Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: powrót do ustawień fabrycznych, hard reset, nie działają

Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie powrót do ustawień fabrycznych, hard reset, nie działają

To mój pierwszy post na tym forum, dlatego witam wszystkich!
    Jest to również mój pierwszy kontakt z androidem, zapoznałem się z faq, przeszukałem forum i nadal nic.
    Chciałbym wyrzucić wszelkie ustawienia/historię byłego właściciela.
    Robiłem hard reset przez "przywrócenie ustawień fabrycznych" oraz przez wciskanie odpowiednich klawiszy. W tym drugim przypadku, po potwierdzeniu operacji, widać pasek postępu. Na you toube widziałem, że zapełnianie się tego paska zajmowało chwilę. U mnie tylko "mignie", nawet jego zapełniania nie widać, bez żadnych komunikatów itd przechodzi dalej.
    Być może wgranie roma coś zmieni, ale skoro hard reset nie jest skuteczny to może z wgrywaniem roma też będzie jakiś problem.
    W ustawieniach mam odznaczone opcje (szare znaczki) "wykonaj kopię zapasową..." oraz "autoprzywracanie"
    Hard reset robiłem z kartą pamięci i bez. Powrót do "ustawień fabrycznych" zmienia datę i godzinę, czyli coś się jednak zmienia, ale nie znika konto google, historia połączeń, inne historie i kontakty w innych programach.
    Co może być przyczyną, że hard reset nie działa i co powinienem zrobić by działać zaczął?

ROM NAND
    HTC HD2
    aMAGLDR V1.13
    wersja systemu android: 2.2.1
    wersja pasma podst: 15.42.50.11U_2.15.50.14
    wersja jądra: 2.6.32.15
    numer kompilacji: gauner1986 hdfi
    numer oprogramowania: 1.72.405.3

Telefon
    SGS2
    Sieć
    T-Mobile
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

a robiles tak:
    1. wylacz telefon
    2. wlacz i trzymaj "czerwona sluchawke" az pojawi sie menu CWM
    3. wejdz w opcje AD Recovery
    4. tam masz opcje factory reset/wipe
    5. zrob wipe all

pisze z pamieci wiec opcje w reset/wipe jakos tak wygladaja, zorientujesz sie

Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez adpap Zobacz posta
    a robiles tak:
    1. wylacz telefon
    2. wlacz i trzymaj "czerwona sluchawke" az pojawi sie menu CWM
    3. wejdz w opcje AD Recovery
    4. tam masz opcje factory reset/wipe
    5. zrob wipe all

pisze z pamieci wiec opcje w reset/wipe jakos tak wygladaja, zorientujesz sie

Tak zrobiłem i...dostałem komunikat: no boot sources
    Była tam też opcja ad hard reset, która wyświetliła: green-yes, red-now, wybrałem guzik na yes, ale nic to nie dało! tzn wróciło do menu z 12 opcjami do wyboru.
    Wygląda na to, że jest to identyczna sytuacja jak w:
    Reset ustawień fabrycznych nie działa.
    Jak już wspomniałem to mój pierwszy kontakt z androidem. Telefonu potrzebuję na już. A że windowsa już znam to doszedłem do wniosku że wrócę do niego. O androidzie sobie jescze poczytam. W tej chwili już mam zawrót głowy od tasków29 hard spl i innych.

Powrót do WM i instalacja androida na sd:
    Sciągnąłem ROM WM ze strony:
    Stockowy Rom 1.66 WWE + spolszczenie | HTC HD2 Blog
    W opisie z paczki z romem jest tylko informacja by podpiąć do activ synca i uruchomić dwa pliki. I tyle. Ale, ja mam vistę i centrum oprogramowania czy jakoś tak, Czy to wystarczy, tzn nie jest konieczny XP? Z innym telefonem był kłopot z vistą, dlatego pytam.
    Uruchomienie plików z paczki po wejściu w tryb kolorowego ekranu bootloadera(vol down+czerwona słuchawka)-wyświetla się serial na ekranie, potem podpiąć pod usb stacjonarnego? Czy to właściwa kolejność?
    Wolę się upewnić, niby szczegół, ale takich szczegółów brakuje w opisach jak np w ściągniętym przeze mnie ROMie.
    Po wejściu w bootloadera na ekranie wyświetliło się:
    PB8110 HX-BC
    SPL-2.00.HSPL 8G XE
    0x05
    CotullaHSPL 0X50
    Z tego chyba wynika, że mam HSPL i nie będę już go musiał wgrywać przy wgrywaniu windowsa ani przy późniejszej instalacji androida.
    Właśnie taki mam plan, by do nand wrzucić WM a na SD Androida, by od czasu do czasu go przetestować
    O androida sd już nie pytam jeszcze doczytam

Awatar fyme

Telefon
    ZTE V967s
    ROM
    Lewa OS v5 pl / Color OS pl
    Sieć
    Plus/Mobile Vikings
    Piwa (Postawione)
    256
    Piwa (Otrzymane)
    564

Domyślnie

Jak wgrasz fabrycznego windowsa to masz po HSPL bo windows przywróci fabryczny SPL.
    PW to nie helpdesk więc nie pomagam na PW od tego jest forum.

Nie używasz polskich znaków? Mi laski nie robisz...

Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez fyme Zobacz posta
    Jak wgrasz fabrycznego windowsa to masz po HSPL bo windows przywróci fabryczny SPL.
    Na stronie z linka jest napisane, że wersja wgrywana z karty wymazuje HSPL, wgrywana z komputera nie, więc spróbuję komputera

Uprawnienia umieszczania postów