Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Wątek: Samsung Galaxy Tab 2 10.1 (GT-P5100) adapter HDMI

Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Angry Samsung Galaxy Tab 2 10.1 (GT-P5100) adapter HDMI

Witam.

Posiadam ten model od 13 czerwca. Kupiłem go z myślą o szybkim przeglądaniu internetu, e-mail, notatek i pracy. Ponieważ używam go w większości do pracy, muszę mieć możliwość podłączania do TV lub projektora (prezentacje), a wcześniej orientowałem się że dla tego modelu jest taka możliwość.
    Zakupiłem adapter HDMI podłączyłem do TV i .... nic (no signal), wróciłem do sklepu i sprawdziliśmy inny adapter oraz na drugim identycznym modelu taba no i okazało się, że adapter ten nie jest kompatybilny z GT-P5100.
    Pisałem do Samsunga i dowiedziałem, że adaptery produkowane są z różnymi numerami seryjnymi i do tego modelu jest tylko dedykowany z numerem EPL-3PHPBEB, ja wcześniej kupiłem EPL-3PHPBEGSTD (który nie działał).

Polecanego przez Samsunga adaptera nie sprawdzałem bo w otoczeniu są tylko te które kupiłem wcześniej a wysyłkowo trochę się boję kupować bo w razie niekompatybilności nie będę mógł zwrócić.

Posta piszę, żeby ostrzec chętnych do zakupu adaptera aby przed zakupem zwrócili na to uwagę, a może ktoś już korzysta z kompatybilnego adaptera i może potwierdzić działanie? W necie nic na ten temat nie piszą a trochę mnie dziwi, że nikt nie próbował podłączać taba do TV

Chcę też kupić adapter USB, SD, ale widząć dziwną praktykę Samsunga (dlaczego z GT-P7500 nie pracują GT-P5100 mimo tego samego portu i prawie identycznej specyfikacji?) też mam obawę, że coś nie będzie działać.

Pozdrawiam

Telefon
    G1
    Sieć
    Era
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    3

Domyślnie

Adapter USB i SD (oryginalne od Samsunga) banglają bezproblemowo z modelem GT-P5100.

3. Piwa QLIMAX0700 postawił(li) piwo(a) za posta.

Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

A możesz sprawdzić numer serii tego adaptera tak na wszelki wypadek, żebym byl pewien że ten już jest pewny przy zakupie?
    Pozdrawiam

Wysyłane z mojego GT-P5100 za pomocą Tapatalk 2

Telefon
    G1
    Sieć
    Era
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    3

Domyślnie

tAK PISZE NA OBU : EPL-1PLRBE

Telefon
    Samsung Galaxy S4
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    5
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

Ma ktos namiary na taki adapter hdmi dzialajacy? Bylbym wdzieczny!

Awatar Charnooh

Telefon
    Desire Z, LG L9
    Tablet
    Galaxy Tab 2 10.1
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    99
    Piwa (Otrzymane)
    45

Domyślnie

allegro ... Ale nie licz, że cena będzie niska

Telefon
    Samsung Galaxy S4
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    5
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

Na allegro jest tylko ten z nie kompatybilnym kodem producenta... ktory nie smiga z gt-p5100

Awatar Charnooh

Telefon
    Desire Z, LG L9
    Tablet
    Galaxy Tab 2 10.1
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    99
    Piwa (Otrzymane)
    45

Domyślnie

A to wybacz, zobaczyłem ile kosztują te przejściówki to stwierdziłem, że na razie jest mi zbędna

Awatar aleksander002

Telefon
    Sony Xperia L
    ROM
    Android 5.0 AOSP
    Tablet
    Samsung Galaxy Tab 2
    Sieć
    T-Mobile
    Piwa (Postawione)
    12
    Piwa (Otrzymane)
    16

Domyślnie

Też tak wpadłem z tym HDMI- tylko mam model 7''(P-3110)
    Ale dlaczego pasuje z praktycznie wszystkimi innymi,a z tymi nie?!

Telefon
    Galaxy Tab 2 10.1
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

Oczywiście, adapter nie działa - wszystkie fora na świecie pełne są informacji na ten temat. Samsung, rzecz jasna, kompletnie olewa temat (globalnie).
    Dla śmiechu zacytuję poniżej odpowiedzi uzyskiwane od różnych "speców" samsungowych u nas w kraju.

Oto treść mojego maila:

Dzień dobry,

Posiadam oryginalny adapter HDTV Samsunga (P30PIN), model (zg. z nalepką na pudełku): EPL-3PHPBEGSTD, zakupiony razem z tabletem.
    Przejściówka ta nie działa niestety z tabletem Galaxy Tab 2 10.1 (GT-P5100).
    Spotkałem się z informacją, iż jedyną działającą z GT-P5100 jest adapter EPL-3PHPBEB.
    Proszę uprzejmie o potwierdzenie, iż tak jest w rzeczywistości gdyż informacja ta nie jest nigdzie oficjalnie podawana a problemy z adapterami HDMI do tabletów Galaxy Tab 2 (zarówno 7 jak i 10-calowych) są powszechnie znane od Europy po N. Zelandię i fora internetowe są pełne wypowiedzi rozżalonych nabywców, którzy nabyli bezużyteczne adaptery.
    Spotkałem się też z wypowiedzią użytkowanika z USA, który z modelem Galaxy Tab 2 10.1 używa z powodzeniem adapter EPL-3PHPBEGSTA.
    Jaki więc adapter jest potrzebny aby uzyskać obraz po HDMI?
    Dziękuję za pomoc.

Piszę na support Samsunga w Polsce i dostaję odpowiedź:

Szanowny Kliencie
    W imieniu firmy Samsung, serdecznie dziękujemy za kontakt.
    W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować:

Wszelkie części zamienne oraz akcesoria do urządzeń produkowanych przez firmę Samsung można zakupić w autoryzowanych serwisach. Ze swojej strony sugerowałbym kontakt z serwisem.

Piszę więc do serwisu i dostaję kolejną odpowiedź:

Witam serdecznie
    Bardzo proszę o kontakt z Punktem Serwisowym :

CCS Serwisem tel. 22 726 38 10
    lub e-mail :info@ccsonline.pl

Widocznie podają namiar na mądrzejszy serwis bo sami nie wiedzą o co biega. Piszę więc tam i dostaję odpowiedź:

Witam,

Prosimy Pana o kontakt w tej sprawie bezpośrednio z Producentem tych urządzeń, czyli firmą Samsung.

Adrian Kurzępa
    Specjalista ds. Reklamacji

Oczywiście nie jestem idiotą i ani przez moment nie liczyłem na to, że jakikolwiek bałwan mi tam pomoże. Niemniej załączam cytaty aby wszyscy wiedzieli z jakimi bezmózgami będziecie mieć kontakt jak, nie daj Bóg, cokolwiek się sypnie w Waszych Samsungach.
    Dzisiaj mam zamiar udać się do sklepu Komputronika (gdzie zakupiłem cały majdan, łącznie z tabletem) i zwrócić słynną przejściówkę. Zabawne, że w swoim sklepie internetowym Komputronik sprzedaje komplet tablet + przejściówka i w "opiniach" jest komentarz jednego szczęśliwego nabywcy owego kompletu. Jaki? Ano, że nie działa.

---------- Post dołączono o 16:47 ---------- Poprzedni post napisano o 14:37 ----------

Komputronik zachował się sympatycznie i bez najmniejszego problemu zwrócili pieniądze za przejściówkę HDMI.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów