Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: powrót do ustawień fabrycznych, hard reset, nie działają

Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie powrót do ustawień fabrycznych, hard reset, nie działają

To mój pierwszy post na tym forum, dlatego witam wszystkich!
    Jest to również mój pierwszy kontakt z androidem, zapoznałem się z faq, przeszukałem forum i nadal nic.
    Chciałbym wyrzucić wszelkie ustawienia/historię byłego właściciela.
    Robiłem hard reset przez "przywrócenie ustawień fabrycznych" oraz przez wciskanie odpowiednich klawiszy. W tym drugim przypadku, po potwierdzeniu operacji, widać pasek postępu. Na you toube widziałem, że zapełnianie się tego paska zajmowało chwilę. U mnie tylko "mignie", nawet jego zapełniania nie widać, bez żadnych komunikatów itd przechodzi dalej.
    Być może wgranie roma coś zmieni, ale skoro hard reset nie jest skuteczny to może z wgrywaniem roma też będzie jakiś problem.
    W ustawieniach mam odznaczone opcje (szare znaczki) "wykonaj kopię zapasową..." oraz "autoprzywracanie"
    Hard reset robiłem z kartą pamięci i bez. Powrót do "ustawień fabrycznych" zmienia datę i godzinę, czyli coś się jednak zmienia, ale nie znika konto google, historia połączeń, inne historie i kontakty w innych programach.
    Co może być przyczyną, że hard reset nie działa i co powinienem zrobić by działać zaczął?

ROM NAND
    HTC HD2
    aMAGLDR V1.13
    wersja systemu android: 2.2.1
    wersja pasma podst: 15.42.50.11U_2.15.50.14
    wersja jądra: 2.6.32.15
    numer kompilacji: gauner1986 hdfi
    numer oprogramowania: 1.72.405.3

Telefon
    SGS2
    Sieć
    T-Mobile
    Piwa (Postawione)
    1
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

a robiles tak:
    1. wylacz telefon
    2. wlacz i trzymaj "czerwona sluchawke" az pojawi sie menu CWM
    3. wejdz w opcje AD Recovery
    4. tam masz opcje factory reset/wipe
    5. zrob wipe all

pisze z pamieci wiec opcje w reset/wipe jakos tak wygladaja, zorientujesz sie

Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez adpap Zobacz posta
    a robiles tak:
    1. wylacz telefon
    2. wlacz i trzymaj "czerwona sluchawke" az pojawi sie menu CWM
    3. wejdz w opcje AD Recovery
    4. tam masz opcje factory reset/wipe
    5. zrob wipe all

pisze z pamieci wiec opcje w reset/wipe jakos tak wygladaja, zorientujesz sie

Tak zrobiłem i...dostałem komunikat: no boot sources
    Była tam też opcja ad hard reset, która wyświetliła: green-yes, red-now, wybrałem guzik na yes, ale nic to nie dało! tzn wróciło do menu z 12 opcjami do wyboru.
    Wygląda na to, że jest to identyczna sytuacja jak w:
    Reset ustawień fabrycznych nie działa.
    Jak już wspomniałem to mój pierwszy kontakt z androidem. Telefonu potrzebuję na już. A że windowsa już znam to doszedłem do wniosku że wrócę do niego. O androidzie sobie jescze poczytam. W tej chwili już mam zawrót głowy od tasków29 hard spl i innych.

Powrót do WM i instalacja androida na sd:
    Sciągnąłem ROM WM ze strony:
    Stockowy Rom 1.66 WWE + spolszczenie | HTC HD2 Blog
    W opisie z paczki z romem jest tylko informacja by podpiąć do activ synca i uruchomić dwa pliki. I tyle. Ale, ja mam vistę i centrum oprogramowania czy jakoś tak, Czy to wystarczy, tzn nie jest konieczny XP? Z innym telefonem był kłopot z vistą, dlatego pytam.
    Uruchomienie plików z paczki po wejściu w tryb kolorowego ekranu bootloadera(vol down+czerwona słuchawka)-wyświetla się serial na ekranie, potem podpiąć pod usb stacjonarnego? Czy to właściwa kolejność?
    Wolę się upewnić, niby szczegół, ale takich szczegółów brakuje w opisach jak np w ściągniętym przeze mnie ROMie.
    Po wejściu w bootloadera na ekranie wyświetliło się:
    PB8110 HX-BC
    SPL-2.00.HSPL 8G XE
    0x05
    CotullaHSPL 0X50
    Z tego chyba wynika, że mam HSPL i nie będę już go musiał wgrywać przy wgrywaniu windowsa ani przy późniejszej instalacji androida.
    Właśnie taki mam plan, by do nand wrzucić WM a na SD Androida, by od czasu do czasu go przetestować
    O androida sd już nie pytam jeszcze doczytam

Awatar fyme

Telefon
    ZTE V967s
    ROM
    Lewa OS v5 pl / Color OS pl
    Sieć
    Plus/Mobile Vikings
    Piwa (Postawione)
    260
    Piwa (Otrzymane)
    576

Domyślnie

Jak wgrasz fabrycznego windowsa to masz po HSPL bo windows przywróci fabryczny SPL.

Sieć
    Orange
    Piwa (Postawione)
    0
    Piwa (Otrzymane)
    0

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez fyme Zobacz posta
    Jak wgrasz fabrycznego windowsa to masz po HSPL bo windows przywróci fabryczny SPL.
    Na stronie z linka jest napisane, że wersja wgrywana z karty wymazuje HSPL, wgrywana z komputera nie, więc spróbuję komputera

Uprawnienia umieszczania postów