Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Tablet bądź smartfon do 500 zł

Telefon
    xperia x10
    Sieć
    Plus
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    2

Domyślnie Tablet bądź smartfon do 500 zł

Przyszedł taki czas w którym moja spica bardziej mnie drażni niż służy i pora zakupić coś nowego.
    Do rozmów i smsów używam i tak standardowego telefonu
    Bardziej jestem skłonny postawić na tablet ponieważ urządzenie z androidem i tak będzie używane tylko w domu bądź na uczelni.
    Wymagań nie mam sporych ponieważ nie szukam high endowego sprzętu, budżet też wydaje się znikomy ale przy ostatnim wysypie tanich tabletów ciężko jest wybrać coś dobrego.
    Skłaniałbym się przy tym aby tablet był nowy ale nie jest to wymogiem jeżeli w tych cenach chodzą dużo lepsze używane. Firma nie ma dla mnie znaczenia ale wykonanie i proponowane oraz planowane wsparcie już tak.
    Przykro było mi patrzeć kilka lat temu na moją X10 którą producent olał gdzie jej parametry prawdopodobnie i dziś poradziłyby sobie z najnowszą odsłoną andka.

Co do wymagań:
    - MUSI mieć Androida minimum 4 w standardzie czyli od producenta. Nie interesują mnie customowe badziewia robione na xda itp. przez zapaleńców byle tylko widzieć w ustawieniach najnowszy numerek androida i olać całą resztę
    - dobrze by było gdyby nie zrywał połączeń przez wi-fi jak i posiadał moduł dzięki któremu poprzez kartę SIM będę mógł korzystać z internetu. Wiem, że są w ofercie tablety z których nie można dzwonić ale można korzystać z internetu. Dla mnie priorytetem jest INTERNET ale miłym dodatkiem będzie możliwość wysłania smsa metodą standardową nie poprzez bramkę
    - tablet będzie czasem musiał sobie radzić z dużymi plikami pdf jak i doc tudzież docx ale to raczej kwestia oprogramowania
    - dobrze by było gdyby posiadał jakieś złącze HDMI i ogółem działał w HD
    - ostatnio zajmuję się tworzeniem aplikacji na androida i chciałbym aby bez problemu współpracował z eclipse (SPICA nie chce)
    - miłym dodatkiem byłby GPS ponieważ czasem wyruszam w trasę i dobrze by było móc uruchomić aplikację która doprowadzi mnie do celu
    - ważnym aspektem ale nie najważniejszym jest umilanie czasu w podróży dlatego dobrze by było aby działały na nim przynajmniej obecnie wydane gry (niekoniecznie od gameloftu najbardziej zaawansowane)
    - tuner DVB-T również mile widziany. Widziałem kilka modeli oferujących oglądanie telewizji naziemnej i nawet antenka była gratis

Przeglądając allegro jak i kilka najpopularniejszych sklepów w Polsce zauważyłem, że jest tego teraz ogromna masa. Ciężko się w tym zdecydować nie śledząc rynku, a nawet to nie daje gwarancji gdzie 3/4 artykułów jest sponsorowana.
    Nie chcę kupić badziewia ani przepłacać o ile w tej cenie można przepłacić.

Dlatego proszę o sensowne propozycje, a nie na szybko wyszukane oferty.
    Dziękuję

Awatar FreaX

Telefon
    Sony Xperia SP !
    ROM
    12.1.0.A.201 (4.3) PLUS
    Tablet
    BRAK
    Sieć
    T-Mobile
    Piwa (Postawione)
    41
    Piwa (Otrzymane)
    63

Domyślnie Odp: Tablet bądź smartfon do 500 zł

Proponuje Ci nexus 7 odnowionego, którego można kupić za 500 zl ma 12 miesięcy gwarancji, ekran 7 cali, 4 rdzenie 1,2 ghz będzie to idealna propozycja dla Ciebie, dodatkowo na pewno będzie miał aktualizacje prosto od google. Można kupić na stronie asus

Wytapatalkowane w moim LG Swift GT540
    Moja historia telefonów : LG KP 260 >> LG GT 540 >> Sony XPERIA SP

Telefon
    SE x10 mini pro
    Tablet
    Tracer OVO 2.0
    Sieć
    Heyah
    Piwa (Postawione)
    6
    Piwa (Otrzymane)
    1

Domyślnie

I ma moduł GPSu od razu w standardzie. Klawiaturę podepniesz i masz pięknego netbooka.

Jeżeli chcesz coś mniej renomowanego, to możesz poszukać w gocleverach jeśli mocno zależy Ci na tej telewizji - bodajże numerek A73, mimo to, kombajn to nie jest.

Ja polecam Ci coś z rockchip 3066 bo posiadają super podzespoły jak na budżetówki. Vido N70S jest kozak za jedyne 400 zł. Może uda Ci się wyhaczyć coś z Shiru, na przykład Shiru Shogun 7 - tak, to jest kombajn. Nic innego mi nie przychodzi na myśl. Jeśli chodzi o gps, to w tych tanich tylko zewnętrzny odbiornik albo

Tablet PiPO smart S1, CPU 2X 1,6GHz, 8GB, 1GB RAM (3034277588) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Ale tutaj masz 800-480 px. Do każdego modelu z tanich musisz zakupić zewnętrzny odbiornik 3g, nie polecam Ci brać używanych bo przy takiej cenie masz nowe, dobre urządzenie.

Telefon
    xperia x10
    Sieć
    Plus
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    2

Domyślnie

Ok rozumiem.
    DVB-T mogę sobie darować, nawet nie wiem jak to działa w takich tabletach i myślałem, ze czasem leżąc na łóżku będę mógł sobie puścić coś z TV. Po prostu duże reklamy na allegro napisu DVB-T zrobiły wrażenie.
    GPS tak jak mówiłem będzie dobrym dodatkiem do samochodu się przyda, gdzieś mam stary zewnętrzny odbiornik bluetooth ale nie wiem czy będzie współpracował.
    Średnio rozumiem zagadnienie modemu 3G. Świat się cofa czy jak? Mam teraz zwykły/stary smartfon i wrzucam do niego kartę SIM z PLAY kupuję pakiet internetowy i wsio. Mam internet. Nie do oglądania YT czy telewizji internetowej, a do sprawdzenia poczty, wyszukania czegoś w google itp. Budżetowe tablety tego nie oferują? Nie można z nich dzwonić i pisać smsów?

Nexus 7 robi wrażenie ale powiedzmy sobie szczerze oferty za 500 zł były i zostały zakończone w jeden dzień. Wszystko zostało wykupione i jest teraz sprzedawane z marżą. Nigdzie nie znalazłem oferty za 500 zł nie licząc aukcji które na pewno pójdą w górę.
    Ostatnio edytowane przez welll1 ; 25-02-13 o 19:06

Telefon
    SE x10 mini pro
    Tablet
    Tracer OVO 2.0
    Sieć
    Heyah
    Piwa (Postawione)
    6
    Piwa (Otrzymane)
    1

Domyślnie

Szczerzę wątpię żeby ten odbiornik DVB-T dobrze działał, dlatego nie napalaj się na to. Ot taki bajer żeby podnieść cenę telefonu.

Te nisko budżetowe nie mają bluetootha co mnie trochę boli, ale biorąc pod uwagę cenę i wydajność sprzętów to nie można się przyczepić. Do 500 złotych na pewno znajdziesz coś z tym modułem, ale pytanie - po kiego Ci to? Fajnie mieć, ale bez tego przeżyjesz, bo rzadko się raczej BT używa. Dlatego zewnętrzny odbiornik GPS raczej tylko pod USB mógłbyś podpiąć o ile ma taką możliwość, a zakładam, że tak.

Jeżeli chodzi o 3g, rzadko który tablet to ma, często powstają dwie wersje danego urządzenia, na przykład Nexus 7 i Nexus 7 3G z opcją modemu jak łatwo się domyślić. Dlatego z pomocą przychodzi nam zewnętrzny modem 3g który nie kosztuje dużo, wkładasz do niego kartę sim (polecam poczytać o Aero2 - darmowy internet mobilny 1mb) ten zaś modem podpinasz pod USB w tablecie i śmiga. Sam jeszcze nie kupowałem tabletu, ale przymierzam się na Tracer Ovo 2.0 który jest mega dobry i tanioszka bo niecałe 400 zł.

Co do opcji GSMu to wydaje mi się, że mają je tylko chińskie podróbki chińskich tabletów Możesz sobie spokojnie pisać smsy przez aplikację dostępną w Android Play,ale też za pośrednictwem internetu.

Z tym Aero2 to i youtube i telewizję podejrzewam, że obejrzysz
    Ostatnio edytowane przez patison881 ; 19-03-13 o 11:46 Powód: To nie dział zakupów telefonów.

Awatar bob-17

Telefon
    Google Nexus 5
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    6
    Piwa (Otrzymane)
    22

Domyślnie Odp: Tablet bądź smartfon do 500 zł

@UP
    Przecież kolega pisał że musi odtwarzać pdf oraz doc. Nie wyobrażam sobie pracy na xperia mini pro :banghead:
    Polecam coś z Ainola. Duży wybór i częste (względnie częste) aktualizacje. Jakość wykonania bardzo dobra a i podzespoły całkiem nieźle wypadają. Cena atrakcyjna jak i wygląd nie naganny.

Wysłane z mojego Nexus 4 za pomocą Tapatalk
    [nieregulaminowa sygnaturka usunięta przez moderatora]

Telefon
    xperia x10
    Sieć
    Plus
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    2

Domyślnie

Na odbiornik DVB się nie napalam, ale z GPS wolałbym mieć.
    Myślałem, że tabletom jest bliżej do smartfonów niż do laptopów.
    Dziwne to jest, niby android niby wygląda jak większy smartfon, a nie można z niego dzwonić
    Ni to laptop ni to smartfon.

Co do modemów 3G. To tak samo jak z modułem GPS średnio sobie wyobrażam tablet tej wielkości z kablem i przeszkadzającym mi modemem.

Czyli świat się cofa, co złego jest w wsadzeniu do tabletu modułu GSM który istnieje w miliardach telefonów i sprawdza się tak samo dobrze jak modem 3G plus można dzwonić. Rozumiem jakieś LTE i inne wymagania ale wygląda to na bandyctwo i cofanie się do epoki kamienia łupanego w świecie mobilnym.

W sprawie tabletu mam już jakiś zarys.
    Szkoda, że te Nexusy tak szybko poszły, choć na stronie Asusa widnieją jako niedostępne więc może niebawem pojawi się dostawa zreperowanych. Tak mi się podoba wydajnościowo i stylistycznie, ze przebolałbym modem 3G na kablu.

Teraz może jakieś propozycje co do smartfona? 4 cale minimum, GPS i android 4 to raczej przesadzone wymagania nawet przeglądając rynek wtórny. Zawsze musiałbym z czegoś rezygnować.

Telefon
    xperia x10
    Sieć
    Plus
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    2

Domyślnie

Po kilku tygodniach dostałem odp odnośnie wersji 8GB Nexus 7:
    " Dziękujemy za kontakt z ASUS Shop.

Nie stety z magazynu mamy informację, iż nie jest planowana już nowa dostawa odnowionych Nexusów 7. Co do powiadamiania klientów o dostawie, nie mamy takiej możliwości. Dziękujemy za zrozumienie.

W razie dodatkowych pytań, prosimy o kontakt.

Z serdecznymi pozdrowieniami, "

Wygląda na to, że nie ma co się napalać na odnowionego tableta.

Czytając masę wątków dotarłem do zupełnie innych wniosków dotyczących tych urządzeń.
    W związku z tym zmieniły się też moje wymagania:

-7 cali mile widziane 10
    -koniecznie na rockchip 3066
    -IPS
    -mile widziane Gorilla Glass

Z 10 calowych muszę rezygnować z matrycy oraz samego ekranu ponieważ do tej ceny żaden tablet oparty na rockchipie tego nie oferuje:
    - OVERMAX BASECORE 10
    -Tablet myTAB 10
    -Tablet VIDO N90S

Szukając czegoś mniejszego mam do wyboru:
    -HYUNDAI A7HD HOLD X 7
    -Manta Dual Power 8 MID801
    -Tablet SHIRU Shogun 7
    -Tablet Navroad Nexo bez 3G
    -bez rockchip ale z IPS GPS i 3G GOCLEVER IPS M713G (czy jest dużo mniej wydajny od rockchip 3066?)

Wszystkie te tablety kosztują w granicach 500 zł. Ostatnio widziałem nawet wyprzedaż Shiru 10 za 529 zł i zastanawiam się czy nie poczekać.

Jako, że wymagania co do tabletu się zmieniły to również wskazania na dany model ulegną zmianie.

Ważnym elementem jest gwarancja, musi być w PL (nie ważne jak rozwiąże to sklep, serwis czy dystrybutor). Wysyłam tablet w PL i czekam góra 2 tygodnie. Wiadomym jest, ze to chińskie urządzenia i w nawet najbardziej udanym modelu trafi się partia gotowa psuć się. 24 miechy gwarancji mile widziane.

Kolejnym punktem jest bateria. Układ ten dość mocny i jak wiadomo lubi baterię Nie chcę tabletu który po zjechaniu z taktowań i jasności ekranu nie wytrzyma 3 godzin przeglądania internetu czy oglądania filmu.

Im wyższa rozdzielczość ekranu tym chyba lepiej

Zastanawiam się również nad założeniem osobnego tematu dotyczącego aktualnych promocji.
    Często pojawia się na allegro bądź innym sklepie internetowym promocja czasem nawet rzędu 200 zł co przy budżetowym tablecie może mieć spore znaczenie z 700 na 500 Lub tak jak Nexus 7 który "uciekł" mi 4 dni wcześniej.
    Ostatnio edytowane przez welll1 ; 18-03-13 o 18:53

Awatar patison881

Telefon
    Samsung Galaxy S III
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    180
    Piwa (Otrzymane)
    144

Domyślnie

Mimo prośby autora przypominam, że jest to dział porównywania i zakupów tabletów i tylko o nich proszę pisać!!!

Telefon
    xperia x10
    Sieć
    Plus
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    2

Domyślnie

Aktualna promocja gdyby ktoś szukał 10 cali:
    Samurai 10

Czekam i po cichu liczę, że spadnie jeszcze o 50-100 zł. Patrząc na spadające ceny serii POWER.
    NA święta mógłby ktoś się szarpnąć i dać go znów za około 500 zł

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów