Strona 11 z 14 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 136

Wątek: Kruger&Matz Mist - opinie, recenzje, spostrzeżenia.

Sieć
    T-Mobile
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

To może ja coś powiem o "niedoróbkach":
    - Wrażenie prześwietlania zdjęć, np zrobienie fotki z lampą kartce papieru z jakiejkolwiek odległości , czy to papier biały czy żółty kończy się jasną plamą na ekranie, lecz w galerii wygląda normalnie i czytelnie. (Tuż po zrobieniu fotki , aparat wyświetla zdjęcie przez chwilę, i tu mylnie myślimy że lipa wyszła bo widzimy białą plamę- odbicie światła od papieru- a w rzeczywistości fotka wyszła).
    - Blokada ekranu, służy do tego prawy boczny przycisk, niestety kiedy naciśniemy którykolwiek przycisk po lewej stronie od regulacji głośności to ekran staje się aktywny i pomyłkowo w kieszeni może namieszać.
    - Nie udało mi się otworzyć załącznika .jpg w wiadomości email we wbudowanym kliencie poczty (jest niewidoczny), opcja pokazywania obrazków w ustawieniach jest nieaktywna. Przy przesyłaniu wiadomości dalej widzimy nazwę pliku i jego wielkość lecz nie mam możliwości go otworzyć .
    - brak możliwości pogrupowania (zbicia w jedną pozycję) kontaktów, w książce zamiast jeden "kowalski" z trzema numerami telefonów wyświetla się trzech kowalskich z osobnymi numerami, w htc była opcja pogrupowania powielonych pozycji do jednej , tu tego brak.

Kilka plusów:
    - Niespotykana w markowych aparatach możliwość nagrywania rozmów bezpośrednio ze źródła (nie z mikrofonu), rozmówce słychać idealnie, w innych aparatach głos rozmówcy wychodzący z głośniczka jest przechwytywany przez mikrofon przez co jest bardzo cichy.
    - Użytkuję go już kilkanaście dni, nie zdarzyła się sytuacja aby wymagał resetu.
    - Szybki i czuły GPS, jak z droższych nawigacjach , łapie w kilka sekund nawet na poddaszu. (w HTC desire x był z tym problem)

Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    2
    Piwa (Otrzymane)
    1

Domyślnie

No i kupiłem w neonecie tego Mista, dodam że nie jestem żadnym specjalistą ale wymagającym amatorem. Pierwsze i każde następne wrażenie z tego telefonu jest pozytywne. Telefon ten spełnia całkowicie wszystkie moje wymagania:sprawność i szybkość działania, rozmiar, waga, genialny design, cena,niezawodność. Po prostu najlepszy smart jaki do tej pory miałem. Aparat mnie nie interesuje ale robi przyzwoite zdjęcia. Dual sim działa sprawnie, w momencie rozmowy z jednej karty sim, gdy przychodzi drugie połączanie to potem jest informacja o próbie połączenia. Czułość ekranu bardzo dobra. No telefon godny polecenia dla każdego, i dla kobiety i dla mężczyzny. Telefon pokazywałem w pracy wielu osobom i najpierw każdy robił gały "jaka firma?" a po kilku minutach każdy oceniał maszynkę na plus. Cały dzień masakrowania telefonu rozmowami i sms i bateria dała jakoś radę. Ale na dwóch kartach i z wi-fi przy częstym używaniu neta raczej doby nie wytrzyma. Słuchawki takie sobie, nie najgorsze. Zdecydowanie zbyt krótki kabel do ładowania, już tu można było nie oszczędzać bo to żadne koszty i dać te 30 cm więcej. Folia na ekranie perfekcyjnie wyklejona.

Wady:
    Głośnik z tyłu zrównany z obudową, odkładając na płaską powierzchnię dźwięk jest tłumiony. Nie ma żadnej przerwy między tylną obudową a blatem biurka.
    No i mam wrażenie że ja troszkę słabo słyszę rozmówców, może to kwestia jeszcze z jakieś sieci korzystam, nie wiem. Mnie słyszą dobrze.
    Palcowanie - masakra. Ale to chyba na każdym telefonie tak jest.
    Nauczony z Htc - brakuje mi łącznia/synchronizacji kontaktów np z kontaktami z facebooka.
    Brak jakiejkolwiek diody że rozmowa nieodebrana, że czeka sms czy inne powiadomienie np z facebooka.
    Po kliknięciu aby podglądnąć ekran mikro ikonka/mini słuchaweczka że ktos dzwonił, a powinno być wywalone na cały ekran że rozmowa nie odebrana czy otrzymałeś wiadomość sms.

Ale to wszystko są pierdoły, jestem zadowolony z tego smarta i oby działał sprawnie jak najdłużej.
    POLECAM
    Ostatnio edytowane przez hopel ; 08-11-13 o 18:01

3. Piwa Tobi postawił(li) piwo(a) za posta.

Telefon
    myPhone NEXT
    Sieć
    Aero2
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

Dzieki za wrazenia, jutro jade go kupic. Od paru dni uzytkuje myPhone'a NEXTa, ciekawe jak wypadnie porownanie.

Sieć
    T-Mobile
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

To i ja podzielę się wrażeniami z pierwszego dnia użytkowania Mista.
    Prędkość działania - szok, sprzęt firmy "krzak" a wydajność jest super. Żadnej zacinki, nawet przy jednoczesnym pobieraniu aplikacji, synchronizacji kontaktów i przeglądaniu neta. Jedyna zacinka zdarzyła się przy pierwszym podłączeniu telefonu do kompa podczas instalacji oprogramowania usb. Już się wystraszyłem, że coś nie tak, ale po instalacji wszystko wróciło do normy.
    Wygląd - elegancko, dobrze spasowany niezłe materiały choć mocno palcujące się. Mam obawy co do trwałości przycisku blokady ekranu. Jest jakiś taki no nie wiem...podejrzany
    Ekran - żyleta. Na moje potrzeby jak znalazł. Kolory żywe, nie sprzeniewierzone.
    Jakość rozmów - trochę cicho jak dla mnie, albo przygłuchłem w ciągu dwóch dni przesiadki z Xperii U. Rozmówcy nie narzekają więc w drugą stronę jest ok.
    Dźwięk - Nie testowałem głośniczka bo nigdy z niego nie korzystam ani do muzyki ani rozmów. Na moich słuchawkach ( Creative Aurvana Live!) muzyka brzmi dobrze, niczego mi nie brakuje.
    Na telefonie nie gram więc gier siłą rzeczy nie testuję.
    Za te pieniądze jest więcej niż dobrze. Jak mi przyjdzie coś do głowy to jeszcze dam znać.
    Na chwilę obecną polecam

Telefon
    Samsung
    Tablet
    Samsung Galaxy Tab 2
    Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    5
    Piwa (Otrzymane)
    1

Domyślnie

Dziś byłam w lp Elektroniks i mieli na stanie MOVE i MIST. I powiem wam, że Mist jest z wyglądu bardzo ładny, elegancki, taki trochę przy rogach kanciasty. Ja widziałam biały, tył telefonu jest a'la matowy i bardzo ładnie to się prezentuje. Nie włączałam go, tylko Move, ale menu mają takie samo , więc menu jest też fajne, przejrzyste. SPrzedawca w sklepie powiedział, że baterię w Mist można bez problemu wymienić w serwisie, ale nie zapytałam czy wiąże się to z utratą gwarancji, a zapewne tak jest

Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    2
    Piwa (Otrzymane)
    1

Domyślnie

mam zapytanie, MIST ma kamerkę z przodu, czy da się tą maszynką przeprowadzać wideo rozmowy czy ta kam z przodu służy jedynie do robienia sobie samemu fotek ?? szperałem w ustawieniach i nigdzie nie widzę możliwości dzwonienia wideo, jedynie standardowa rozmowa. W opcjach jest możliwości zaznaczenia/odznaczenia 2D. Czyli ja rozumiem że jeśli jest zaznaczona opcja tylko 2D to telefon działa tylko GSM, jeśli odznaczę to działa na fuul czyli tam te 3D - tj. wielozakresowo i niby powinny wtedy te wideorozmowy być dostepne (zakładam że telefon to obsługuje + w danym mieście jest ta częstotliwość dostepna) ?

No chyba że ta kam z przodu nadaje się jedynie to wideorozmów na skype i inne tego typu wynalazki w internecie.
    Mnie chodzi o zwykłe rozmowy przez telefon z opcją wideo z przedniej kamerki.

Telefon
    JY G3 - sie zepsuł, K&M MIST
    Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    3
    Piwa (Otrzymane)
    4

Domyślnie

Od tygodnia mam MISTa i jestem z niego bardzo zadowolony. Gdyby miał ciut większą bateryjkę i diodę powiadomień to dla mnie byłby idealny. Przez pół roku miałem JIAYU G3 ale się popsuł i pojechał do chin,.. i słuch po nim zaginął. Więc szukałem czegoś innego na Ali i nie mogłem się zdecydować. Aż trafił sie MIST i to tuż pod moim nosem ( domem ). G3 był dla mnie trochę za duży i zbyt kanciaty. Nosząc go w kieszeni zawsze go czułem i zawsze mi trochę przeszkadzał. MISTa praktycznie nie czuje. Czasami musze klepnąć ręką w kieszeń żeby sprawdzić czy go mam . Ekran w.g. mnie bardzo przyzwoity. W G3 ekran wyłączony był szary. W MISTcie jest czarny i bardzo ładnie to wygląd bo nie odcina się od reszty szybki jak w G3. Żona ma Lenovo P770 i tam ekran też jest raczej szary. No i jeszcze jedno bardzo ważne - satelity fixuje w 5-10 sekund! Na G3 i P770 to nie do pomyślenia. Jaka to ulga kiedy nie muszę instalować żadnych "fasterów", "fixów" i dłubać w ustawieniach wspomagając się jeszcze łączem z siecią. Klikam ikonke GPSu i po chwili mam fixa. Z tego co się zorientowałem to zasługa procesora,... który nie jest procesorem firmy Mediatek. Nie kupujta fonów na MediaTeku, a zapomnicie o problemach z łapaniem fixa.
    Problemem wielu forów jest nadmiar moderatorów ;)

Sieć
    Plus
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    6

Domyślnie

Pytanie do właścicieli: Proszę o informację czy firma Kruger&Matz świadczy jakiś suport dla swoich klientów?
    Jest jakieś oficjalne forum produktów, powstają nowe wersje romów do telefonów?
    Ostatnio edytowane przez answer ; 26-11-13 o 21:59

Sieć
    Play
    Piwa (Postawione)
    2
    Piwa (Otrzymane)
    1

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez answer Zobacz posta
    Pytanie do właścicieli: Proszę o informację czy firma Kruger&Matz świadczy jakiś suport dla swoich klientów?
    Jest jakieś oficjalne forum produktów, powstają nowe wersje romów do telefonów?
    Wsparcie techniczne - Krüger&Matz tu coś jest, z tym że ja nie planuje nic kombinować bo tele świetnie działa i nie widzę takiej potrzeby, więc jakoś specjalnie Ci nie pomogę

Awatar SamXel

Telefon
    Krüger & Matz LIVE myPhone NEXT
    ROM
    Android 4.1.2
    Sieć
    Plus, Play, Aero2
    Piwa (Postawione)
    40
    Piwa (Otrzymane)
    59

Domyślnie

@up
    Czy to znaczy że nie zrobiłeś aktualizacji z 1.2 do 1.4 ?
    NOKIA 5110 -> Panasonic GD50 -> NOKIA 3310 -> NOKIA 3330 -> PHILIPS Ozeo -> SAGEM myX5-2 -> NOKIA 6610 -> NOKIA 3510 -> NOKIA 3120 Classic -> NOKIA 1616 -> NOKIA 5800 XM -> SAMSUNG Galaxy ACE -> Krüger & Matz LIVE -> myPhone NEXT -> ?

Strona 11 z 14 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów