Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

 • Ogłoszenia

  • wisin

   Chcesz zostać Moderatorem na naszym forum? Wejdź i sprawdź co trzeba zrobić!   30.03.2017

   Drogi użytkowniku

   Zapewne wiele razy zdarzyło się Tobie zauważyć niezrozumiałą nazwę tematu lub wypowiedzi, które niekoniecznie trzymają się tematyki danego wątku. Często pojawiają się też wielokrotnie omawiane zagadnienia szkodzące czytelności działu i sprawiające, że nie przegląda się Forum tak przyjemnie. Wielu z Was stara się na różne sposoby zwracać innym użytkownikom uwagę, lecz nie zawsze przynosi to oczekiwany skutek. Jeżeli chciałbyś mieć realny wpływ na to, co dzieje się na Forum - właśnie nadarza się ku temu idealna okazja, rozpoczynamy nabór na Moderatorów Testowych.
     Co takiego robi Moderator Testowy? Moderator Testowy na początku swojej działalności zapoznaje się z narzędziami moderacji, zasadami ich działania, oraz porządkuje wybrany przez siebie dział (lub kilka działów). Nie ma się czego bać, nie jest to trudne i z biegiem czasu moderowanie może się okazać ciekawym sposobem na spędzanie wolnych chwil. Wszak celem działań moderacyjnych jest to, aby forum było jak najbardziej pomocne dla wszystkich użytkowników.    Jak zgłosić swoją kandydaturę?
     Aby to uczynić wystarczy napisać prywatną wiadomość do jednego z Administratorów Personalnych: ldawid lub zdybo. Zawierać ona musi: Twoje imię i nazwisko. Twój wiek. Numer GG bądź też innego komunikatora (na przykład Hangouts) w celu zapewnienia szybkiej komunikacji w nagłych przypadkach. Nie jest to opcja niezbędna, aczkolwiek nieraz bardzo przydatna. Dział(y), którym(i) chciałbyś/chciałabyś się zająć (może być kilka). Odpowiedź na pytanie - Jak często przesiadujesz na forum? Dotychczasowe doświadczenie w moderacji oraz motywacja do objęcia tego stanowiska. Jeżeli jest ono znikome lub nie masz go wcale - nic straconego, nabierzesz go u nas.  Serdecznie zapraszamy!
   Ekipa Forum Android

Sony Xperia P (LT22i)

Sony Xperia P (LT22i) - Smartfon ze średniej półki cenowej z 2012. roku. Słuchawka działa na systemie operacyjnym Android, jest stosunkowo tania, niezawodna i dobrze wykonana z charakterystycznym elementem z tamtego okresu przeźroczystym, plastikowym paskiem pod ekranem, który w przypadku tego modelu pełni funkcję przycisków sprzętowych. Rzucającym się w oczy elementem Xperii P jest jej ekran. Czterocalowy panel LCD ma rozdzielczość 540x960 pikseli i wyróżnia się niesamowitą jasnością. Osiągnięto ją poprzez zmienienie struktury matrycy i dodania czwartego, białego subpiksela do standardowych trzech (zielonego, niebieskiego i czerwonego). W efekcie ekran jest bardzo czytelny w słońcu.

Sercem Xperii P jest dwurdzeniowym układ ST-Ericsson NovaThor U8500, który składa się m.in. z rdzeni Cortex-A9 o taktowaniu 1 GHz i jednordzeniowej grafiki Mali-400. Wspiera je 1 GB pamięci RAM, oraz wbudowana pamięć 16 GB
W modelu tym zastosowano aparat o matrycy 8 Mpix, który wykorzystuje sensor Exmor R (backside illuminated). Poprawia on jakość zdjęć w warunkach gorszego oświetlenia. Ważną jego cechą jest szybkość robienia zdjęć. W telefonie zastosowano technologię, która pozwala na wykonanie fotografii w ciągu 1,5 s od wciśnięcia spustu migawki aparatu.

W modelu Xperia P nie zabrakło oczywiście podstawowych możliwości komunikacyjnych na które składają : NFC, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, hotspot Wi-Fi, Wi-Fi Direct, USB , Bluetooth, DLNA, GPS, aGPS. Do tego dochodzi Wi-Fi Miracast (tworzenie kopii lustrzanej między urządzeniami podczas bezprzewodowego przesyłania audio i wideo) oraz aplikacja Throw, dzięki której również możemy bezprzewodowo przesyłać dane.

Nad całością czuwa niewymienna bateria o pojemności 1305 mAh, która przy zwykłym korzystaniu zapewnia do 16-20 godz. pracy bez konieczności podpinania do ładowarki. Jednak częste rozmowy i granie w wymagające tytuły znacznie skraca czas pracy, do 5 godzin użytkowania.

Specyfikacja

 1. Ekran
   Kolorowy / TFT, 540 x 960 px (4.00")
 2. System operacyjny
   Android 2.3 Gingerbread
 3. Transmisja danych
   HSDPA, HSUPA, GPRS, EDGE
 4. Procesor
   ST-Ericsson NovaThor U8500, 2-rdzeniowy ARM Cortex-A9 1 GHz
 5. Komunikacja
   Bleutooth v2.1, WiFi, HDMI, NFC
 6. Pamięć wewn.
   16 GB. Ram - 1 GB
 7. Aparat
   Tył 8 Mpx. Przód 0.3 Mpx
 8. Wymiary
   122,00 x 59,50 x 10,50 mm. 120 g
 9. Bateria
   Li-Ion 1305 mAh
 • Przeglądający   0 użytkowników

  Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

×