawsze ktoś Ci podpowie.

Awatar M@T!

Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    2
    Piwa (Otrzymane)
    2

Domyślnie

Jak ktoś chce mogę ogarnąć ile kto chce tych biletów z Norwegii

Awatar M@T!

Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    2
    Piwa (Otrzymane)
    2

Domyślnie

Panowie da się zrobić w programie ReTag że jak odpalam bt to mówi mi ze jest On a jak wyłączam przykładając jeszcze raz żeby powiedziało Off ??

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów